Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Карта OFRM за Android и iOS

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Не пиша това да се заяждам, но на here и igo не им трябва достъп до контакти и правене на снимки за да функционират. Думата на sabin тук вАжи, но извън този все по-скромен форум се съмнявам, че накои би взел на сериозно една декларация, която противоречи официалните условия в play store.
    Прав си колега, и аз осъзнавам проблема. Ще обмислим варианти да избегнем това занапред. За начало това решение е по добро от евентуално прецакани клиенти защото не можем да им дадем това което сме им обещали.

    Коментар


    • #32
      От: Карта OFRM за Android и iOS

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      ... и правене на снимки ...
      Снимките са си функционалност на приложението. Вместо да пишеш точка, снимаш нещо и после имаш опция да избереш снимката и да те навигира до нея.

      Коментар


      • #33
        От: Карта OFRM за Android и iOS

        Искам да покажа някой неща които мисля ще са ви интересни.

        Търсенето на адрес може да става само с две или повече букви за улица и номер след нея, след като вече е зададен града.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:search.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:5767101

        Ако искате да изтриете нещо избрано има два начина. Единият е изтриване на целия ред чрез кофата от дясно а другия е като докоснете това което искате да изтриете - София примерно.

        Могат да се зададат повече от една точка като се избере +(междинна точка)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:route.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5767102

        Преди да се натисне бутон навигирай, могат да се зададат параметри за маршрута чрез зъбното колело от дясно на бутона Навигирай.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:routing.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5767103 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:routing_method.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5767104


        Чрез бутона Разширени настройки може да се изберат кой вид атрибут на път искате да бъде избегнат или да ви уведоми WildMaps ако минава маршрута по него чрез аларма по време на изчислението на маршрута.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:avoid_roads.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5767105

        В атрибутите има "Лесен офроуд" "Труден офроуд" и много други.
        Избирайки леко Ендуро, WildMaps избягва асфалтите и маршрутизира по черни пътища и пътеки. Ако се избере 4х4, маршрутизира само по черни пътища.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:offroads.jpg
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5767106

        Когато наблизо няма офроуд пуска по асфалта.

        Ето резултат до Кърджали примерно.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sof-kurd.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5767107


        Излиза и списък с аларми за преминаване през трудни участъци.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:alarms.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5767108
        Избирайки отсечка от списъка се показва на картата отдолу (има работа тук да направим списъка да се крие...) и може да изберете чрез бутона да се избегне тази отсечка (ако е възможно).


        Ако искаме да не стъпваме на асфалта (стига данните на OFRM да го позволяват), можем да забраним асфалтите като цяло.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:avoid_asf.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5767109

        И резултата е още 100км отгоре.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sof-curd_no_asf.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5767110

        Толкова засега, дано ви е било интересно.

        Коментар


        • #34
          От: Карта OFRM за Android и iOS

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Прав си колега, и аз осъзнавам проблема. Ще обмислим варианти да избегнем това занапред. За начало това решение е по добро от евентуално прецакани клиенти защото не можем да им дадем това което сме им обещали.
          А не може ли това разрешение да е опционално? Не разрешаваш достъп до снимки - няма я съответната функционалност. Иначе е безпредмерно да те пита за всичко поотделно като в същото време иска на всичко да отговориш с "да". Честно казано точно така възприех отделните питанки, докато не ми каза че за да тръгне трябва да разреша всичко. Другите апликейшъни които съм инсталирал питат за всичко накуп.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Карта OFRM за Android и iOS

            Ще го разучим и това, мерси за предложението!

            Коментар


            • #36
              От: Карта OFRM за Android и iOS

              Снимки О.К., но може без камера и контакти.

              С който да е разумен човек да съм говорил, когато става въпрос за по-разширен достъп, еле па за камера, звук или контакти, всеки отсвирва такива приложения.

              Аз лично ползвам съвсем малко изключително необходими ми приложения, и доста ровя докато намеря такива които не искат достъп различен от нуждите поради които са инсталирани.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Карта OFRM за Android и iOS

                Аз не съм казвал, но да повторя - наистана се радвам на всяко успешно българско прилжение в в *store. Те хич не са много.

                Затова огледах по-внимателно и на спокойствие.

                Не съм бил в ситуация от реалният живот, когато може да ми се наложи да снимам нещо (с камера на телефон) и да не съм на бил на буквално една ръка разстояние. Дори да не съм на една ръка разстояние - координатите ще бъдат на реалното положение на устройството, а не на снимания обект.

                Ако имаш получена снимка с координати в ексифа, то достъп до камерата категорично не е нужен.


                Първоначално публикуван от playstore
                • Track manager and share function
                • Waypont manager and share function
                Това би могло да обясни достъп до контактите, но трябва да бъде изрично упоменато, както и по мое скромно мнение - да бъде опция по избор на потребителя.

                Няколко дразнещи грешки в описанието:

                Първоначално публикуван от playstore
                • Topographic map width Digital Elevation Model and izo lines*
                • Advanced avoidance selection. You can calculate routes avoiding 1st class (amd/or other)
                * Map dependent future
                Аз не знам какво е amd road, може и да си е мой проблем. Като цяло описанието може да го възложите на някой с нативен английски, щото на ме ни звучи малко на трънски, а не съм особено мерило.

                Поздрави и успех.

                Коментар


                • #38
                  От: Карта OFRM за Android и iOS

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Снимки О.К., но може без камера и контакти.

                  С който да е разумен човек да съм говорил, когато става въпрос за по-разширен достъп, еле па за камера, звук или контакти, всеки отсвирва такива приложения.

                  Аз лично ползвам съвсем малко изключително необходими ми приложения, и доста ровя докато намеря такива които не искат достъп различен от нуждите поради които са инсталирани.
                  Те май вървят заедно, но ще проверя и това.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Карта OFRM за Android и iOS

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Аз не съм казвал, но да повторя - наистана се радвам на всяко успешно българско прилжение в в *store. Те хич не са много.

                    Затова огледах по-внимателно и на спокойствие.

                    Не съм бил в ситуация от реалният живот, когато може да ми се наложи да снимам нещо (с камера на телефон) и да не съм на бил на буквално една ръка разстояние. Дори да не съм на една ръка разстояние - координатите ще бъдат на реалното положение на устройството, а не на снимания обект.

                    Ако имаш получена снимка с координати в ексифа, то достъп до камерата категорично не е нужен.




                    Това би могло да обясни достъп до контактите, но трябва да бъде изрично упоменато, както и по мое скромно мнение - да бъде опция по избор на потребителя.

                    Няколко дразнещи грешки в описанието:



                    Аз не знам какво е amd road, може и да си е мой проблем. Като цяло описанието може да го възложите на някой с нативен английски, щото на ме ни звучи малко на трънски, а не съм особено мерило.

                    Поздрави и успех.
                    Благодаря колега!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: Карта OFRM за Android и iOS

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Адмирации за проекта и изпълнението, от утре почвам да го тествам. Планирате ли и карта на европа? Или инсталации на някакви допълнителни карти?
                      += ?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Карта OFRM за Android и iOS

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sof-curd_no_asf.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5767110

                        Някой забеляза ли, че маршрута минава през паркове?

                        В OFRM 2017Q3 сме добавили атрибут кои пътища са в парковете и чрез отметка в разширени настройки маршрута ще ги избягва!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Карта OFRM за Android и iOS

                          Искам да попитам-за да ползвам това приложение,трябва да платя поне 10лв за Навигирание,правилно ли съм разбрал?
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #43
                            От: Карта OFRM за Android и iOS

                            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                            Искам да попитам-за да ползвам това приложение,трябва да платя поне 10лв за Навигирание,правилно ли съм разбрал?
                            Може да се ползва и без навигиране. Търсенето и записването на тракове примерно си работят.

                            Тези 10лв, ще отключат маршрутизиране по градската и извънградската карта, която виждате инсталирана на устройството (без разширените настройки), 3Д перспективен режим и обновяване на картите за една година. Офроуд картата няма да може да се вижда и ползва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Карта OFRM за Android и iOS

                              Нещо не мога да се справя , приложението го свалих , но не иска да се отвори - дава ми опцията да сваля нова версия на картата . Вече за трети път я свалям , свалих и основната карта, а в изтеглените файлове не виждам приложението за да мога да отваря файловете ...
                              Последно редактирано от Бакалов; 19-09-17, 08:03.
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #45
                                От: Карта OFRM за Android и iOS

                                А каква е логиката ,всички тези елементи,които при други производители фигурират в приложението,да се заплащат?За оффроуд картата е разбираемо-все пак изисква доста ресурс да се разработва,но останалите неща.....?
                                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                                Honda Africa Twin XRV 750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X