Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издържливост на автомобилната електроника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Издържливост на автомобилната електроника

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ...... иначе, и аз предпочитам сам да взимам решения за действията си.
    Това, доста често е надценявано. Да вземем за пример нещо елементарно. Например паузата на чистачките. Да, може да бъде и по класическия начин: сега ще ги пусна, сега ще ги спра, сега ще ги пусна, сега ще ги спра... И така София - Бургас, примерно.
    Бих казал че е доста по-удобно с реле за време. А най, с датчик на предното стъкло. Ама то пък беше електроника, че и оптика и е забранено в темата...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #32
      От: Издържливост на автомобилната електроника

      Компа закачен на мотора? Защо?
      Мааалка керамична платка. Залята с желе. Което при докосване лепне за пръстите. От платката излизат 100-ина алуминиеви (?!?) крачета и изминавайки 5-6 мм през желето ,за "заварени" за буксата. И това закачено със твърда връзка към мотора ?!? Аз му викам обратно отброяване. 1450 лв във официалния представител. От 150 лв нагоре за ремонт,зависи колко крачета са се пукнали. Добре че е на кола ,не е в морето. Ама и там може да има.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #33
        От: Издържливост на автомобилната електроника

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Бих казал че е доста по-удобно с реле за време. А най, с датчик на предното стъкло. Ама то пък беше електроника, че и оптика и е забранено в темата...
        За чистачките си прав.Ама преди седмица на мой приятел чисто нова кола единия му фар не свети. И то цял компютър вътре.Заради единия фар?! Верно ще го прекара през каското не знам си колко хиляди лева.Ама..Като го погледнах залели блока със смола.И упр. блок и изпълнителните елементи(крайни транзистори) в които беше проблема.И що просто не ги отделиха? Или поне да направят възможност като изгори полевия транзистор просто да се се смени!?Зарад един полевак от 2 лева сега ще лъжат каското да плати 6 бона..

        Коментар


        • #34
          От: Издържливост на автомобилната електроника

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          За чистачките си прав.Ама преди седмица на мой приятел чисто нова кола единия му фар не свети. И то цял компютър вътре.Заради единия фар?!...
          Нещата не са черно-бели. Има и доста нюанси.
          Да вземем за пример модула за светлини. Колко опростява общия кабеляк е дискусионно, но в общия случай, го опростява. Минаваме през това, че вероятно има и диагностика за изгоряла крушка. Много е вероятно да обажда и коя конкретно. Минаваме и през "черешката" - функцията замяна на светлини. Например, изгаря крушка на стопа. След като "гадния комп" надуши че е изгоряла, подобна функция придобива светлината за габарит или мъгла. Същото е с мигач и т.н.
          Да, не винаги свети "по БДС", но има светлина, и тя се вижда от движещите се отзад.
          Горното е съвсем общо де. Не при всички автомобили е реализирано по описания начин...

          В оправдание на тия които не харесват електрониките ще кажа, че това може да бъде направено и с релета. А аз ще бъда първия който ще стисне ръката на тоя който го реализира...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #35
            От: Издържливост на автомобилната електроника

            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            И що просто не ги отделиха? Или поне да направят възможност като изгори полевия транзистор просто да се се смени!?Зарад един полевак от 2 лева сега ще лъжат каското да плати 6 бона..
            1. Не всеки знае какво е полевак и че може да се сменя.
            2. Интегрирана електроника, залята със смола и прочие, в общия случай е по-надеждна и по-евтина за производство. Маркетинговия отдел го интересува да е на печалба => произвежда се възможно най-евтиното, продава го възможно най-скъпо, гледат да изкара гаранционния срок и след това им е през....
            3. 99.999999% от народонаселението не разбора нито от тоци, нито от електроника, нито ходи на майната си, където един глупав отказ може да ти коства живота. Съответно не вижда проблем във всичкото това.

            За обикновен западняк (вече и не само) колата (и не само) е консуматив - кара се 5 години и се сменя. През това време текат застраховки и всякакви полюции от сорта и само се сипва гориво и се кара. Ако се появи проблем се вика пътна помощ, която си си платил предварително покрай застраховките и останалите полюции. Болшинството народ изобщо не желае да отваря капака. Имах колега, който си прегря колата, защото не е доливал антифриз никога за 5 години, а колата нямала датчик. Той и не иска да отваря капака - иска да сипва гориво и да кара. Толкоз.

            @NIKSD: Проблема със сензора в общия случай се решава с набор резистори, струващи всеки по 0.001 долара + клещи резачки. И ще ти показва 80 градуса на мотора вовеки. Просто закърпването не е механично, както с "Redneck's repair kit"-a примерно при теч някъде, а електрическо. Кръпката си е все кръпка, просто трябва да разбираш и от тоци.

            Сега, отделен е въпроса че при такива приложения някой е решил да сложил само един сензор (отговорни системи се презапасяват понякога четворно че и отгоре, както сам знаеш) и не е предвидил съответната процедура за отмяна на ограниченията. Гламава е не електрониката, а тия, дето са я правили и писали софтуера. То е като да ти откаже автопилота и да нямаш ръчан режим. Ама някой трябва да се сети. Вместо това се назначават индийци, щото йоФтинко, пък те лодка виждали само на телевизора, но пък пишат софтуер за нея. Другото е че производителя всячески се стреми като му докарат думнал мотор в гаранция, да намери причината в собственика. И доста често причината е именно там. Сам си разправял на какви простотии си бил свидетел. Еми заслужават си не само компютрите, ами и на всяка крачка по една електронна ръка да им бие шамари да ги отрезвява при всяка мисъл за простотия.
            Последно редактирано от sparkybg; 17-09-17, 21:28.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Издържливост на автомобилната електроника

              Някои мислят поне малко. Но пък струва колкото струва

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:absoff.jpeg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:5767046
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Издържливост на автомобилната електроника

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Нещата не са черно-бели. Има и доста нюанси.
                В оправдание на тия които не харесват електрониките ще кажа, че това може да бъде направено и с релета. А аз ще бъда първия който ще стисне ръката на тоя който го реализира...
                Ако го реализира , после Спайдърмен няма да се ориентира в запустялата си къща
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #38
                  От: Издържливост на автомобилната електроника

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  За чистачките си прав.Ама преди седмица на мой приятел чисто нова кола единия му фар не свети. И то цял компютър вътре.Заради единия фар?! Верно ще го прекара през каското не знам си колко хиляди лева.Ама..Като го погледнах залели блока със смола.И упр. блок и изпълнителните елементи(крайни транзистори) в които беше проблема.И що просто не ги отделиха? Или поне да направят възможност като изгори полевия транзистор просто да се се смени!?Зарад един полевак от 2 лева сега ще лъжат каското да плати 6 бона..
                  Чакай сега - как така фара не не свети, ама ще го прекара през каското? Защо не по гаранция? Какво общо има каското в тая ситуация?
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #39
                    От: Издържливост на автомобилната електроника

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Това, доста често е надценявано. Да вземем за пример нещо елементарно. Например паузата на чистачките. Да, може да бъде и по класическия начин: сега ще ги пусна, сега ще ги спра, сега ще ги пусна, сега ще ги спра... И така София - Бургас, примерно.
                    Бих казал че е доста по-удобно с реле за време. А най, с датчик на предното стъкло. Ама то пък беше електроника, че и оптика и е забранено в темата...
                    Ами аз точно така правя (с малки изключения), въпреки, че имам датчик за тях под предното стъкло, както и ръчно регулиране на интервалите на автоматичният режим.

                    Джипа ми е произведен на 14.9.93 и има секви шокарии, включително и климатроник, но мога да му сваля акумулатора, да го бутна да запали, и да стигна до там до където ми стигне горивото.

                    ... но на Жоро Черокито със сигурност е по-добро, както и GL-а примерно.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Издържливост на автомобилната електроника

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Ами аз точно така правя (с малки изключения), въпреки, че имам датчик за тях под предното стъкло, както и ръчно регулиране на интервалите на автоматичният режим.

                      Джипа ми е произведен на 14.9.93 и има секви шокарии, включително и климатроник, но мога да му сваля акумулатора, да го бутна да запали, и да стигна до там до където ми стигне горивото.


                      ... но на Жоро Черокито със сигурност е по-добро, както и GL-а примерно.
                      И ша му пуснеш чистачките на гооуема пауза.И фаровете с мигачите , чак до Бургас
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Издържливост на автомобилната електроника

                        Все повечето електроника в автомобилите ми увеличи драстично свободното пространство в багажниците. Тва делко, привод, кондензатори, чукчета, свещи, ремъци и т.н. с все необходимия инструментариум сега се заменя с няколко реда в застрахователните полици и удължена гаранция.
                        Все повечето електроника по лодките ми докара и помощни двигатели. Щото като каже основния, че температурата му висока та макар и с един градус над 72 и хоп в авариен режим. Но няма начин. Просто няма връщане назад. Удобствата и някои ограничения в съвременние свят ни принуждават да се нагаждаме с променената ситуация и да създаваме нови навици и да учим нови неща. Щото то преди време и хемороидите са били непозната болест ама никой вече не ще да клечи в студа в бараката до обора. Те така...
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • #42
                          От: Издържливост на автомобилната електроника

                          Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                          Просто няма връщане назад. Удобствата и някои ограничения в съвременние свят ни принуждават да се нагаждаме с променената ситуация и да създаваме нови навици и да учим нови неща.
                          Ако знаете колко лесно са се ремонтирали конските карети едно време и колко по сложни са били първите автомобили по сравнение с тях. Сигурно и тогава е имало такива спорове!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #43
                            От: Издържливост на автомобилната електроника

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            Компа закачен на мотора? Защо?
                            Мааалка керамична платка. Залята с желе. Което при докосване лепне за пръстите. От платката излизат 100-ина алуминиеви (?!?) крачета и изминавайки 5-6 мм през желето ,за "заварени" за буксата. И това закачено със твърда връзка към мотора ?!? Аз му викам обратно отброяване. 1450 лв във официалния представител. От 150 лв нагоре за ремонт,зависи колко крачета са се пукнали. Добре че е на кола ,не е в морето. Ама и там може да има.
                            ...
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #44
                              От: Издържливост на автомобилната електроника

                              Има ли вариант по време на рисковано изпреварване, кола да влезе в авариен режим? Ако да, то внедрилия тая простотия си е за лудницата.
                              Ама като гледам кво пишат за лодките, явно ще е да
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • #45
                                От: Издържливост на автомобилната електроника

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                ... И фаровете с мигачите , чак до Бургас
                                Май ме сбъркА с Гагич и неудържимото HEMI като отива към черноморското си имение.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X