Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Е как пък 29 страници досега никой с ИОС не се оплака

    Андроида ли е скапан или просто устройствата с ИОС са нещо от друго измерение.
    Потребителите на ИОС, изобщо казано, имат друга култура на потребление. Тримата, които са си инсталирали това приложение (допуснато, но не и създадено от Епъл, т.е. непълноценно по рождение) са го махнали веднага при първия признак че нещо не е наред. И не казват на никого, че са си го инсталирали - това е вид оскверняване.

    Другата страна на въпроса е че активните модели ИОС устройства са примерно 10, много по-еднакви от кои да са 10 андроид-устройства и е много по-лесно да ги обслужиш. Освен това Епъл потребителите на практика не пипат настройките и 95% от тия 10 устройства са с еднакви настройки.

    Андроид устройствата са десетки хиляди, има в обръщение 6 различни версии на ОС + стотици модове за тях, работещи на 50-ина различни процесора, с различно разпределение на флаш и рам памет, с различен GPS чип, различен размер на екрана и различна комбинация от настройки на всичко това.

    Няма в природата Андроид-приложение което да не се троши никъде - и тоя тука счупен гугъл плей е доказателство. Теоретично не би трябвало да можеш да го счупиш откъм друго приложение, даже и да искаш.

    Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
    Ясене, имам 32 Г вградени +16 Г на SD карта. Ползвам около 1/3 от тях.... Друго може да няма, ама не и място.
    Първия път може и да не съм разбрал к'во става, но втория...
    Деинсталирах приложението и сетне отворих Гугъл плей, за да го инсталирам отново.
    Както сме правили стотици пъти и аз, и ти, и всички останали...
    Не знам как си взаимодействат, не съм програмист. Просто констатирам факти.
    Неведоми са Пътищата. Иначе тези две приложения не би трябвало изобщо да си взаимодействат.

    Може да е свършило мястото на дяла за джава-кеш примерно. В стремежа да покажат много място на телефона производителите пестят в разпределението на тези неща и после има мамата. Нормално за всички китайци - работи, работи, па иска ресет.

    Но все едно де - няма как дистанционно да знам каква е причината. Може авторите на уайлд мапс да са някакви гениални хакери, които са успели да пробият изолацията между приложенията.

    Коментар


    • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

      Привет!

      Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
      Да споделя и моите преживявания с WildMaps. Инсталирано е на 1plus 6T и работеше сравнително без грижно до онзи ден. След като пуснах wildmaps паралелно с друго приложение, което използва gps-a първото заби.
      При последващи опити за работа с wildmaps в момента в който въведа адрес и натисна навигирай приложението умира. И така докато не го преинсталирах, след което обаче изгубих всичката исторя на търсене, следи и т.н.
      Има ли някаква опция за backup на потребителските данни в приложението или да се работи по такава?
      Кое е това друго приложение? И дали не скапва то WildMaps-а по някакъв начин - странно като цяло, тк на моя телефон ползвам WildMaps и няколко различни подобни приложения и никога не ми се е случвало такова нещо.
      Работи се в момента по въпроса с back up на потребителските данни и ще има такава опция в някой от следващите ъпдейти, за момента не е довършено.

      denislav, WildMaps няма заложена никаква софтуерна възможност да ти скапе Google Play. Вероятно проблемът идва от другаде. Относно "мятането на картата" - опитай от настройките да зададеш да не се използват сензорите под 5км/ч. Друг вариант е ако ползваш енергоспестяващ режим на телефона (или ако батерията ти е слаба) - изключи го и пробвай. Относно маршрути от Мапсорс - има възможност да се импортнат от следи-импорт следа.

      Пиша от позицията на прост потребител с iOS.

      Поздрави!
      Кръвна група 0+

      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

      Коментар


      • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

        Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
        .......
        Пиша от позицията на прост потребител с iOS.

        ......
        \

        Остават още двама
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

          Хах
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

            Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
            Привет!



            Кое е това друго приложение? И дали не скапва то WildMaps-а по някакъв начин - странно като цяло, тк на моя телефон ползвам WildMaps и няколко различни подобни приложения и никога не ми се е случвало такова нещо.
            Поздрави!

            Приложението е Strava. Ще направя още един тест с него да видим дали пак ще се омажат нещата.
            Hyundai Galloper 3.0 V6

            0885 44 60 16

            Коментар


            • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

              Много странно. Специално го свалих и аз да тествам дали ще се получи същото, но при мен WildMaps не забива.. Ще го пробвам на някой телефон с Андроид да видим.
              Кръвна група 0+

              Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

              Коментар


              • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                Между другото тази Stava след безплатния траял период автоматично ти прави събскрибшън за най-високата такса, която е около сто и нещо лева, ако изрично не го премахнеш ръчно! Хитрушковци! Добре, че го видях, че иначе щеше да ми дръпне тия пари. Та четете внимателно с какво се съгласявате, а не като мен!
                Кръвна група 0+

                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                Коментар


                • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                  Приложението ще е съвместимо ли с новия Garmin Overlander? Понеже там ще има някои приложения, в които и ние имаме пръст с данни и тестове като iOverlander.
                  Тел / Viber: +359 889 396 793

                  Коментар


                  • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    ... При прекъсване на абонамента, софтуерът продължава да функционира, но без да се обновява.
                    Абонаментът ми изтече и навигацията не работи.
                    Дава ми "Липсващ модул Тази операция изисква закупуване на навигация и 3D модул"
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                      Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                      Абонаментът ми изтече и навигацията не работи.
                      Дава ми "Липсващ модул Тази операция изисква закупуване на навигация и 3D модул"
                      Това може да се получи ако го преинсталирате или обновите(понякога). Ако си седи старата версия, без никой да я пипа, ще си работи.

                      Коментар


                      • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Потребителите на ИОС, изобщо казано, имат друга култура на потребление. Тримата, които са си инсталирали това приложение (допуснато, но не и създадено от Епъл, т.е. непълноценно по рождение) са го махнали веднага при първия признак че нещо не е наред. И не казват на никого, че са си го инсталирали - това е вид оскверняване.

                        Другата страна на въпроса е че активните модели ИОС устройства са примерно 10, много по-еднакви от кои да са 10 андроид-устройства и е много по-лесно да ги обслужиш. Освен това Епъл потребителите на практика не пипат настройките и 95% от тия 10 устройства са с еднакви настройки.

                        Андроид устройствата са десетки хиляди, има в обръщение 6 различни версии на ОС + стотици модове за тях, работещи на 50-ина различни процесора, с различно разпределение на флаш и рам памет, с различен GPS чип, различен размер на екрана и различна комбинация от настройки на всичко това.

                        Няма в природата Андроид-приложение което да не се троши никъде - и тоя тука счупен гугъл плей е доказателство. Теоретично не би трябвало да можеш да го счупиш откъм друго приложение, даже и да искаш.



                        Неведоми са Пътищата. Иначе тези две приложения не би трябвало изобщо да си взаимодействат.

                        Може да е свършило мястото на дяла за джава-кеш примерно. В стремежа да покажат много място на телефона производителите пестят в разпределението на тези неща и после има мамата. Нормално за всички китайци - работи, работи, па иска ресет.

                        Но все едно де - няма как дистанционно да знам каква е причината. Може авторите на уайлд мапс да са някакви гениални хакери, които са успели да пробият изолацията между приложенията.
                        хахаха.

                        iOS-a е много стабилен. Там или работи на всички устройства или на никой. Единствено напоследък се появиха леки "андроид-проблеми ", но не толкова тежки, между моделите преди Х и Х и по новите. Андроида е пълен шит, работи на един, но не работи на друг. Тъй като девелопърите са със самсунг андроиди, на тях е най стабилна пробграмата.

                        Батерията издържа не по малко от гугъл на моя телефон, но БЕЗ да се ползва рендирането на сенки/релеф (3D). Тази функция яде мнооого ресурси.

                        По проблема с гласа се работи.

                        Гърмежи на софтуера ги чистим, но за съжаление когато не могат да се възпроизведат всеки път е много трудно да ги хванем

                        Това където WildMaps скапал телефона няма как да стане. Операционната система не позволява на нито една апликация да я скапе. Проблема с тази програма не можахме да го възпроизведем. На нашите иОС и андроид устройства си работи (Самсункг s7 active и Нокия). Ако някой може да ни даде временно проблемен телефон ще сме много благодарни за да можем да отстраним проблема.

                        Коментар


                        • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Това може да се получи ако го преинсталирате или обновите(понякога). Ако си седи старата версия, без никой да я пипа, ще си работи.
                          Ами тя сама си се обновява. Нищо не съм правил нарочно.
                          И сега какво?
                          LZ5ZI qth HASKOVO
                          Pajero II GLS 3000 V6

                          Коментар


                          • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                            Проблема ми с паралелното използване със Strava вече явно го няма. Нямам идея защо и как, но работи.
                            Hyundai Galloper 3.0 V6

                            0885 44 60 16

                            Коментар


                            • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                              Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                              Ами тя сама си се обновява. Нищо не съм правил нарочно.
                              И сега какво?
                              След като веднъж се закупи абонамент и дръпне пълната карта, WildMaps работи с наличните картови данни докато са валидни. Не прави проверки за активен абонамент докато не се наложи сваляне на нови данни. Последното може да се наложи ако има някакви промени в базата данни и при обновяване на апп-а старата база вече не е използваема. Андроида си ги прави тези обновления, WildMaps нищо не спира поради изтекъл абонамент. Тази функционалност е направена с цел приложението да не спре да работи след изтичане на абонамент на място където не е възможно да се поднови. В идеални условия ако устройството не е включено в интернет и нищо не се обновява, би трябвало да работи вечно. В обаче онлайн среда, където операционната система си инсталира каквото си иска, няма как да гарантираме подобно действие. Без наличен абонамент е невъзможно да се инсталира или ползва WildMaps след като веднъж е бил "разбутан" от операционната система. Свърши ли абонамента, свършва и поддръжката. Затова и приложението е с абонамент, защото постоянно се работи по него и се променят както програмата, така и данните.

                              Коментар


                              • От: WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

                                Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
                                Проблема ми с паралелното използване със Strava вече явно го няма. Нямам идея защо и как, но работи.
                                Благодаря за обратната връзка. Нещо по андроида са обновили, ние нищо не сме пипали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X