Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Benelli Supernova - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Benelli Supernova - мнения

    Баш така ако да не съм ловец,кеф с пари се гаси
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Benelli Supernova - мнения

      Имам "Нова" от 8 г. - нито една засечка, точна и безпогрешна. Хромирана цев, която може и да не я чистиш след всяка стрелба. От друга страна си е по-ръбеста и тежка от един Мозберг, но и аз си бях влюбен в нея от самото начало. Все пак си я ползвам предимно за динамична стрелба и по панички.

      Коментар


      • #18
        От: Benelli Supernova - мнения

        От близък приятел, даже двама, съм чувал само много хубави неща за тази пушка. Аз съм с Фабарм СДАС помпа и доста успешно си ловувам с нея
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #19
          От: Benelli Supernova - мнения

          Аз съм луд фен на Fabarm (като бивш собственик), но тук Бенелито води с едни гърди заради нарезите на слуговата цев - моя Фабарм беше с чисто гладка слугова цев (което не му пречеше да "шие" на 50 м).
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: Benelli Supernova - мнения

            Здравей,
            дай боже бъдещ колега.
            Не ти прави чест да искаш съвет, а после като не ти хареса да казваш, че били простотия.
            По ходи по гората по-натрупай опит и след това на база опита определяй кое как е.
            Не се познаваме, но по изказа ти личи, че си се навил. ОК. Грабвай въпросното желязо и след първия сезон ще си наясно защо по-форумите плюят "помпите". Искрено се надявам да си от изключенията които ходят на лов с помпи. Познавам двама такива.
            Обикновено първата пушка не е последна, така че няма лошо да почнеш с това което ти е на сърце.
            Лично аз смених няколко докато попадна на МОИТА пушка 16к успоредка и съм повече от щастлив да я разнасям по чукарите. Не е магнум и е 16-ка , но когато
            "умеря" праСето пада и с нея,
            Два съвета нека първата да е нова/ без значение каква/ после ще знаеш какво да им гледаш
            Не залитай много много по магнуми и супер магнуми, окото и ръката, другото са екстри.
            намери някои да ти обясни какво и как, но лице в лице по-форума е съмнително какво и колко ще научиш.



            УСПЕХ
            Последно редактирано от bay-petko; 20-09-17, 22:41. Причина: Грознопис

            Коментар


            • #21
              От: Benelli Supernova - мнения

              Благодаря за хубавия отговор, ще си взема поука. Поздрави.
              HONDA NC700X '13
              HONDA Wave 110i '13

              Коментар


              • #22
                От: Benelli Supernova - мнения

                [QUOTE=mutragen;3209862] Не желая двуцевка и полуавтомат. Мисля, че помпата е едно почти универсално оръжие на добра цена за лов на едър и пернат дивеч с някои компромиси. За мен е важен първия изстрел, следователно тя си е чист тек, но с възможност за бързо ръчно презареждане. Искам да разбера дали е добра като цяло, има ли смисъл да взимам втора слугова цев за лов на прасета примерно, или с тази нормалната мога да стрелям с куршуми? някъде си? Ще имам и още въпроси, но за сега тези. нямат нищо общо, но ми се ще да се правя на майстор и си полежавам да ми стига и 1 патрон , за това не мисля за удачно да си взимам полуавтоматична пушка.


                Ти си решил вече, че това е твоята пушка - еФтина и универсална, взимай я! Аз започнах / без да искам / с ,,Мозберг'' - ,,чикиджийката''... Стигал съм до 3 пъдпъдъка на едно излитане... Разделихме се бързо и в една охр. фирма и се зарадваха много...
                Сега за всеки лов имам пушката и кучето, ама всичко с времето си!
                П.П. Силно се Очудвам, че пребивавайки по тия ширини/ Мюнхен /, си се спрял на тоя вид въоръжение...
                П.П.П. А помпата е..., един ,,развален'' полуавтомат, впрочем...
                Последно редактирано от n960; 20-09-17, 23:27.

                Коментар


                • #23
                  От: Benelli Supernova - мнения

                  Няма да ловувам в Германия, тук да станеш ловец и да ловуваш е страшно скъпо - поне за мен. Надявам се да правя излети по време на отпуските си в България и да стрелям по панички най-вече, не мисля да правя зян дивеча. Утре може да се случи нещо и да трябва да се прибера, сега докато имам възможност искам да го направя това.
                  Колкото до суперновата и слъговата нарезна цев, разбрах че е цилиндър с плитки нарези, и да се използват само куршуми тип Сабо/подкалибрени. Задължителното условие е, че куршума трябва да е обвит в пластмасов кожух, който да се плъзга по нарезите и те да му предадат въртеливо движение. Използването на калибров куршум е крайно нежелателно, както и стрелбата с каквото и да е съчми, зацапват се нарезите с олово, което било предпоставка за повреждане и къс живот на цевта. Който иска да стреля със всичко трябва да си вземе гладка слъгова цев. Като единствено предимство на нарезната е далекобойността - над 150м. и точността, но за сметка на почти двойна цена в сравнение с гладкия слъг. Това вдянах до сега. Ще споделям като научавам по нещо. Поздрави.
                  Последно редактирано от mutragen; 21-09-17, 00:50.
                  HONDA NC700X '13
                  HONDA Wave 110i '13

                  Коментар


                  • #24
                    От: Benelli Supernova - мнения

                    На какви извращения попаднах... ако бе полуавтомат едва ли щеше да гръмне втори път. Мое разсъждение.

                    HONDA NC700X '13
                    HONDA Wave 110i '13

                    Коментар


                    • #25
                      От: Benelli Supernova - мнения

                      Имам такава помпа от доста години (comfortech обаче). Мога да кажа, че цевта е нещото което плащаш при нея. Имам и две италиански надцевки, но нито една с такова качество. Боят е отличен, а за надежност да не говорим. Отката при комфортек е много малък.
                      До тук с хубавото, сега лошото: 80 кг. съм и 180см., но все пак пушката ми идва дълга. След 2рия час ми и натежава. Ръкохватката е груба и често след цял ден носене ми наранява ръката (може би иска малко припилване на
                      полимера). Има лек луфт в полуложата, което ме дразни много (вмъквам, че я имам от чисто нова и е така).
                      Губенето на целта е факт при по силен боеприпас, но със стандартен заряд и практика няма разлика от друга пушка. Презареждането е много гладко и бързо. За мен е важно и, че е непретенциозна - поставям я където искам,
                      падал съм с нея и няма дори драскотина за 10тина години активен лов.

                      Надявам се, че съм бил обективен и колеги ползватели могат да подкрепят това мнение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Benelli Supernova - мнения

                        +1,помпа и навик .Всичко е бързо и под цевта колкото повече,толкова повече,че за бесна свиня два може да не стигнат,требе трети и да е сигурно,та от там и 13/0.Бранике може да мине и да замине.....,това знам.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Benelli Supernova - мнения

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          ...требе трети и да е сигурно,та от там и 13/0.Бранике може да мине и да замине.....,това знам.
                          Товаа, го знаеш, но явно не знаеш, че е незаконно!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Benelli Supernova - мнения

                            Знам,знам и други знаят ,ма пишат нагоре по постовете.Виждал ли е човек пътека- ровище в гората където е минала бесна свиня,му е се дали е законно или не,и с РПГ ше я тресне човек ако има,ма по-добре да е цял.В темите някъде бях писал за Лакатнишкото преследване със строшена кола на шосето за Елисейна от свинско говедо стреляно в с.Лакатник ,преминало Искъра и убито от другата страна зад Пещерите.Надали някой ще иска да пита тия момчета от дружинката там с кво са я спрели.Малко отклонение от темата ,но обосновано от това ,че требва да си имаш повече под цевта и нещо за лош случай като горе споменатия.Иначе най-големи бракониери използващи всичко незаконно всеки ги знае кои са .......
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Benelli Supernova - мнения

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Знам,знам и други знаят ,ма пишат нагоре по постовете.Виждал ли е човек пътека- ровище в гората където е минала бесна свиня,му е се дали е законно или не,и с РПГ ше я тресне човек ако има,ма по-добре да е цял.В темите някъде бях писал за Лакатнишкото преследване със строшена кола на шосето за Елисейна от свинско говедо стреляно в с.Лакатник ,преминало Искъра и убито от другата страна зад Пещерите.Надали някой ще иска да пита тия момчета от дружинката там с кво са я спрели.Малко отклонение от темата ,но обосновано от това ,че требва да си имаш повече под цевта и нещо за лош случай като горе споменатия.Иначе най-големи бракониери използващи всичко незаконно всеки ги знае кои са .......
                              Като те е страх от мечка (или побеснела свиня) не ходиш в гората! Иначе оправдания лесно си намираме...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Benelli Supernova - мнения

                                Гледам че има, с нормална и с пистолетна ръкохватка, както по-горе на клипа. Стрелял съм само с калашник, никога с пушка. Та нямам идея кое е по-удобно. Ако някой има впечатления и предпочитания към определен приклад, нека сподели, ако не му е проблем. Искам да събера мнения, щото няма да мога да изстрелям примерно по 100 патрона и с двата типа и да преценя за себе си кое е по-удобно. Ще кажете "хвани пушките, и който ти легне най-добре - него вземи", да, но при стрелба се уморява ръката, положението на китката при различните хватове се натоварва различно. Не е проблем да си купя и втори приклад, но пък защо да си я купувам с първия? Висок съм 184, 95кг, мисля си че с 72см. цев, ако не се лъжа беше, най-дългата, най-ще ми пасне. Искам да стрелям повече по панички и когато може по водоплаващ. За свиня... за сега не ме влече калабалъка. Предпочитам индивидуален с някой приятел, хем разходка, хем да си кажеш някоя приказка, хем да постреляш малко динамично... нещо такова ми е представата за МОЯ лов. Та за това съм се насочил към най-дългата цев. Живот и здраве да изкарам курса, но по тез въпроси трябва да си отговоря по с време. Поздрави.
                                HONDA NC700X '13
                                HONDA Wave 110i '13

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X