Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

    Привет на групата.Онзи ден ново 20-рекох да запаля но не би.Последната степен на контактния ключ не работи.Съответно и стартера не върти.Естествено първоначално налапах гипса и през ума ми минаха какви ли не повреди на най-затънтените места.Както и да е.Оказа се че е счупено чопчето което излиза от патрона и върти клемореда.За сега паля с отверка а ключа го държа колкото да не се заключи волана и да го разпознава имобилайзера.Звънях ей така информативно в IND-Стара Загора и от там ми предложиха оферта-поръчка от Унгария(???),доставка в рамките на 7-10 дни и цена около 350 лв. само за цялото нещо там.Башка труд и обучаване на новите ключове.Та да попитам мога ли да взема от друг патрон само въпросното чопче и да се сложи на моя.Подлежи ли на ремонт това чудо.А дали бензинките и дизела са с едни и същи патрони на контактните ключове?HELP...

  • #2
    От: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

    Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
    Привет на групата.Онзи ден ново 20-рекох да запаля но не би.Последната степен на контактния ключ не работи.Съответно и стартера не върти.Естествено първоначално налапах гипса и през ума ми минаха какви ли не повреди на най-затънтените места.Както и да е.Оказа се че е счупено чопчето което излиза от патрона и върти клемореда.За сега паля с отверка а ключа го държа колкото да не се заключи волана и да го разпознава имобилайзера.Звънях ей така информативно в IND-Стара Загора и от там ми предложиха оферта-поръчка от Унгария(???),доставка в рамките на 7-10 дни и цена около 350 лв. само за цялото нещо там.Башка труд и обучаване на новите ключове.Та да попитам мога ли да взема от друг патрон само въпросното чопче и да се сложи на моя.Подлежи ли на ремонт това чудо.А дали бензинките и дизела са с едни и същи патрони на контактните ключове?HELP...
    Мен на ауди а4 б5 ми беше станало същото нещо. Отидох на ключар и ми го оправи за 30-40лв не помня точно колко но около тая сума. Май смени целия патрон не съм сигурен,но после си палих нормално със същия ключ та моя съвет е иди при авто ключар едва ли на санта фе-то има кой знае какви разлики. Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

      Говорих днес с един ключар и доколкото разбрах може да се вземе самото тяло от друга кола и да се прехвърли само моя патрон за да съм си с моя ключ и да нямам ядове с имобилайзера.Така че съм отворен за оферти за цял механизъм.

      Коментар


      • #4
        От: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

        Днес си намерих от една морга нужната част.От Санта Фе 125к.с. но е същото.Отдолу има щампа SM според генерацията.Другата седмица ще се прехвърля от едното на другото и ще споделя резултата.

        Коментар


        • #5
          От: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

          Значи процедурата беше извършена успешно и то от не кого да е а от самия мен.Не било толкова страшно.Единствено ме озори един болт който държи стегнат целия механизъм-на кофти място и прикапан с СО.Наложи се да разпилявам леко но не е болка за умиране.

          Коментар


          • #6
            От: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

            Немолята учи! Бравос.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X