Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Карта OFRM за Android и iOS

    Хора, Коледа е! Не допускате ли, че екипът, също както цяла България, има нужда от заслужена почивка? Успокойте се и светли празници на всички!
    Сандро, на теб няколко пъти ти обясниха ситуацията и ти казаха, че ако си платил и имаш резерви - ще ти върнат парите веднага. Така че спокойно - няма нужда да се напрягаш!

    Имайте малко търпение - това е огромна работа и не става мигновено. Браво на всички за обратната връзка! Супер сте!
    Последно редактирано от Vili4ka; 27-12-17, 17:39.
    Кръвна група 0+

    Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

    Коментар


    • От: Карта OFRM за Android и iOS

      Човеко аз се напрягам защото всичко в тази страна е по този начин. Никой не си гледа работата както трябва и всеки го кара през просото. Писнало ми е от хора правещи нещо ама недоправено. Или много в моя случай работници работят ама е така колко да се чудат къде да се скатават и как да претупат работата и после ако може и повече пари да вземат. Не е до парите , а до отношение и това , че като почнеш да правиш нещо го прави както трябва и тогава взимай пари след като си направил нещо което работи. Сега реално тези които са закупило програмата не я ползват както трябва казват им какви са грешките и какво не работи те ги оправят обаче като ни изтече абонамента няма да ни питат колко време реално го ползвахте ми ще си искат да си се доплати абонамента за нещо което сме купили ама през това време чакали да се оправи и си минава времето. И друго чудат се какво да кажат за оправдание. Телефона бил еди къв си еди що си. Ми гоогле мапса разбори на всички андроиди нали. Пак казвам аз искам да си ползвам приложението харесва ми идеята обаче да ползвам нещо което работи а не което не работи. Реално съм го ползвал 3 пъти и то за тестове да видя как работи и след 3 те пъти то бъгва и ме изхвърля и пише приложението спря и трябва да го свалям и инсталирам наново. Единствено става да стоя и да гледам къде има черни пътища като карта на хартиен носител тогава е ок макар че и тогава ме изхвърля блокира и зацикля.

      Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
      Хора, Коледа е! Не допускате ли, че екипът, също както цяла България, има нужда от заслужена почивка? Успокойте се и светли
      празници на всички!
      Сандро, на теб няколко пъти ти обясниха ситуацията и ти казаха, че ако си платил и имаш резерви - ще ти върнат парите веднага. Така че спокойно - няма нужда да се напрягаш!

      Имайте малко търпение - това е огромна работа и не става мигновено. Браво на всички за обратната връзка! Супер сте!

      Коментар


      • От: Карта OFRM за Android и iOS

        Като почне някой да навива тая латерна обикновено се стига до въпроса защо при други работи (с проблеми, с бъгове, но работи) а при него - не. Само че не е реалистично на такъв продукт да се изследва всеки конкретен телефон с какво е пълен, кой ъпдейт е минал наполовина и къде е заровена теслата.

        Затова се и предлагат парите обратно.

        И няма нищо общо "тази страна". С всеки ширпотребен продукт е така.

        Коментар


        • От: Карта OFRM за Android и iOS

          Първоначално публикуван от neroni
          Затова ви крадат картите. Защото сте алчни печалбари !!!
          Крадат картите (и каквото още крадат) тези които по нагласа и навици са крадци. После разправят оправдания за дребни душици.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от doncho Преглед на мнение
            Вчера свалих WildMaps и да споделя малко впечатления
            Картата ми харесва как се визуализира и има доста опции за конфигуриране. Единственият проблем който забелязвам е, че въртенето на картата е много чувствително и почти всеки zoom-in/out с два пръста я измества от северната насоченост. Двойно натискане за приближаване и продължително задържане за менюто с точки в близост определено ще е подобрение.
            При движение в кола обаче не е много използваемо. Приложението рядко успява да се задържи повече от 1-2 минути преди да „изгърми“. Реално не правя нищо в него само гледам как ме позиционира на картата. Проблема го няма ако съм в покой или се движа пеша.
            Телефона с който го ползвам е LG G4 с Android 5.1 и става въпрос за базовата / безплатна версия на приложението.
            Благодаря за мнението и информацията. Скоро ще има нов ъпдейт с доста поправени грешки, надявам се да работи по добре.

            Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
            Преподписах нов договор за телефони и ми подариха таблет алкател пикси 4.
            Като му вкарам моя акаунт и тръгна да инсталирам приложението ми пише устройството не е съвместимо.
            Какво му пречи за да не е. То е ясно , че тоя таблет е много нисък клас , но ми стана интересно.
            Явно графични чип не поддържа OpenGL-а, който ползваме. Мисля, че приложението искаше версия 2 най-малко за да работи.

            Първоначално публикуван от neroni
            На два телефона се опитвам да пусна тая прословута програма да видя за какво иде реч , ама......

            Стига до налична е нова версия на картата, да изтегля ли 176 МВ и до там.
            Нищо не тегли и си стои и чака нещо си.
            Кво ли чака ????
            И на мен ми е интересно, ако успея да я подкарам на някакво устройство и я купя, след като мине периода ще може ли да се използва ?

            След инсталация дърпането е през операционната система. Трябва да покаже на горната статус лента стрелката която показва дърпане. Може да е различно на вашата система...
            Да, работи след изтичането на периода, но не може да се инсталира на нови устройства или преинсталира на същото и не може да се дърпат новите карти.

            Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
            Имам една лека забележка. Гласа на моменти е много неразбираем. И е доста тих увеличил съм всичко във телефона и пак е тих.
            Благодаря, имаме го предвид това и е в списъка с подобренията след като преборим бъговете

            Първоначално публикуван от neroni
            Тишина от създателите на програмата.
            Никакъв отговор в последните дни на едни най-обикновенни въпроси.
            Защо ли ?
            На karta.bg има телефони за поддръжка на клиенти. Ако е нещо спешно, моля обръщайте се към поддръжката.

            Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
            Човеко аз се напрягам защото всичко в тази страна е по този начин. Никой не си гледа работата както трябва и всеки го кара през просото. Писнало ми е от хора правещи нещо ама недоправено. Или много в моя случай работници работят ама е така колко да се чудат къде да се скатават и как да претупат работата и после ако може и повече пари да вземат. Не е до парите , а до отношение и това , че като почнеш да правиш нещо го прави както трябва и тогава взимай пари след като си направил нещо което работи. Сега реално тези които са закупило програмата не я ползват както трябва казват им какви са грешките и какво не работи те ги оправят обаче като ни изтече абонамента няма да ни питат колко време реално го ползвахте ми ще си искат да си се доплати абонамента за нещо което сме купили ама през това време чакали да се оправи и си минава времето. И друго чудат се какво да кажат за оправдание. Телефона бил еди къв си еди що си. Ми гоогле мапса разбори на всички андроиди нали. Пак казвам аз искам да си ползвам приложението харесва ми идеята обаче да ползвам нещо което работи а не което не работи. Реално съм го ползвал 3 пъти и то за тестове да видя как работи и след 3 те пъти то бъгва и ме изхвърля и пише приложението спря и трябва да го свалям и инсталирам наново. Единствено става да стоя и да гледам къде има черни пътища като карта на хартиен носител тогава е ок макар че и тогава ме изхвърля блокира и зацикля.
            Не се напрягай, виждам мъките, които преживяваш и го оценявам! Ще ти върнем парите когато пожелаеш, пък после ако искаш пак си го вземи

            Единствено има някакви засади с връщането през Теленор, ние пуснахме връщане на един клиент, но при човека още не е отразено в сметката. В момента си пишем с Гугъл как да се реши проблема, но ще се реши. Ако е платено с кредитна карта е лесно.

            За iOS приложението е пуснато и работи доста по стабилно!
            Последно редактирано от sabin; 28-12-17, 15:06.

            Коментар


            • От: Карта OFRM за Android и iOS

              Еми ще се чака актуализацията дано нещата потръгнат .
              Има ли изглед кога ще излезе?

              Коментар


              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                Процеса е следния: Програмистите поправят нещо, аз излизам и тествам дали са го поправили и дали не са развалили нещо друго в процеса на поправяне. Има план за поправките за следваща версия и докато не се поправят те + новосъздадените проблеми, нищо не можем да пуснем. Понеже няма как да знам дали няма да създадат проблеми поправяйки едно нещо, няма как да предположа и кога ще отстранят планираните + създадените проблеми за да пуснем нова версия. Това е път който трябва да се извърви, няма как....

                В момента за андроид остават още две неща за поправяне а за iOS други две до излизане на новите версии. Същевременно работим и по нова версия на с поправките от Q4 2017 така че яко всичко е наред януари месец ще пуснем и трите обновления.

                Коментар


                • От: Карта OFRM за Android и iOS

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  ... Ако е платено с кредитна карта е лесно.
                  ...
                  Преди не можеше да се заобиколи вездесъщият Гугъл. Да разбирам ли, че вече може?

                  Коментар


                  • От: Карта OFRM за Android и iOS

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Преди не можеше да се заобиколи вездесъщият Гугъл. Да разбирам ли, че вече може?
                    Не. Тествал съм с кредитна карта олащане и се анулира лесно. Връзката между Гугъл и финансовите институции работи добре, докато с българските фирми явно не е толкова добре...

                    Коментар


                    • От: Карта OFRM за Android и iOS

                      Днес отново пробвах следата. Не работи корекно.на места е добре. Обаче на места не показва от къде съм минал ми ми слага една черта по диагонал през кадето види. И ако телефона се заключи или звънне спира да прави следа програмата роказва че записва , но реално после не пока. 3 пъти тествана и 3 пъти прави така. И картата има много неточности. Пример имам канал от ляво , минавам по пътя от дясно и никъде не преминавям канала. А на следата на места канала минавй през пътя. Това са неточности в картата реално сое от къде минава.

                      Коментар


                      • От: Карта OFRM за Android и iOS

                        Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                        ... И картата има много неточности. Пример имам канал от ляво , минавам по пътя от дясно и никъде не преминавям канала. А на следата на места канала минавй през пътя. Това са неточности в картата реално сое от къде минава.
                        По-скоро неточно определяне на местоположението от GPS-а.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Карта OFRM за Android и iOS

                          Не е от това показва ме където съм на всички програми. Имам и гпс за кучета като пусна и грс на телефона ме показва къде съм си и ми показва разстоянието до кучетата. Не съм имал до сега проблеми. Пълно е с бъгове все обаче някъде другаде била причината. Най вече в телефоните. Дай сега да си купуваме точно определен апарат. Все едно да си купиш гармин.

                          Коментар


                          • От: Карта OFRM за Android и iOS

                            Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                            Не е от това ...
                            Е как да не е от това, като описваш симптомите на неточно позициониране или пълна загуба на GPS сигнал. Ей ти трак, записан от таблет с IGO в район, където приемането на GPS сигнал е лошо, наложен върху 3 различни карти, една от които е OFRM.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5777206

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5777204

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5777205

                            В такива случаи току се гледаш я в язовира, я по околните баири и каква е картата не е от особено значение. Просто позиционирането поради някаква причина е с голяма неточност.
                            Бивало е и по-страшно. Примерно, да губи GPS сигнал насред голо поле, а не само в тясна долина. И в крайна сметка причината се оказа в това, че уредът си "мислеше", че още е в Китай и се наложи пренастройка на GPS-а през инженерното меню на Андроид.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Карта OFRM за Android и iOS

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Е как да не е от това, като описваш симптомите на неточно позициониране или пълна загуба на GPS сигнал. Ей ти трак, записан от таблет с IGO в район, където приемането на GPS сигнал е лошо, наложен върху 3 различни карти, една от които е OFRM.



                              В такива случаи току се гледаш я в язовира, я по околните баири и каква е картата не е от особено значение. Просто позиционирането поради някаква причина е с голяма неточност.
                              Бивало е и по-страшно. Примерно, да губи GPS сигнал насред голо поле, а не само в тясна долина. И в крайна сметка причината се оказа в това, че уредът си "мислеше", че още е в Китай и се наложи пренастройка на GPS-а през инженерното меню на Андроид.
                              Може и така да е. Обаче видях една опция в меню то. Която пише да записва и в заключен режим. Може телефона да се заключва и да не е записвал и след като го отключа да е хванал къде е и да е сложил чертата по диагонал. Сега активирах тази настройка , ще пробвам като мога да вида дали ще има подобрение.
                              А това за гпс настройките евентуално как се прави?
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-01-18, 09:33.

                              Коментар


                              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                                Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                                ...
                                А това за гпс настройките евентуално как се прави?
                                За правилната настройка на A-GPS се прави следното:

                                - Заставаш на открито място с добра видимост.
                                - Включваш GPS на устройството.
                                - Влизаш в инженерното меню. На някои телефони кодът е: *#*#3646633#*#* Ако това не работи - намираш си кода за твоя телефон.

                                - Отиваш в раздел Location -> YGPS -> Satellites и гледаш какво става там. Има ли индикация за открити сателити? Възможно е устройството да не може да ги открие поради неправилно записан алманах (примерно, защото основната платка ти е долетяла от Китай и още е настроена като за там).

                                - Отиваш в раздел Information и натискаш по ред на номерата бутони “full”, “warm”, ”hot”, “cold” за да изчистиш стария алманах.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180104-122158.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5777267

                                - Отиваш в раздел "NMEA log" и чукваш бутон "start". След това се връщаш на "Satellites" и чакаш докато бъде открит максимален брой спътници и индикаторите им позеленеят.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180104-122149.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5777266

                                След това отиваш пак на "NMEA log" и чукваш "stop". Така вече би трябвало да имаш записан актуален алманах за нашия регион.
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-01-18, 11:30.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X