Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW R 1200 RT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за BMW R 1200 RT

    Последният японски мотор, който карах беше модел от 1999 год. А виж четирицилиндрови мотори, мен изобщо не ме интересуват без значение БМВ ли е, или японец и без значение коя година е произведен. Но темата тук е за друго.
    Да Трейсъра 700 на Ямаха изглежда много добре и като вид, и като показатели. Да видим, какво ще извадят в действителност.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за BMW R 1200 RT

      Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
      Това последната модификация на масления боксер ли е, нямаше ли някакъв ъпгрейд 2008-2009?
      Не знам, (абе ужас ) трябва да проверя...

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за BMW R 1200 RT

        пак от тема за конкретен модел се стигна до дискусия за/против марката...
        един не харесвал дизайна на бмв - скутери, крузери/чопъри, спорт-туристи, пистови - кой дизайн? май на логото...
        друг му идва много поддръжката, но било ок да не сменяш маслото да японката (реално)

        до автора: бмв са вадили невероятни лайна през годините, но RT си е легенда

        ако ще го караш градско има недостатъци, за дълъг път се е доказал

        ако обаче не си затворил сделката еднозначно нещо ми се струва, че тоя мотор няма да е твой на пролет
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за BMW R 1200 RT

          Стана за/против след поредното генерално умозаключение, че който се качил на БМВ и казал "чао" на японците.
          Само не се изяснява на какви "японци" е стажа.
          Сега и самият @ivied ще има шанса да прави такива изводи, от CBF 500 на RT и после ще каже, това "японците" не са хора.

          Не става въпрос дали идва много или малко поддръжката, става въпрос за сравнение.

          На 50 000 км, колко семерингчета, лагерчета и финтифлюшки ще трябва да подмени превантивно и колко ще му струват и дали ще може сам да си ги смени или ще влезе в сервиза. Или вие 50 000 км не сте минали още ?

          Конкретно за "легендата", само един жокер, дори самата компания БМВ има подобни модели с 4 още от 80-те, а по-късно и с 6 цилиндъра, сещайте се. Лека !

          ПС: Относно дискусията, като гледам единствено аз зададох въпроси, от които би трябвало да се интересува @ivied.

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за BMW R 1200 RT

            Е то мотора вече е взт. Та поредна тема ЗА/ПРОТИВ май няма смисъл. Иначе подобен тип V-образен двигател не ме кефи (лично мнение). Примерно и Гуцито е с такъв (е верно не е на 180град.). Подкарвал съм Калифорния 1400, ма се тая. В интерес на истината за момента съм харесал БъМъВъ, ма по горните причини F. Това разбира се, ако до месец все още ми се ще. Щото не съм се качвал на Тайгър де. Струва ми се "златна среда" еди вид. Ма да видиме.
            Тааа. На ivied. Ми честита придобивка и много да те радва. Каквото такова. Подръжката си е, каквато е. Да имаш възможност да се радваш на пътувания само.
            Успех!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за BMW R 1200 RT

              Благодаря момци!
              За всяко мнение - и дори съмнение! Ей, за това на, си го харесвам форума... Да карам по ред:

              Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
              ако обаче не си затворил сделката еднозначно нещо ми се струва, че тоя мотор няма да е твой на пролет
              1. Ако знаех, че това е "МОЯ" мотор да съм го взел отдавна и да съм минал вече 100.000 км... Не знам има ли такова животно като "МОЯ" и друг да не поглеждам, ами явно не съм моногамен... Досега все съм пробвавал (доколкото съм имал време и възможност) ту тоя - 5000 км, ту друг - 1000, ту трети - 500. CBF-та гол, супер си е за къси разстояния или за града, ама не е МОЯ... Една Мултистрада пробвах - за уикенда - ами страшен мотор, ама 18 бона... и т.н.
              Капарирал съм го, ще ме чака или аз него, тия дни като се пооправи времето пак ще се опознаваме, винаги мога да доплатя сумата. Документите са в мен, и договор имам... Това не ме притеснява...

              Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
              Сега и самият @ivied ще има шанса да прави такива изводи, от CBF 500 на RT и после ще каже, това "японците" не са хора.
              2. Никога! Вече казах, че за японците (Honda) или добро или нищо! Още повече, ако нямам достатъчно широка база за сравнение - по класове, години, типове, изминати км. и т.н.

              Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
              На 50 000 км, колко семерингчета, лагерчета и финтифлюшки ще трябва да подмени превантивно и колко ще му струват и дали ще може сам да си ги смени или ще влезе в сервиза. Или вие 50 000 км не сте минали още ?
              3. Ами не съм, с нито един не съм минал толкова, май и общо, знам ли... не съм ги броил...
              Аз и без това кажи-речи за всяко нещо влизам в сервиза е, стойката на навигацията си я сложих сам, ама да отварям и да човъркам... не го мога това... Изпитвам "ужас", че мога да прецакам нещо от незнание или непохватност, дето е мислено, изпипвано, изпитано... а аз със 150 км/ч да се "уча" на него... Ако мина с някой 50.000 км, може и да се промени/провери и това... И с колите съм така, за кво не карам СААБ (отпреди FuGM периода) тука, ами щото "майстора ми" е в Пловдив...

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Последният японски мотор, който карах беше модел от 1999 год. А виж четирицилиндрови мотори, мен изобщо не ме интересуват без значение БМВ ли е, или японец и без значение коя година е произведен. Но темата тук е за друго.
              Да Трейсъра 700 на Ямаха изглежда много добре и като вид, и като показатели. Да видим, какво ще извадят в действителност.
              4. Че те го извадиха вече... Дали 4-ри, 2-ву или 3 - като на Трейсърите или Триумфа... всичко ме интересува/ше, не че съм всеяден де (пистарки не, чопъри-гъзарки също не), ама откъде да ги знам всичките, ако не съм ги пробвал и то за повече време, а има и момента, баба знае: 2 и 200 ако имах гараж щяха да са поне 2 вече, с тенденция към 3 честно, ама и колекция ли да правя, а колкото до преди/след 99-та - искам си и круиз контрола, и ако може и адаптивното окачване, искам си и ABS-a, а ако има и в завои, че тук през ден вали, още по-добре... аджамия ще кажете - да, може, ама след 50-те е така
              Последно редактирано от ivied; 18-09-17, 17:26. Причина: аджамия

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за BMW R 1200 RT

                Не съм карал БМВ никога , обаче от почти всички японци съм имал . Бяха различни по предназначение и типове . Сега си имам един празнично-параден БАНДИТ 1250 и за почти две години имам около 7-8000 км с него . Оглеждам се за голям турист защото вече сме на възраст и ни болят дупетата със СКЪПАТА . В БГ и старите мотори които карах винаги се намираше какво да човъркам по тях в гаража . Сега си имам гараж ама само си държа мотора вътре че забранено да се ремонтира че е подземен . Гледам много ги карат тез БМВета не вярвам да са чак толкова калпави .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за BMW R 1200 RT

                  Сега, има ли някой тук във форума, от четящите, пишещите, или активни-те поне от време на време, с този мотор?
                  Или няма? Или поне да го е карал повече от месец-два, а не като мен - 5 дни ... (то едва ли има друг, дето мотор си взима без да е минал и 100 км. с него). Има и други форуми, и за мотори, и на немски, ама тук сме си ние... и като у дома, де... е, само дето дупки по пътищата няма... няма бе, и това е... Иначе кви крайцери, кви 5-15.000 лв...
                  Последно редактирано от ivied; 19-09-17, 00:10. Причина: 5-15

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за BMW R 1200 RT

                    Аз да употребя темата на колегата и да попитам по вещите от мен, кое е по добро за дълго или дълги возения, но когато ми се налага все пак и в града да не се редя много с колите по задръстванията- R1200RT или K1300GT (K1200GT). За хората които ме познават, върху K1200S (K1300S) съм много свит а вече ми се ще да карам с по изпънати крака. Все още не мога да се влюбя в R1200GS така че за сега отпада.

                    P.S. За японците дума да не става FJR1300 ми е нисък, Honda нямат нищо в този клас освен дъртите ХХ няма ABS и кардан VFR 1200 не е 4 редови и е много къс , Хаябуста няма ABS и кардан, а виж за Kawasaki 1400GTR ..... абе и него го гледам.
                    Последно редактирано от drago varvar; 18-09-17, 23:25.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за BMW R 1200 RT

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      Сега, има ли някой тук във форума, от четящите, пишещите, или активни-те поне от време на време, с този мотор?
                      Или няма? Или поне да го е карал повече от месец-два, а не като мен - 5 дни ... (то едва ли има друг, дето мотор си взима без да е минал и 100 км. с него). Има и други форуми, и за мотори, и на немски, ама тук сме си ние... и като у дома, де...
                      Абе то има такива хора и то са много, но през повечето време са на път и не пишат много често във форума. Виж тези с моторите дето са им по сервизите, те от скука са активни
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за BMW R 1200 RT

                        Смело казано!

                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за BMW R 1200 RT

                          Моите 5 ст.по темата, с уговорката,че нямам такъв мотор, но съм карал достатъчно и имам доста база за сравнение. Мотор като мотор. Зависи с какво го сравняваш. Ако от CBF 500 се качиш на него ще ти се стори като космическа совалка. Но ако си карал Honda Paneuropean и Honda Crosstourer ще ти се стори обикновен, леко муден и леко вибриращ мотор. Говорим за този модел, от тази година. Щото последното RT е друга бира. Иначе мотора не е лош, но ако електрониката почне да прави номера влизаш в голям филм, който да го изгледаш ще ти струва бая пари. Мой добър приятел, който разбира доста има същия, и си го обслужва сам, но от близо една година мотора му седи в гаража. Първначално се скапа музиката, след това АБС и така....И ако въртиш предимно на къси пасове ще ти е излишен. Просто не е удобен за града. Но предвид цената си заслужава да се вземе. Ако не си паснете, на пролет, ако го продадеш може да си на далавера с някое и друго евро.
                          На въпроса на колегата Драго Варвар скромното ми мнение е,че K1300GT e по-добрия вариант. Просто не харесвам вибрациите и мудността на боксера.
                          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения за BMW R 1200 RT

                            Драго, R 1200 RT не е за ниски и по-дребни хора. Върху K 1300 GT няма да си свит, но ще си малко легнал напред на ръцете си. Хвърли едно око на R 1200 GS Adventure. Имай в предвид, че Адвенчър варианта, въпреки, че се със същият двигател, като стандартият GS, самият мотор е направен за по-високи и по-едри хора. Пък и резервоара му е по-голям.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения за BMW R 1200 RT

                              В интерес на истината нямаше много БМВ-та,заради високата им цена,но сега има много,на последния събор на който бях ,мислех че ще съм екзотика с мойто скромно ГС 1150,учудването ми беше огромно като видях огромния брой на сравнително нови машини от марката...
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения за BMW R 1200 RT

                                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                                Аз да употребя темата на колегата и да попитам .......
                                Не съм вещ, но не споменаваш нищо за S1000XR
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X