Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемни еърбеци и кампанията за тяхната подмяна от Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемни еърбеци и кампанията за тяхната подмяна от Тойота

    Малко предистория.
    Toyota нареди изтегляне на 5,8 млн. автомобила заради потенциално дефектни въздушни възглавници на Takata. Сред тях са и такива, които вече са били подменени при предишната акция по изтегляне през 2010 г. От които 1.47 мил. в Европа.Публикувани са всички проблемни модели по години и с опция за проверка по VIN.Преди време проверявам и хоп Тойота Хайлукс от 2005 до 2014 са в списъка.Проверка по VIN потвърждава ,че моя автомобил е с дефектна възглавница и веднага трябва да отида в специализиран сервиз за подмяна. Проблемните въздушните възглавници на Takata при задействане се взривяват и до сега има 17 смъртни случая.Освен това има и възможност от задействане и от самосебеси особено при горещо време.Но така и не предприех мерки.Тия дни получавам писмо от Тойота България ,че автомобил Тойота Хайлукс с VIN е ди кой си е включен в СПЕШНА СПЕЦИАЛИЗИРАНА СЕРВИЗНА КАМПАНИЯ ЗА БЕЗОПАСНОСТ /и в писмото е с главни букви/ За моя безопасност и на пътниците да се свържа по скоро с местния представител на тойота за да бъде ПОДМЕНЕН пиропатрона напълно безплатно. Подписано от Асен Асенов Мениджър Тойота България.

    Викам си,брей и тия в България станаха европейци.
    Поглеждам приложения списък със представителства и звъня на най близкото Монца Благоевград.Провеждам следния разговор:

    -Добър ден!Искам да запазя час през следващата седмица за подмяна на пиропатрон на Хайлукс.Имам писмо от Тойота България и тн.
    -Ми то не става така.
    -Кажете тогава как?
    -Трябва да дойдете първо до сервиза да направим диагностика и АКО Е ЗА ПОДМЯНА ще го поръчаме и тогава пак ще дойдете да го сменим.
    -Хлъц,хлъц ,задавих.30 секунди давам заето докато асимилирам какво ми е казал.Чакай малко,я ми обяснете как ще направите диагностика на дефектно произведен пиропатрон ,като ясно е написано ,че трябва да се подмени?
    -Ами такава е процедурата.Бля бля бля,да съм звъннал предварително ,че видиш ли диагностика можело да го нямало.
    Викам си,тия имат ебати корифея в диагностиката
    .Сещам се,че в жабката имам визитка на сервиз на Тойота в Солун където ми взеха малко под половината от това което ми търсиха в горе посочения сервиз и даже не ми търсиха капаро,че това нещо сервизно обслужване на 150 000 км. било скъпо нещо.Та звънкам на Маляките и ги питам дали има такава кампания при тях.Имало и тя била за цяла Европа.Продиктувах рамата и веднага потвърдиха ,че е за смяна.Ако желая да запазя час и да я сменят напълно безплатно.Даже гадовете го имаха наличен.То хубаво,не ми пречи да отскоча до Солун,ма тия от Тойота България взеха една чанта пари за тая кола и много не ми е оферта да ме пускат по пързалката така.

    Та утре почвам да им досаждам да видим какво ще излезе от цялата работа.


  • #2
    От: Проблемни еърбеци и кампанията за тяхната подмяна от Тойота

    Аз като ви разправям, че възглавниците са вредни за вашия живот...
    А сега се оказва, че са вредни и за вашето психическо здраве.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Проблемни еърбеци и кампанията за тяхната подмяна от Тойота

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Аз като ви разправям, че възглавниците са вредни за вашия живот...
      А сега се оказва, че са вредни и за вашето психическо здраве.
      Кольо,то е така.На двете геги за баира няма,ама да ти кажа.Не е много здравословно като захапиш волана и ти падне целия гредоред в муцуната.От личен опит,па чат пат и децата возя.

      Коментар


      • #4
        От: Проблемни еърбеци и кампанията за тяхната подмяна от Тойота

        Из Тойота форума доста народ негодуваше, че няма редовна доставка на резервни части за подмяната на еърбеговете по тази акция...
        А тъй-като тукашната тойота май е под шапката на маляките, като нищо те да се запасяват, а към нас да пускат 'каквото остане'...
        Иначе за размотаването - мори ги - трябва да се научат да работят както трябва...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Проблемни еърбеци и кампанията за тяхната подмяна от Тойота

          Ей, уелкъм бек
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Проблемни еърбеци и кампанията за тяхната подмяна от Тойота

            В същото положение съм. Как се развиха нещата?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X