От: Каталог на сателитните снимки в Google Earth за България
GPSMapEdit може директно да зарежда Google, и там може да се задават директно въпросните корекции.
Но корекциите важат и за всеки друг софтуер, където могат да се използват снимките. Примерен вариант: снимка на определен район може да се свали със SAS Planet и да се импортне по координати в AutoCAD (Autodesk Map, Civil 3D), след това да се измести по зададените корекции за да е правилно геореферирана. Това са корекции спрямо гугълските координати.
А целта е ясна, като се чертае по снимките, да са верни координатите, а не изместени с по няколко метра в различни посоки. Правя го, защото ми трябва за работа, а го пускам тук, защото и на някой друг може да му е от полза.
GPSMapEdit може директно да зарежда Google, и там може да се задават директно въпросните корекции.
Но корекциите важат и за всеки друг софтуер, където могат да се използват снимките. Примерен вариант: снимка на определен район може да се свали със SAS Planet и да се импортне по координати в AutoCAD (Autodesk Map, Civil 3D), след това да се измести по зададените корекции за да е правилно геореферирана. Това са корекции спрямо гугълските координати.
А целта е ясна, като се чертае по снимките, да са верни координатите, а не изместени с по няколко метра в различни посоки. Правя го, защото ми трябва за работа, а го пускам тук, защото и на някой друг може да му е от полза.
Коментар