Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Benelli Supernova - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Benelli Supernova - мнения

    Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
    ".. Освен, ако вместо да ръсиш "мъдрости" не обясниш, какво имаш предвид! "
    Е нали се беше поинтересувал?

    Смешко си ти, толкова си се и интересувал, толкова и ще се заинтересуваш, и после се чудим защо липсва ловна и оръжейна култура в такива "ловци" като теб............няма смисъл да продължавам........
    Заеби ме мен, не съм интересен! Давай заради другите - обясни как стигна до това твърдение:
    Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
    ....ама слуговата цев да е по-точна от нормална-не.
    - все пак нали искаме да сме полезни?!?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #62
      От: Benelli Supernova - мнения

      Бушидо, само обозначение слугова цев, не е нарезна, както си мислиш ти, други са нарезни, ама колко са нарязани, до къде са нарязяни, защо БГ законодателството не изисква курс за подборен отстрел за да си ги закупиш, и още много други неща, не разбирам защо не ги знаеш, ловец си. А като такъв, ако въобще си такъв, има достатъчно форуми за това. Помня много добре, в кой магазин в София се появи първата пушка с една нарезна и друга гладка цев в 12к.

      Коментар


      • #63
        От: Benelli Supernova - мнения

        Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
        Бушидо, само обозначение слугова цев, не е нарезна, както си мислиш ти, други са нарезни, ама колко са нарязани, до къде са нарязяни, защо БГ законодателството не изисква курс за подборен отстрел за да си ги закупиш, и още много други неща, не разбирам защо не ги знаеш, ловец си. А като такъв, ако въобще си такъв, има достатъчно форуми за това. Помня много добре, в кой магазин в София се появи първата пушка с една нарезна и друга гладка цев в 12к.
        Ако продължаваш да се фиксираш в/у скромната ми личност и обясняваш, какво си мисля аз и какъв съм, съвсем ще изгубиш аудиторията и шанса да си обосновеш твърдението! Та да чакаме ли...?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #64
          От: Benelli Supernova - мнения

          Не че нещо,не сьм ловец аз ма и на мен ми е интересно.......че сьм намислил да си взема една,е така да си имам.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Benelli Supernova - мнения

            Здравей колега, да си вземеш една, ей така просто да си имаш, там със сигурност нямаш проблеми. Въпроса е, за какво точно ще ти трябва, какво ще искаш от нея.
            Ще стреляш за кеф по мишени, какви мишени- близки, далечни, за самоохрана, и въобще много още въпроси си задай, за да разбереш каква точно ще ти върши работа.
            Така просто да си имаш, влизаш, харесваш си една и това е, ще я забравиш, макар че чакам момента когато тука ще бъде разрешено на всеки нормален да притежава оръжие вкъщи, без да има право да го изнася на вън, но влезеш ли ми с взлом и подобни, да имам законното право да го използвам.

            Бушидо, написах ти видовете цеви, айде па прочети за тях вместо да се заяждаш с мен, на готово ли чакаш, това е дълга тема, а инфо има много, и ако смяташ, че не съм в час, да се срещнем и поговорим.

            Коментар


            • #66
              От: Benelli Supernova - мнения

              Я,какъв спор се е заформил! Да взема да пробвам да се изложа пък да видим дали ще съвпадне с това което пише по дебелите книги. Та под слугова цев у нас (по света не е баш така) би трябвало да се разбира гладкоцевна цев (без никакви нарези), но с мерни прибори-мерик и мушка.По къса е от нармалната и в общия случай е без шокови втулки, макар че е възможно, макар и много рядко, да има шоково стеснение. В класическия случай са си цилиндър. Дали е по-точна, ами по принцип не, но наличието на мерни прибори позволява по прецизно прицелване, а липсата на шокови втулки изключва възможността за несъосност, което е често срещано при доста от пушките със сменяеми шокове.Така че, би трябвало да се приеме, че с такава цев се улучва по-лесно! Rifled slug , още известни и като "Парадокс" са гладки цеви с нарези само накрая накрая цевта.Освен за стрелба с куршум се ползват и в някои надцевки ( примерно Silma имат такава) и се наричат "Бекасиерки". Fully rifled slug ще трябва да значи цев с плитки нарези по цялата дължина, обикновено 6 или 8 на брой.Много рядко се предлагат, защото са скъпи като производство, а предимството което дават е само при използването на специален куршум със съответното обозначение (също значително по-скъп). В някои страни е начин да се заобиколят законовите ограничения съществуващи за придобиване на истинско нарезно оръжие. В други се приемат като нарезни с всички съпътстващите придобиването им спънки!
              А, да видим сега дали ще взема изпита!?
              Последно редактирано от emil5koff; 21-10-17, 00:07.

              Коментар


              • #67
                От: Benelli Supernova - мнения

                Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                Здравей колега, да си вземеш една, ей така просто да си имаш, там със сигурност нямаш проблеми. Въпроса е, за какво точно ще ти трябва, какво ще искаш от нея.
                Ще стреляш за кеф по мишени, какви мишени- близки, далечни, за самоохрана, и въобще много още въпроси си задай, за да разбереш каква точно ще ти върши работа.
                Така просто да си имаш, влизаш, харесваш си една и това е, ще я забравиш, макар че чакам момента когато тука ще бъде разрешено на всеки нормален да притежава оръжие вкъщи, без да има право да го изнася на вън, но влезеш ли ми с взлом и подобни, да имам законното право да го използвам.
                Ми за всичко ще си я ползвам - панички,близко и далеч,прасета в Тексас / е го кьде е /,мишенки на стрелбището,замбита на корем........е те такива работи и ми беше интересно за цевите.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Benelli Supernova - мнения

                  Петков, отдавна знам че знаеш, но трябваше да оставиш колегата сам да го разбере. Парадокс има отдавна и шокови втулки, знаеш, точни са. За напълно нарезните цеви патроните sabot slug, поне тука струват над осем лева. Какъв е смисъла, като 308 на norma и не само са малко под три лева. И за какво ти е полуавтомат който ти позволява само един изстрел повече, като за близо 30 години два пъти ми е трябвал трети, няма смисъл.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Benelli Supernova - мнения

                    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                    Я,какъв спор се е заформил! Да взема да пробвам да се изложа пък да видим дали ще съвпадне с това което пише по дебелите книги. Та под слугова цев у нас (по света не е баш така) би трябвало да се разбира гладкоцевна цев (без никакви нарези), но с мерни прибори-мерик и мушка.По къса е от нармалната и в общия случай е без шокови втулки, макар че е възможно, макар и много рядко, да има шоково стеснение. В класическия случай са си цилиндър. Дали е по-точна, ами по принцип не, но наличието на мерни прибори позволява по прецизно прицелване, а липсата на шокови втулки изключва възможността за несъосност, което е често срещано при доста от пушките със сменяеми шокове.Така че, би трябвало да се приеме, че с такава цев се улучва по-лесно! Rifled slug , още известни и като "Парадокс" са гладки цеви с нарези само накрая накрая цевта.Освен за стрелба с куршум се ползват и в някои надцевки ( примерно Silma имат такава) и се наричат "Бекасиерки". Fully rifled slug ще трябва да значи цев с плитки нарези по цялата дължина, обикновено 6 или 8 на брой.Много рядко се предлагат, защото са скъпи като производство, а предимството което дават е само при използването на специален куршум със съответното обозначение (също значително по-скъп). В някои страни е начин да се заобиколят законовите ограничения съществуващи за придобиване на истинско нарезно оръжие. В други се приемат като нарезни с всички съпътстващите придобиването им спънки!
                    А, да видим сега дали ще взема изпита!?
                    От четеното из интернет, взе изпита с 6.


                    Брат ми, разни нарезни цеви в 12 калибър са за дивеч на далечко. Е, по далечко от обикновенното да речем. Ама, ако ще дупчим хартия, те бия с флоберката как си искам. За останалите калибри дето ги имаме, да не говорим. Втулки, шокове, нарезни цеви... това всичкото е за определен лов, някои от втулките влизат в употреба при паничките. Не се занимавай, при нас е лесно нарезното, не се мъчи с 12калибър снайперист да ставаш. Взимаш една гладкоцевна, и след няколко кутии ти е посиняло рамото. После я отсвирваш и я забравяш в касата.
                    При мас и в България е различно. Я да ти кажат какво се случва, ако се появиш с 15 зарядна 12 gauge на поляната...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #70
                      От: Benelli Supernova - мнения

                      Да кажа и аз какво реших. Мисля че най-умно от моя страна е да си купя за първата година поне, един ИЖ27 със сменяеми шокове, ежектори и два спусъка - нов. Как се води точно ще разбера в последствие. Да свикна с дисциплината на видовете лов, да походя малко и да видя кое ще ме грабне. За втора пушка: ако ме влече пернат - полуавтомат, ако е лова на дива свиня - полуавтомат или помпа, но задължително с напълно нарязан слъг и САМО за стрелба с прилежащите за целта куршуми. До няколко месеца ще стане белни... както казват по моя край. Поздрави и на слука.
                      HONDA NC700X '13
                      HONDA Wave 110i '13

                      Коментар


                      • #71
                        От: Benelli Supernova - мнения

                        ИЖ 27, със сменяеми шокове, произведен в Русия, просто забрави. Това колкото и да ти го хвалят, просто не струва, нищо, ама нищо общо с произведеното в СССР.
                        Питай ме откъде знам.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Benelli Supernova - мнения

                          mutragen, браво, слезе на земята... Относно двуцевките, щом търсиш нещо ново - Фърли един поглед и пипни от турските чифтета или НискоБюджетноИталианско...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Benelli Supernova - мнения

                            Трябваше някой да ми набие канчето Благодаря на всички за разясненията и подкрепата.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • #74
                              От: Benelli Supernova - мнения

                              Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                              Я,какъв спор се е заформил! Да взема да пробвам да се изложа пък да видим дали ще съвпадне с това което пише по дебелите книги. Та под слугова цев у нас (по света не е баш така) би трябвало да се разбира гладкоцевна цев (без никакви нарези), но с мерни прибори-мерик и мушка.По къса е от нармалната и в общия случай е без шокови втулки, макар че е възможно, макар и много рядко, да има шоково стеснение. В класическия случай са си цилиндър. Дали е по-точна, ами по принцип не, но наличието на мерни прибори позволява по прецизно прицелване, а липсата на шокови втулки изключва възможността за несъосност, което е често срещано при доста от пушките със сменяеми шокове.Така че, би трябвало да се приеме, че с такава цев се улучва по-лесно! Rifled slug , още известни и като "Парадокс" са гладки цеви с нарези само накрая накрая цевта.Освен за стрелба с куршум се ползват и в някои надцевки ( примерно Silma имат такава) и се наричат "Бекасиерки". Fully rifled slug ще трябва да значи цев с плитки нарези по цялата дължина, обикновено 6 или 8 на брой.Много рядко се предлагат, защото са скъпи като производство, а предимството което дават е само при използването на специален куршум със съответното обозначение (също значително по-скъп). В някои страни е начин да се заобиколят законовите ограничения съществуващи за придобиване на истинско нарезно оръжие. В други се приемат като нарезни с всички съпътстващите придобиването им спънки!
                              А, да видим сега дали ще взема изпита!?
                              Е добре бе, как хем по-принцип суговата цев не е по-точна, след като самия ти си изброил това в червено

                              Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                              Петков, отдавна знам че знаеш, но трябваше да оставиш колегата сам да го разбере. Парадокс има отдавна и шокови втулки, знаеш, точни са. За напълно нарезните цеви патроните sabot slug, поне тука струват над осем лева. Какъв е смисъла, като 308 на norma и не само са малко под три лева. И за какво ти е полуавтомат който ти позволява само един изстрел повече, като за близо 30 години два пъти ми е трябвал трети, няма смисъл.
                              Карушев, аре бе като човек те моля! Кажи ни защо слуговата цев не е по-точна от обикновената
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #75
                                От: Benelli Supernova - мнения

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Ми за всичко ще си я ползвам - панички,близко и далеч,прасета в Тексас / е го кьде е /,мишенки на стрелбището,замбита на корем........е те такива работи и ми беше интересно за цевите.
                                За всичко ти трябва с 2 цеви. За едро слугова, за дребно и панички обикновена със сменяеми шокове. Италианските производители имат и слугови цеви с нарези. При турските не съм срещал.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X