Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW R 1200 RT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнения за BMW R 1200 RT

    За S1000XR съм финансово не възпитан, по скоро ако имах толкова пари щях да гледам R1200RS който е по туристически ориентиран.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #32
      От: Мнения за BMW R 1200 RT

      Някъде около 40 000 лева с екстрите е S 1000 XR да не е и малко повече. Моят приятел Илийката Танчев го бие парата и пощуря за шосеен мотор. Караше преди време ТДМ. После взе БМВ. Преди няколко месеца си продаде мотора БМВ R 1200 GS 2011 год модел (който пак беше купил чисто нов), сега на 40 000 км, за много малко пари, за 12 000 лв и започна да се ослушва. Пробва Ямаха МТ 01, а също и Ямаха МТ 09. После пробва Кавасаки Версис 1000 и някаква Хонда СВХ 1000 май. Накрая тъкмо започнах да го бъзикам, че ще купи някоя йоника, реши и плати БМВ S 1000 XR. Още не го е получил тук в България, но го е платил. Каза, че от всичките мотори, които е пробвал и гледал това било най-модерното, най-доброто и най-удобното, според него. Ще видим, като го докарат, какво ще е. Аз такива пари и то за четирицилиндров мотор няма да дам, ако ще не БМВ да е, ами да е позлатен тоя мотор. Но парите са си негови и той си решава. Май и куфари му е поръчал, щото щял да пътешества с него.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        От: Мнения за BMW R 1200 RT

        S 1000 XR може да се сравни само с Мултистрадата... и при двата цените почват от 18.000 Е...
        за вибрациите и аз го усетих... Honda Crosstourer/пардон Crossruner-a, който съм пробвал е доста по-пъргав и лесен за управление...
        При него даже нямаше момент на свикване, качих се и го карах 1 час без да му мисля... с този не е така...
        И аз не знам защо?
        Последно редактирано от ivied; 19-09-17, 11:30.

        Коментар


        • #34
          От: Мнения за BMW R 1200 RT

          Драго, ти си свикнал на много кончета, боксерите не ги гледай въобще...

          Мисля си, че варианта K1200GT/K1300GT е най-добре за теб, ако и там краката са ти много сгънати - мисли за highway pegs (https://www.ascycles.com/images/products/CVM/J-Pegs.jpg)

          Стойката със сигурност е по-изправена, от това, което караш в момента
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • #35
            От: Мнения за BMW R 1200 RT

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение

            1. Ако знаех, че това е "МОЯ" мотор да съм го взел отдавна и да съм минал вече 100.000 км... Не знам има ли такова животно като "МОЯ" и друг да не поглеждам, ами явно не съм моногамен... Досега все съм пробвавал (доколкото съм имал време и възможност) ту тоя - 5000 км, ту друг - 1000, ту трети - 500. CBF-та гол, супер си е за къси разстояния или за града, ама не е МОЯ... Една Мултистрада пробвах - за уикенда - ами страшен мотор, ама 18 бона... и т.н.
            Капарирал съм го, ще ме чака или аз него, тия дни като се пооправи времето пак ще се опознаваме, винаги мога да доплатя сумата. Документите са в мен, и договор имам... Това не ме притеснява...
            Имах предвид, че си оставил възможност на предишния собственик да си го задържи - ако наистина си го е гледал като любовница, както ти се изрази - ще направи всичко възможно да продължи да го кара. Знам ония налудничав поглед в очите - виждал съм го в огледалото много пъти - пича ще тегли една майна на докторите и ще си кара мотора - поне има такъв шанс, това казвам...
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #36
              От: Мнения за BMW R 1200 RT

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Някъде около 40 000 лева с екстрите е S 1000 XR да не е и малко повече. Моят приятел Илийката Танчев го бие парата и пощуря за шосеен мотор. Караше преди време ТДМ. После взе БМВ. Преди няколко месеца си продаде мотора БМВ R 1200 GS 2011 год модел (който пак беше купил чисто нов), сега на 40 000 км, за много малко пари, за 12 000 лв и започна да се ослушва. Пробва Ямаха МТ 01, а също и Ямаха МТ 09. После пробва Кавасаки Версис 1000 и някаква Хонда СВХ 1000 май. Накрая тъкмо започнах да го бъзикам, че ще купи някоя йоника, реши и плати БМВ S 1000 XR. Още не го е получил тук в България, но го е платил. Каза, че от всичките мотори, които е пробвал и гледал това било най-модерното, най-доброто и най-удобното, според него. Ще видим, като го докарат, какво ще е. Аз такива пари и то за четирицилиндров мотор няма да дам, ако ще не БМВ да е, ами да е позлатен тоя мотор. Но парите са си негови и той си решава. Май и куфари му е поръчал, щото щял да пътешества с него.
              Някой път се чудя това ли трябва да е супер моториста!
              С най удобното и най модерното.После що се раждат спорове.
              Със Сузуки Др-600 от 1986г.му се мятам и за една Неделя му врътвам едни 500 км.из Бг.и се пребирам щаслив.Мога да тръгна на всякъде с него и по всяко време!
              Не че нямам три мотора и то ”японски” не че до сега не съм сменил към 50.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #37
                От: Мнения за BMW R 1200 RT

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                Някой път се чудя това ли трябва да е супер моториста!
                Не, всички трябва да караме 20+ годишни кенефи, да сме постоянно в масло и гняс и да си пикаем по кожените якета, иначе не сме истински рокери.

                Коментар


                • #38
                  От: Мнения за BMW R 1200 RT

                  Къде го чукаш къде се пука!
                  Лично аз не обичам рокерите .
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнения за BMW R 1200 RT

                    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                    Не, всички трябва да караме 20+ годишни кенефи, да сме постоянно в масло и гняс и да си пикаем по кожените якета, иначе не сме истински рокери.
                    Я па ти!? Ми аз успявам да карам 20+ годишен, ама без да е кенеф, без да съм в масло и гняс и без да си пикая по кожените якета! Как ли успявам, а? В същото време наблюдавам около мене как разни глезльовци си купуват нови мотори по моментно хрумване, по скъпи от образованието което са завършили, превръщат ги в скраб за 1-2 години от чиста неграмотност и простотия и почват отегчено да разправят че са се накарали и вече са улегнали и твърде възрастни за да се занимават с мотори!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнения за BMW R 1200 RT

                      Абе хора, пуснете си нова тема, кой колко бензин е пил, колко масло е изгорил и под какъв ъгъл е пикал върху елека си за да е като рокерите по филмите. Тук в темата нека си говорим за конкретните модели мотори или да се предлагат алтернативни такива. Знаем че по хубаво от мойто няма и никой не е по добър от мен, всички сме ганьовци, ама ми се ще да се държим не като такива и да престанем да си мерим достойнствата във всяка тема.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнения за BMW R 1200 RT

                        Ми той модела е един пък и темата отдавна замина
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнения за BMW R 1200 RT

                          Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                          Имах предвид, че си оставил възможност на предишния собственик да си го задържи - ако наистина си го е гледал като любовница, както ти се изрази - ще направи всичко възможно да продължи да го кара. Знам ония налудничав поглед в очите - виждал съм го в огледалото много пъти - пича ще тегли една майна на докторите и ще си кара мотора - поне има такъв шанс, това казвам...
                          Верно, оня е по-луд от мене... и за погледа си прав, така гледаше, аз не толкова, щото не знаех/не знам с какво се захващам, ама той явно знаеше с какво се разделя... ама квото такова, ако е "Моя" ще ме чака, ако ли не - има други!

                          P.S. Честно да си кажа не знам дали е "Моя" по-скоро го погледнах и покарах с погледа на колегата... И днес пак дъжд, дъжд, 10 градуса... дали да не взема първо един гараж да намеря, да капарирам 1-2 пък, с който - както и квото стане... Хич не била лесна тая - и да имаш и да нямаш избор...Както казваше един приятел: "В този свят може да си само един човек..."
                          От тия, които аз съм пробвал най-ми пасваха - разбирате ме нали, като стара кожена ръкавица (Изключвам Дукатито- то не е за простосмъртни - него бих си го държал в хола) - Crossruner-a на Хонда, TDM 900-та на Ямаха, нея щях да я взема веднага, ама продавача в Yamaha не си я даде, само да я пробвам... била си неговата. Иначе вика, ето това от новите отговаря на тази - за Tracera 900...
                          А RT -то ми е като... скафандър с кройка на фрак.
                          Луда работа!
                          Последно редактирано от ivied; 19-09-17, 17:58. Причина: и да имаш и да нямаш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнения за BMW R 1200 RT

                            Хаиде няколко думи и от мен. Аз маи имам наи много стаж на модела - моя го взех нов и до момента имам 42 000 на таблото
                            Двигателя е добре познат. Моя е от последната вьздушна модификация. Не знам защо им се вижда слаб на колегите , честно казано на мен никога не ми е липсвала мощност. Е, с 2 човека и багаж до горе се усеща по-муден, но то е така с всички машини.Масло на двигател , диф и скорости се сменя елементарно, сам си ги правя.
                            Изправена стоика, много удобен за дьлги преходи. Тои за това е и правен. От 2000 оборота нагоре дьрпа като локомотив. На дьлги преходи карам 130-140, там е кьм 4300 оборота. Разход изван града – 5.0 на малки пьтища, 5.3-5.5. на магистрала. Това с двама човека.
                            Огледала – някои колеги слагат допзлнителни, но на мен оригалните са ми сьвсем удобни. Круиза е супер удобен за дьлги преходи по магистрали.
                            Карам го често в града и явно сам му свикнал, но нямам проблеми с промькването между колите. Е не е като скутер, но е много маневрен дори на малка скорост.
                            Седалката не бих казал че е от наи удобните, но не сам я сменял.
                            Аз моя го взех без дори да сьм карал такьв, просто не намерих никои колега, които да ми даде за проба. Просто ми хареса на вьншен вид. Но ако трябва да обобщя – и досега си мисля , че сьм напражил правилен избор, спрямо начина на каране, вид пьтувани, стоика и т.н.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнения за BMW R 1200 RT

                              Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
                              Хаиде няколко думи и от мен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мнения за BMW R 1200 RT

                                Привет,
                                Аз имам GS 2004, а както писа и Серго по- горе - наш добър приятел има RT....
                                Според мен има три основни неща, които трябва да се имат предвид и погледнат за този тип мотори, защото ремонта им е много скъп и специализиран:
                                1. Съединител - БМВ го препоръчват за смяна на 80 000км, като на практика може да изкара и 100 000+. На 80 000км е най- скъпото сервизно обслужване на тези мотори и затова основно като наближи тези километри и в чужбина започват да ги обявяват за продажба. За моя мотор имам фактура от БМВ Швейцария за обслужване на 80 000 км = 2400CHF (включва и смяна на гуми).
                                2. Кардан: пак около 100 000 започва да се отваря луфт в кардана и ремонта си е сложен и изисква специални инструменти..... цената зависи според това какво има да се прави, но сумата отново е четири цифрена......
                                3. Сервото на спирачките: не съм сигурен как е при твоя модел, но мисля че подобни серво усилватели слагат между 2004-2007, като в следващата модификация вече в БМВ си взимат бележка и махат сервото. Познава се, дали мотора има серво, когато мотора е на контакт и започва да бръмчи докато прави чека, а сред това и като натискаш спирачката. Като цяла мотора спира много добре с него, но ако се прецака оставаш без спирачки и ремонта отново е скъп и специализиран....... тази година до нас на къмпинг в Австрия беше един немец с GS и също каза, че ще го пуска за продажба, защото се притеснява от сервото, и ако се развали цената за ремонта би била половината от цената на мотора......

                                Иначе RTто е много удобно за дълъг път и е с изключително голям резервоар (500+км пробег). Това което въпросният приятел е споделял е, че поради изключителната му ветро защита - за града му идва прекалено топло топло пред лятото..

                                Поздрави и успех



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X