Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW R 1200 RT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мнения за BMW R 1200 RT

    [QUOTE=mishomishev;3211772]
    Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
    установихме, че е кофти да имаш мотор, 'щото най-вероятно си болнав българин, зимата иде и нямаш пари...

    QUOTE]

    И обратното го има брат! Пари има бол здраве има..Ама хъса го няма. Омръзна ми.Ходил ли си на мотосъборите? Винаги едно и също.Едни пияндета лочат бира а на другия край едни хлапета изтезават един двигател. Как да ти кажа..
    А по рано мотосъборите бяха ехееееее.. луд рок купон.Мадамите готини. Игрите на събора готини. Като отидеш с мацка и тя се дърпа водещия като я сложи да играе срещу някой готин с плочки по корема и тя омеква.А сега едни тумбаци
    Та мотора е емоция. Ама и на нея и минава мерака
    ми да,не останаха свестни събори за купон... защото както каза един от организаторите на тазгодишен събор "абе май много отиват нещата на политика". за между-клубна става въпрос. дано 2018 ни донесе по-весели сбирки!
    и малко извън темата /съжалявам/и да видим тази вечер на нощното каране какво ще се забърка?

    Коментар


    • #62
      От: Мнения за BMW R 1200 RT

      За тази нощ най-вероятно ще се появи още някой дето няма да долюбва каращите мотор (неслучайно не ползвам друга дума). Големи лайнари има. Няма да се учудя да има "прекъсвачи".
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #63
        От: Мнения за BMW R 1200 RT

        [QUOTE= Големи лайнари има. Няма да се учудя да има "прекъсвачи".[/QUOTE]

        Ех като каза прекъсвачи. Преди седмици някъде (горещо беше) някъде около 2 посред нощ мисля че беше.Някой "колега" караше като луд по улиците.На прекъсвач непрекъснато.Ама нарочно.Мина на няколко пъти по нашата улица.И звука един гаден. Изтормозен ефтин съсипан мотор. Сигурен съм че е някой хлапак.Как да ни обичат хората?!
        Мине ли още един път направо ще му излезе късмета.Или ще хвърля нещо по него или ще извадя моя мотор и ще го подгоня.
        Моторист съм ама тия изроди направо убиват всичко хубаво

        Коментар


        • #64
          От: Мнения за BMW R 1200 RT

          А някой ще кажели каква захранка за шарани да си взема, ще ходя по планинските дерета и ще ловя глигани на муха. Също така на джапанките може ли да си сложа котки че горе има сняг и лед, мисля да ходя с мотора ама със скъсаните ръкавици, че ми е горещо , но се чудя дяли да си взема каската???????????? Благодаря на всички, че осрахте темата.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #65
            От: Мнения за BMW R 1200 RT

            https://yadi.sk/i/GouwhU0S3NAo8N
            riders manual R1200RT , може да е от полза.

            Коментар


            • #66
              От: Мнения за BMW R 1200 RT

              А за това серво на спирачките някой може ли да обясни подробно и технически какво точно му е страшното.
              Серво на спирачки може да е вакуум или хидроусилвател. Което като принцип не е кой знае колко сложно. Което не пречи като изпълнение да е. Или тук е нещо друго революционно непознато, или просто си се ползват уникални и от никъде не можещи да се купят консумативи или специализиран "акъл" който пак отникъде...

              А, и друго: зле ли спират БМВтата без серво? Или си спират добре, но при продължителна езда ( за което основно се ползват ) е хубаво да го имаш?

              Коментар


              • #67
                От: Мнения за BMW R 1200 RT

                Спират. Спират БМВ-тата. И със ел серво и без ел серво все си спират. Имаше някакви проблеми със серво помпата, които касаеха някои модели от 2003 -2005 год, при които АБС-а е със серво и, ако ти откажеше електрическата серво помпата на спирачките оставаше с 10% възможност за спиране. Тези мотори, които са без монтиран АБС от тогава са и без серво. След 2005 год този проблем не съществува. Този мотор, който обсъждаме тука е 2007 год модел така, че е доста далече от "опасният" период.
                В същност това звучи много страшно да останеш с 10% спирачки, но аз например нямам никаква електрическа серво помпа на спирачките, нямам и АБС, пък моторът ми си спира прекрасно. Отделен е въпросът, че самият двигател също спира мотора много добре. За проба един път реших да карам с минимум използване на спирачки и от Батак до Пещера към 20 километра, и към 50 завоя се спуснах само с три натискания на спирачката, като при това изобщо не карах бавно, а със 60-70 км/час.
                Но както и при всеки подобен временен проблем и този с времето, и с течение на годините лееекичко се преекспонира, става легенда, и естествено успешно се използва от противниците на мотоциклетите БМВ...
                Последно редактирано от ВладиЧ; 24-09-17, 18:17.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #68
                  От: Мнения за BMW R 1200 RT

                  R моделите от 2000 до 2002 г нямат серво все още. От 2003г го въвеждат.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мнения за BMW R 1200 RT

                    Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
                    https://yadi.sk/i/GouwhU0S3NAo8N
                    riders manual R1200RT , може да е от полза.
                    Благодаря Сев! И на всички отзовали се!
                    След 2 дена езда, и 900 км. мога спокойно да кажа вече: Прекрасен мотор!
                    Съвсем различен от всичко, с което съм имал взимане-даване досега...
                    Дали хубавото време - до днес, или чуството да имаш нещо ново, различно от всичко досега...
                    Но съм приятно изненадан - меко казано. Стабилен, сигурен, предостатъчно мощен, и... абе има си всичко (че и в повече), от това, което исках.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мнения за BMW R 1200 RT

                      Честито! И безаварийно !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мнения за BMW R 1200 RT

                        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                        И обратното го има брат! Пари има бол здраве има..Ама хъса го няма. Омръзна ми.Ходил ли си на мотосъборите? Винаги едно и също.Едни пияндета лочат бира а на другия край едни хлапета изтезават един двигател. Как да ти кажа..
                        А по рано мотосъборите бяха ехееееее.. луд рок купон.Мадамите готини. Игрите на събора готини. Като отидеш с мацка и тя се дърпа водещия като я сложи да играе срещу някой готин с плочки по корема и тя омеква.А сега едни тумбаци
                        Та мотора е емоция. Ама и на нея и минава мерака
                        За мен нещата са по-различни... терапевтичния ефект от карането ми е адски важен, през активния сезон и периодите със сняг и лед съм коренно различен човек. Моя мотор си ме кефи точно толкова колкото и в деня, който го купих преди 8 години, дори повече - особенно ако се вземат предвид всички спомени и пътувания, от които съм се върнал "различен човек". Въобще не ми пука колко се е обезценил, защото нямам намерение да го продавам. Сина ми ще ми го изтръгне от ръцете в деня, в който вече не мога да стоя прав.

                        Ако ти минава кефа от екипа в горещините и от лошото време - абсолютно нищо не мога да направя за теб освен да ти кажа, че тайната е в екипировката, но за автора може да е важно като информация...

                        За здравето също е въпрос на желание, преди няколко седмици направих около 2000 км за един уикенд с шина на лявата ръка (махнат предпазител за лявата ръка за да мога да работя със съединителя), карал съм доста и с подуто дясно коляно (изпънат крак върху цилидъра)... зависи колко си "заразен" - но признавам, че има и болести и състояния, който не позволяват

                        А за съборите... ех съборите! Един приятел въднъж ме замъкна почти насила и след 1 час си тръгнахме. Ходя само на откриванията на сезона и HU meetings. Според мен повечето тук не ходят на събори или поне не е това основната причина да карат. А купони и мацки има навсякъде...
                        You'll never find out - I got no key hole....

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мнения за BMW R 1200 RT

                          Кратка равносметка след края на сезона за мен.
                          При мои 60% градско - 40 % извънградско, междуградско (с вкл*, турове от 200-500 км.) с избягване на магистрали по възможност...
                          За 40-те % супер машина.
                          За 60-те % - тежка и малко трудно повратлива.
                          Разходи - само гориво. Засега. Винетките не ги вкл. (за Авст. Швейц.)
                          Разход 6-8 л./100 км.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мнения за BMW R 1200 RT

                            малко висок ми се види, но то зависи и от твоята китка.

                            По важно е, ти дали си доволен?
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мнения за BMW R 1200 RT

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              Кратка равносметка след края на сезона за мен.
                              При мои 60% градско - 40 % извънградско, междуградско (с вкл*, турове от 200-500 км.) с избягване на магистрали по възможност...
                              За 40-те % супер машина.
                              За 60-те % - тежка и малко трудно повратлива.
                              Разходи - само гориво. Засега. Винетките не ги вкл. (за Авст. Швейц.)
                              Разход 6-8 л./100 км.

                              супер, май си доволен... за градско се очакваше да ти дойде малко голям

                              ти май си на запад и ако имаш технически проблеми с машината не им се връзвай веднага на тамошните механици и дилъри - споделяй тук и може да ти спестим ядове и зелен хайвер
                              You'll never find out - I got no key hole....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X