Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW R 1200 RT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнения за BMW R 1200 RT

    Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
    ..... На 80 000км е най- скъпото сервизно обслужване на тези мотори и затова основно като наближи тези километри и в чужбина започват да ги обявяват за продажба.....
    Ако се налага да се "преместим" в темата "голямото сервизно...."

    Горния цитата не го разбирам... нищо по-специално не се предвижда на 80Хкм. до колкото аз си следя нещата. Има замени на 40Хкм, на 60Хкм за ремъка... съединител, диф, спир. дискове и т.н. когато дойде

    Относно модела в темата, има всички предпоставки да е по дълговечен от всеки GS защото е подложен на по малко тормоз, рядко каран по черен път, по-малко натоварен и от по-улегнали хора.
    Щом си имал възможност да го покараш няколко стотин км и няма течове/обмазване около диф, ск. кутия, предно и задно окачване, няма аксиален луфт в задното колело, има едва забележим ръб на предните дискове, маншоните са в добро състояние, то мотора е читав.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #47
      От: Мнения за BMW R 1200 RT

      Идеята е, че в чужбина тези машини се обслужват основно/само в БМВ сервиз и на 80 000 си е заложена смяна на съединител, ако искаш да имаш сервизна история......
      Дори и за чужбина - въпросното обсулужване си им идва скъпо 2400 франка/евро, си е половината от пазарната цена на тези модели (само труда за въпроснот обслужване на 80 000 е даден 14 часа x 115 франка/час = 1700 франка)..... това ми беше мисълта, че много хора в чужбина като разберат цената на въпросното обслужване и се замислят за продажба. А пък там малко хора си правят подобно обсужване вкъщи

      Моето мнение е, че GS-a и RT-то са си едни и същи машини (имат разлика само в предавателните числа на скоростити и крайното предаване) и според мен се карат от еднако улегнали хора..... отново мое мнение е, че GS и черно трудно може да се напишат в едно изречение, но и тук не искам да навлизам в дискусия, тъй като ще е дълга и само ще разводним темата......

      Както и да е, не искам да се разводнява темата - трите неща, които съм ги описал по- горе, според мен е добре да се имат предвид, защото ремонтите им са сериозни и скъпи.
      Повтаряме се, но както и Сергей е писал по- горе ..... имаме приятел с RT, което стои вече почти година на трупчета заради сервото, а и аз и той сме миннали и през крайното предаване, а при мен е сменяван на 80 000 и съединителя (като част от БМВ обслужването на 80К).

      Далеч съм от мисълта, че мотора не е хубав, просто тъй като IVIED е споменл, че си обслужва моторите в сервиз и в чужбуни, просто го споменавам за да се има предвид....

      Поздрви

      Коментар


      • #48
        От: Мнения за BMW R 1200 RT

        Явно и хората с такива машини са "абстрактно объркани" относно поддръжката.


        До автора:


        Поддръжката е те'тава:
        - масло скорости и главно предаване - 20 000 км
        - горивен фитър - 40 000 км
        - ремък алтернатор - 60 000 км (аз го смених веднъж и като видях, че стария е като нов повече няма да го сменям докато не се скъса - на дълго си нося стария и ако трябва ще го сложа за 15 мин на пътя)
        - спирачна течност и тази на съединителя (пак DOT4) - на 2 години
        - свещи - 20 000 км (аз ги сменях редовно и вече не виждам смисъл, като се обядят - тогава ще ги сменям - на дълго си нося предишния комплект и ако трябва ще ги сменя… точно така, за 15 мин на пътя)


        и двигателното масло с двата филтъра (маслен и въздушен), за което всеки си решава кога и какво да слага. Там съм слагал големи лайна като съм на път, вкл и М10 - но като се прибера вкъщи слагам си 20W50 (минерално), никакви проблеми.


        Нищо друго не пипаш!, никакви 80 хил, никакви 100 хил. Вече 100 хил км навъртях на моя (1150 модел) и освен последици от една челна катастрофа и горната поддръжка - нищо друго. А да, тази пролет смених една бубина и жилата, само защото жилата ми дойдоха буквално без пари.


        Бмв не препоръчват смяна на съединител на еди-колко си км, а когато дебелината му падне под 4.5 мм, моя на 110 000 км е доста над това. А като падне под 4.5 мм дебелина - усмихни се и си го карай още 30 000 - 40 000 км докато почне да приплъзва - тогава го смени.


        На 100 хил не се отварят никакви луфтове, аре да не превръщаме изолирани случаи на генерални заключения. И аз моя като го взех сам се бях наплашил от такива разбирачи и още чакам да се преебе. Дори и да се преебе - обаждаш се на Орлин от Пловдив и ти го прави като нов за половин ден, какви четирицифрени суми ви преследват не знам.


        За сервото - и на мен не ми харесва като бръмчи, но това е проблема. И аз моя като го взех сам се бях наплашил от такива разбирачи и още чакам да се преебе. Дори и да се преебе имаш ход - ремонт за 300 USD на pressure modulator-a или махаш сервото и оставаш без ABS, но продължаваш, какви години на трупчета за серво?!?


        ivied, от профила ти не става ясно къде си базиран, но ако си България се обади като/ако го вземеш и ще ти покажа някои неща - всичко можеш да си правиш сам като мен (аз само баланс и монтаж на шосейни гуми не си правя сам). Може и преди да го вземеш да се обадиш да видиш нещата обективно.
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #49
          От: Мнения за BMW R 1200 RT

          Да добавя и аз малко. Акумулатор Варта стандартен киселинен. Изкара 6 години и към 70 000 км. Мисля че не е "проблема" във Вартата, защото на другите ми мотори най-много са карали акумулаторите по 3 години, а турски Мотлу, или китайски акумулатори караха само по един сезон. Съединител. Вече съм над 120 000 и не ми приплъзва, така че още не мисля да барам там. Свещи. Оригиналните двуполюсни ги свалих преди 5 години и сложих иридиум. На иридиума дават живот 100 000 км. Оригиналните си ми стоят за резерва. Писал съм тука и пак ще напиша. За над 6 години каране и вече към 70 000 км минати от мен съм сменил две жила, един маркуч на задната спирачка, три крушки на фара (горят късите) и една крушка на стопа. Много ли са, или малко тия повреди по тоя мотор вие преценете. Карам го с масло 20W50 полусинтетика от Игол за 9 лева литъра, като го сменям с филтъра на 10 000 км, макар че в мануала му дават смяна на филтъра през една смяна на маслото, или през 20 000 км. Никакви Мотули по 25-30 лева литъра. Стига толкова. Ако някой конкретно го интересува нещо да пита. Ако знаем ще кажем. Тайни няма.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #50
            От: Мнения за BMW R 1200 RT

            Ей тия две мнения приземиха една купчина народ с комплекси. Колко скъп матор карам къв съм баровец.Браво, и аз така обичам сам да си го направя.

            Коментар


            • #51
              От: Мнения за BMW R 1200 RT

              Хайде и аз с моите 5стотинки. Навремето когато си взех моето K1200RS през 2005 всички хора които познавах ( а аз познавам твърде много мотористи) ми казваха върни го, как можа да го вземеш, ти луд ли си бе, веднага да го връщаш или го продавай, няма да издържи сезона и т.н. мога още да продължавам. Само че аз бях толкова сляпо влюбен в него, всъщност все още обичта ни е голяма, та на всички им казах, че ако се счупи нещо ще тегля заем и ще си го оправя, но толкова много съм си мечтал за този модел, че ще съм луд ако ги послушам. Веднага мотора го вкарах в гаража и за мое успокоение в бъдеще време му смених целия комплект ангренаж, верига, банани, зъбни колела... колко ми струваше ли, по памет не повече от 500лв. След време видях че е омазнен корпуса между скоростите и двигателя. стана ми ясно че е заминал семеринг на колянов вал, демек и съединителя е за смяна. Ок и него ще го направим, семеринг, лагер, съединител, притискателен диск и там още каквото е трябвало 550-600лв пак по памет ги казвам цените че беше много отдавна. Демфера му свърши живота, ама него не съм го сменил, иначе е 80евро. Семеринги на телескопите 2 пъти съм ги сменявал защото първите се бяха ментета. От тогава на сам само масла и маслени филтри, накладки 2комплекта до сега и няколко пъти спирачна течност, дисковете все още са си супер, в началото си бях взел един K&N въздушен филтър него само го пера, 1бр. горивен филтър, 2бр. акумулатори,като втория го купих в Австрия този Август, и понеже това лято не исках да се излагам със скъсаната си седалка си купих една от Ebay за 200лв имаше и по евтини но бяха се закъсали а аз исках да е оригинална и за това не съм я давал на тапицер, но си пазя старата и мога ако искам да я дам да я претапицират. Това е за 12години и близо 65000км които аз съм минал, като мотора си нямам на идея на колко километра е оригинално за тези години взел съм го "УЖ" на 24000км. Три години не бях го карал поради стекли се обстоятелства.
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #52
                От: Мнения за BMW R 1200 RT

                Владич, Илич,
                Съгласен съм с Вас, но все пак трябва да се отбележи, че вие карате 1100 и 1150, които са по- надеждни мотори от 1200. 1200 е доста по- "електронен" и особено първите модели имат доста детски болести, които BMW все още изчистват с recall-и, а в следващите модефекации и ги променят....... За мен най- добрата опция е последната въздушна модификация (около 2012та), но те са и доста по- скъпи.......
                И аз си поддържам мотора сам и въпреки, че е на над 130 000 е като часовник, но като нямаш гараж - предполагам, че няма да е много лесно да си правиш въпросните неща на улицата ?!?
                Моята идея беше съвсем друга - просто да се имат предвид въпросните три възела, защото малко по на запад струват скъпо за ремонт.........


                Коментар


                • #53
                  От: Мнения за BMW R 1200 RT

                  Да кажа един реален минус на идеята щото всички само за плюсове говорите
                  Реално това е машина за удоволствие а не жизненонеобходима.Тя се купува на емоция.Сега си на върха ама утре няма да те кефи.Точно като любовница..На момента.Струва пари и бързо се обезценява.Не се знае дали после ще намериш луд като тебе.
                  Освен това си е мотор.Сиреч не може да го караш по всяко време.Не е удобно за лошо време.Не става зимата.По рисково е на пътя.Лятото също проблемно защото трябва да обличаш предпазен екип то пък горещо и ти минава кефа.
                  Друго.За да караш трябва да си здрав. В добро физическо състояние.Дребно нещо ама ..българина болнав..
                  П.П
                  Моторист съм

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнения за BMW R 1200 RT

                    Благодаря момци!
                    Днес слънце, и утре така го дават!
                    След обяд - газ, накъдето ми видят очите. Пък ще видим...
                    Всичко му е направено, сменено, обгрижван е досега. Немците не правят компромиси в това отношение. (по-белите и маниаците де)
                    Знам, че BMW е скъпа марка по принцип, и, че в серзизите тука цените са жестоки, но...
                    Досега беше емоция - сега ще почнем с рЕализЪма де
                    Все пак мотора е на 32.000 км. много ли са, малко ли са, ще видим...
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнения за BMW R 1200 RT

                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      П.П
                      Моторист съм
                      Личи

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнения за BMW R 1200 RT

                        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                        Да кажа един реален минус на идеята щото всички само за плюсове говорите
                        Реално това е машина за удоволствие а не жизненонеобходима.Тя се купува на емоция.Сега си на върха ама утре няма да те кефи.Точно като любовница..На момента.Струва пари и бързо се обезценява.Не се знае дали после ще намериш луд като тебе.
                        Освен това си е мотор.Сиреч не може да го караш по всяко време.Не е удобно за лошо време.Не става зимата.По рисково е на пътя.Лятото също проблемно защото трябва да обличаш предпазен екип то пък горещо и ти минава кефа.
                        Друго.За да караш трябва да си здрав. В добро физическо състояние.Дребно нещо ама ..българина болнав..
                        П.П
                        Моторист съм
                        Това не са минуси за мотора. Май са за моториста.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнения за BMW R 1200 RT

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение

                          .........Все пак мотора е на 32.000 км. много ли са, малко ли са, ще видим...
                          Поздрави!
                          Ха, че боксера на тия километри още се разработва. Аз сьщо не вярвах, но моя вьрви все по-добре

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнения за BMW R 1200 RT

                            Честито!
                            Що да е била до сега емоцията? Емоцията сега едва започва!!!
                            Само положителна да е ....



                            И кой е реалния "минус"


                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Да кажа един реален минус на идеята щото всички само за плюсове говорите
                            Реално това е машина за удоволствие а не жизненонеобходима.Тя се купува на емоция.Сега си на върха ама утре няма да те кефи.Точно като любовница..На момента.Струва пари и бързо се обезценява.Не се знае дали после ще намериш луд като тебе.
                            Освен това си е мотор.Сиреч не може да го караш по всяко време.Не е удобно за лошо време.Не става зимата.По рисково е на пътя.Лятото също проблемно защото трябва да обличаш предпазен екип то пък горещо и ти минава кефа.
                            Друго.За да караш трябва да си здрав. В добро физическо състояние.Дребно нещо ама ..българина болнав..
                            П.П
                            Моторист съм

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнения за BMW R 1200 RT

                              От въпрос за конкретен модел минахме през престрелки за и против марките, влиянието на жълтъка върху еволюцията на земята и установихме, че е кофти да имаш мотор, 'щото най-вероятно си болнав българин, зимата иде и нямаш пари...

                              Много ме боли, че много читави хора спряха да пишат тук, но явно има защо...

                              брюнетки с големи задници.... anyone?
                              You'll never find out - I got no key hole....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнения за BMW R 1200 RT

                                [QUOTE=ili4;3211768]установихме, че е кофти да имаш мотор, 'щото най-вероятно си болнав българин, зимата иде и нямаш пари...

                                QUOTE]

                                И обратното го има брат! Пари има бол здраве има..Ама хъса го няма. Омръзна ми.Ходил ли си на мотосъборите? Винаги едно и също.Едни пияндета лочат бира а на другия край едни хлапета изтезават един двигател. Как да ти кажа..
                                А по рано мотосъборите бяха ехееееее.. луд рок купон.Мадамите готини. Игрите на събора готини. Като отидеш с мацка и тя се дърпа водещия като я сложи да играе срещу някой готин с плочки по корема и тя омеква.А сега едни тумбаци
                                Та мотора е емоция. Ама и на нея и минава мерака

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X