Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Карта OFRM за Android и iOS

    Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
    Имам и друг проблем. Преди като напишех град улеца и номер ми намираше номерата. Сега стига до улица и който и номер да напиша ми дава хикса. Пробвах го с 3 рачлични адреса на коита съм сигурен че преди показваше сега не. И друго като напиша код на града не ми излиза града ми 2 банки във града. По пощенски код не излиза.
    Пощенски кодове почти няма в картата като данни.

    Търсенето става като се зададе, град и след това част от името на улицата и номера. Примерно за ул Иван Вазов 5 може да се зададе "ива 5", "ваз 5" или "ив ва 5"

    Коментар


    • От: Карта OFRM за Android и iOS

      Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
      Още не съм правил тестове нямам време сега.
      Забелязах обаче , че за гласа и силата мисля няма промяна отново е тихо.
      телефона е на макс усилен от всякъде. А и е трудно разбираем по някога .
      На новата версия, която ще пуснем тези дни сме направили опция за увеличаване и намаляване от апп-а, преди не работеха копчетата и не е ясно кое колко е увеличено.

      Принципно си е зле гласа, ще стигнем и до него да го пооправим, но там е по сложно.

      Коментар


      • От: Карта OFRM за Android и iOS

        Първоначално публикуван от Tsvetkov43 Преглед на мнение
        Здравейте !

        Явно много съм изостанал .... този акроним ТПИ го стоплих (но ако някой ми обясни етиологията - ще съм благодарен). Формата е XML и към момента бачка. Що се отнася до POI.

        НО, както и преди ....това с гео-реферираните снимки - никак - ни с грешка , ни с доклад нито с акт.
        Point Of Interest (POI) = Точки Представляващи Интерес (ТПИ) :-P

        Работи си това със снимките, само има значение с кой апп от андроида отваряш и връщаш. Едно момче доста се мъчи, но накрая намери как става на неговия андроид.

        Коментар


        • От: Карта OFRM за Android и iOS

          Подготвяме нови версия за Андроид и iOS:

          В тази версия е добавен 3D терен, използвайки цифров модел на терена (DEM). С натискане на бутона за терен долу в ляво, се активират сенки и терен в 3D режим и само сенки в 2D режим. Този режим обаче хаби повечко батерия в зависимост от хардуера.

          Друго по сериозни промени:
          - Вече е възможно записване на следи и водене, когато WildMaps не е активна. За да се акативира, трябва да се избере настройка на следите "Винаги записва следа".
          - Докосване на картата и показване на обектите на мястото на докосването е сменено със задържане, за да се избегне неудобство при инцидентно докосване.
          - Вече може да се приближи картата с двойно почукване с един пръст и да се отдалечи с двойно почукване с два пръста.

          Други по дребни промени:
          - Добавен е бутон за нулиране на промените в Разширени Настройки на маршрутизиране.
          - Дневен и нощен режим вече се сменят коректно според изгрева и залеза на слънцето.
          - Добавена е възможност за увеличаване и намаляване на звука.
          - Добавено е търсене на махали и квартали заедно с търсенето на градове. Вече не е необходимо да се задава София>Младост 1 а може да се търси директно Младост 1 при градовете.
          - Индикаторът на батерията вече се обновява коректно.
          - По време на разглеждане на картата вече е изключено рекалкулирането, докато не се активира режим на водене.
          - Подобрения в генерирания говор.
          - Показването на маршрут вече може да се прекъсне и да се разгледа. След това трябва да се натисне бутона за водене.
          - Поправен е проблем, който не разрешаваше да се включи транспортно средство: пешеходец в настройките на WildMaps.
          - Поправен е проблем със задаване на размер на следата и статуса дали е видима.
          - Поправени са проблеми с коректна работа на историята на търсене. При инсталиране на нова карта историята се нулира, за да не създава грешки. Търсене на градове вече се запазва в историята.
          - Уголемен е шрифта на индикатора за мащаб на картата.
          - TПИ: Подобрено е търсенето на обекти по категории.
          - ТПИ: Добавена е възможност за въвеждане на надморска височина. При запазване на ТПИ се въвежда автоматично, ако има 3D GPS покритие.
          - ТПИ: Поправен е проблем с триене на избрани ТПИ през търсене чрез докосване на името.
          - ТПИ: Потребителските точки се показват на картата с по-малък размер на текста и на по-голям мащаб се скриват. Изисква 2017q4.
          - ТПИ: При търсене към резултата излиза и административната принадлежност на обекта.
          - ТПИ: При търсене резултатите вече се показват в зависимост от разстоянието до обекта. Първо се показват най-близките обекти.

          Ето и снимка на новия изглед 3D терен:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-09-17-39-14.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5780737


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-09-17-38-25.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5780736

          Коментар


          • От: Карта OFRM за Android и iOS

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Пощенски кодове почти няма в картата като данни.

            Търсенето става като се зададе, град и след това част от името на улицата и номера. Примерно за ул Иван Вазов 5 може да се зададе "ива 5", "ваз 5" или "ив ва 5"
            Знам как да търси преди това съм търсил.
            След актуализацията не ми показва номерата. Пак казвам търся град после улица и след това номера. Преди на 3 те адреса които съм пробвал излизаха.
            Сега ми показва след улицата Х който и номер да сложа. Преинсталирано е приложението сложено е пак и все така. Няма значение кой номер стига до улицата и номера не ми дава.

            Коментар


            • От: Карта OFRM за Android и iOS

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-09-21-28-57.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5780768
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-09-21-26-46.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5780769

              Коментар


              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                Имам и друг въпрос ще сменям телефона андроид.
                Кажете ми кой телефон най добре би се справил със всичките възможности на картата.

                Коментар


                • От: Карта OFRM за Android и iOS

                  Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                  Знам как да търси преди това съм търсил.
                  След актуализацията не ми показва номерата. Пак казвам търся град после улица и след това номера. Преди на 3 те адреса които съм пробвал излизаха.
                  Сега ми показва след улицата Х който и номер да сложа. Преинсталирано е приложението сложено е пак и все така. Няма значение кой номер стига до улицата и номера не ми дава.
                  Променихме доста неща и това явно се е счупило

                  В момента не излизат някой адреси. С последната версия 2017q4 на картата ще се поправи.

                  Ще я пуснем до няколко дни, само да излезе iOS версията с новите промени и пускаме и картата.

                  Получиха се някакви непредвидени несъвместимости между промените затова е така.

                  Извинявам се за неудобството и се надявам до ден-два всичко да е наред.

                  Коментар


                  • От: Карта OFRM за Android и iOS

                    Матрична

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180210_105941.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5780786
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Карта OFRM за Android и iOS

                      Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                      Знам как да търси преди това съм търсил.
                      След актуализацията не ми показва номерата. Пак казвам търся град после улица и след това номера. Преди на 3 те адреса които съм пробвал излизаха.
                      Сега ми показва след улицата Х който и номер да сложа. Преинсталирано е приложението сложено е пак и все така. Няма значение кой номер стига до улицата и номера не ми дава.
                      Я кажи какви адреси търсиш да тествам?

                      Коментар


                      • От: Карта OFRM за Android и iOS

                        Може ли да се направи така, че всички следи да се маркират едновременно и да се експортират (споделят) с друго устройство.
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • От: Карта OFRM за Android и iOS

                          Здравейте !


                          Да. Определено използването на снимка с гео-референция е работещо. Пробвано с jpg тип на файла. Направи ми впечатление, че от пробваните от мен близо 20 приложение има само едно работещо коректно. А то именно "Google Photos" от Google LLC. Явно всички други се намесват фатално при споделянето на meta data . Редно е подобна информация да я има написана в ръководството и в крат'це у възможностите на приложението.


                          Наскоро две версии се ъпдейтнаха и към момента е 1.121:0. Обявеното:
                          - ТПИ: При търсене резултатите вече се показват в зависимост от разстоянието до обекта. Първо се показват най-близките обекти. => не се държи като е описано.


                          Обявеното : - TПИ: Подобрено е търсенето на обекти по категории. - Е чудесна идея и работи. АМА .., възниква спонтанно необходимоста от софтуер или приложение за манипулация на вече създадени спиъци от ТПИ без наличието на категории. С цел категоризирането им.


                          Или "топлата вода" и видео-уроците са две много приличащи си по необходимост изобретения.


                          Комплименти за всичко от "по сериозни промени:"
                          _____________________________

                          При Samsung -T800 - не намерих успешен начинза ползване на гео-тагнати снимки!
                          Моля за съдействие!
                          Последно редактирано от Tsvetkov43; 11-02-18, 00:28. Причина: довено устройство
                          Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

                          Коментар


                          • От: Карта OFRM за Android и iOS

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Я кажи какви адреси търсиш да тествам?
                            Във пазарджик. Който и адрес да напиша няма номер.
                            Търсил съм христо ботев никола фурнаджиев петър бонев света петка без значение коя улица или номер не излиза.

                            Коментар


                            • От: Карта OFRM за Android и iOS

                              Пуснах да записва и показва следа, но не се визуализира.

                              И нещо не намирам да е записано.
                              Всъщност, къде записва следите?
                              ПП да не ми липсва някой модул?
                              Последно редактирано от turtey; 11-02-18, 19:56.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                                Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                                Може ли да се направи така, че всички следи да се маркират едновременно и да се експортират (споделят) с друго устройство.
                                Може, ще го запиша в списъка с подобренията

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X