Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ASX високо ниво на маслото+лампа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ASX високо ниво на маслото+лампа

    Здравейте,
    наскоро си купих дизелов ASX, 1,8 mivec (то май друг няма), вчера ми светна лампата да проверя нивото на маслото. Проверих, беше с около 1см по високо от нивото отбелязано с Х на щеката. В мануала пише, че при по високо или равно ниво от Х да се смени маслото. Утре ще я водя в сервиз, позачетох се в нета това или подобно състояние май често се случва, чета и при аутлендър за такъв проблем. Можете ли да ми препоръчате сервиз в Пловдив за тази марка?

  • #2
    От: ASX високо ниво на маслото+лампа

    вкарва нафта и разрежда маслото
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: ASX високо ниво на маслото+лампа

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      вкарва нафта и разрежда маслото
      Ok, а сервиз накой надежден в Пловдив да поскажете?

      Коментар


      • #4
        От: ASX високо ниво на маслото+лампа

        Аз съм от Сф...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: ASX високо ниво на маслото+лампа

          Това има ли ДПФ филтър? Ако има,и е започнала пасивна регенереция,пак качва маслото. При Шкода Суперб има две нива. Активен,пасивен. При пасивния, нищо никъде не изписва по таблото. Познава се,че вдига оборотите на 1000 и двата вентилатора работят. Отделно, се чува едно пукане от асупусите,защото са се нагряли. При активният,ти изписва че трябва да продължиш да караш,но е много крайна мярка.Ако си прекъснал няколко пасивни.
          Първо виж това, преди д тругнеш по майстори. Успех.

          Коментар


          • #6
            От: ASX високо ниво на маслото+лампа

            То малко ахмашка работа се получи. Щото не помня точно колко беше като я взимах, реално има вариант да си е била така нахакана. Днес го смених и ще следя нивото, отделно ще отида до БС да видя по компа какви ъпдейти на софтуера има излезли за моя модел.

            Коментар


            • #7
              От: ASX високо ниво на маслото+лампа

              Да направя ъпдейт на положението. Както по горе-писах смених маслото, ходих до БС, там не установиха да има нещо нередно по компютърната диагностика.
              Обаче нивото на маслото се покачва доста бързо. За 1 месец съм минал 1600км като има и доста извънградско (г-д 50/50). Нивото си беше точно между 2те дупки, а сега е подминало макса и е на половината път до Х-а. Прилагам една картинка за яснота. Моето ниво след месец каране е с червеното. С зеленото е като го смених. От друга страна в мануала намерих да пише следното:
              In diesel-powered vehicles, when burning away and removing soot accumulated in the DPF, fuel can mix with the engine oil and an increase in the engine oil level may occur. This does not indicate an abnormality.
              ДПФ филтър има и той ми е главния заподозрян. Точно като бях на път за БС ми светна лампа с надпис CHECK DPF SYSTEM. Там като отидох и ми обясниха, че трябва да я карам известно време над 2000 оборота за да може да се извърши регенерацията на фози филтър. Така и направих, качих се на магистралата и за 30тина км, лампата изчезна.
              То като гледам скоро ще стигне пак близо до Х-а и пак ще ходя до БС. Предполагам ДПФ филтъра е запушен?

              Коментар


              • #8
                От: ASX високо ниво на маслото+лампа

                Първоначално публикуван от R.Daskalov Преглед на мнение
                Да направя ъпдейт на положението. Както по горе-писах смених маслото, ходих до БС, там не установиха да има нещо нередно по компютърната диагностика.
                Обаче нивото на маслото се покачва доста бързо. За 1 месец съм минал 1600км като има и доста извънградско (г-д 50/50). Нивото си беше точно между 2те дупки, а сега е подминало макса и е на половината път до Х-а. Прилагам една картинка за яснота. Моето ниво след месец каране е с червеното. С зеленото е като го смених. От друга страна в мануала намерих да пише следното:
                In diesel-powered vehicles, when burning away and removing soot accumulated in the DPF, fuel can mix with the engine oil and an increase in the engine oil level may occur. This does not indicate an abnormality.
                ДПФ филтър има и той ми е главния заподозрян. Точно като бях на път за БС ми светна лампа с надпис CHECK DPF SYSTEM. Там като отидох и ми обясниха, че трябва да я карам известно време над 2000 оборота за да може да се извърши регенерацията на фози филтър. Така и направих, качих се на магистралата и за 30тина км, лампата изчезна.
                То като гледам скоро ще стигне пак близо до Х-а и пак ще ходя до БС. Предполагам ДПФ филтъра е запушен?
                .....има чести пускания на регенерацията на ДПФ-а ,които не са прикключили......когато направите принудителна регенерация на ДПФ-а в сервизнии условия, сменете маслото с м. филтър, след това влезте с тестера в менюто,което е за смяна на маслото , там някъде има опция rechange oil и задайте ок.....по този начин ЕКУ-то ресетва инфото за кога е сменяно маслото .....и чак тогава няма да имате проблеми с маслото....

                Коментар


                • #9
                  От: ASX високо ниво на маслото+лампа

                  Маслото беше сменено преди 1м и в БС бяха ресетнали смяната, даже и км ми бяха нагласили до следващата смяна. Принудителна регенерация до колкото знам не са правили. Другата седмица ще я закарам в сервиза на Милен от митсубиши форума чух добри отзиви за него, а и ми е на близо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ASX високо ниво на маслото+лампа

                    Първоначално публикуван от R.Daskalov Преглед на мнение
                    Маслото беше сменено преди 1м и в БС бяха ресетнали смяната, даже и км ми бяха нагласили до следващата смяна. Принудителна регенерация до колкото знам не са правили. Другата седмица ще я закарам в сервиза на Милен от митсубиши форума чух добри отзиви за него, а и ми е на близо.
                    ...не се ресетва км-ража, това е друго,ресетва се друг параметър ......

                    Коментар


                    • #11
                      От: ASX високо ниво на маслото+лампа

                      Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                      ...не се ресетва км-ража, това е друго,ресетва се друг параметър ......
                      Да, аз не се изразих правилно. Едното е км до следващата смяна, другото е нивото на маслото което следи компютъра. Поне това ми обясни човека от БС.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ASX високо ниво на маслото+лампа

                        Първоначално публикуван от R.Daskalov Преглед на мнение
                        Да, аз не се изразих правилно. Едното е км до следващата смяна, другото е нивото на маслото което следи компютъра. Поне това ми обясни човека от БС.
                        ....хм, не вярвам в БС да не знаят за какво става дума,а това значи че имаш вероятно друг проблем.....на нас също ни се е случвало да имаме такъв проблем, дори и човека са му сменявали ГНП( което е безмислено ) и семеринги и ннищо, но след ресетване ,всичко си е ок......

                        Коментар


                        • #13
                          Здравейте искам да попитам в момента имам абсолютно същия проблем описан в темата, става въпрос за Mitsubishi ASX 2011 1.8 говорих с майстора при който ходя и информацията която събрах от интернет, стигнахме до предположението че е проблем с dpf филтъра тъй като се опитва да го вкара в регенерация но не успява и от там постоянно вкарва дизел при маслото на двигателя и от там става проблема. Моментото решение до което стигнахме е че тъй като ми се случи за първи път решихме че ще е окей да сменим маслото да покарам така известно време и ако се появи пак същия проблем и маслото стигне до Х маркировката на щеката евентуално да се премахне просто дпф филтъра хардуерно и софтуерно и да се реши проблема.

                          Интересно ми е дали и вие сте стигнали до същото решение ?

                          Коментар


                          • m4r1qn
                            m4r1qn коментира
                            Редактиране на коментар
                            Добре де, а какво правим с пушилката която излиза през ауспуха? ДиПиЕф-а е там където е със цел - да цапаш по малко.

                          • joksi96
                            joksi96 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Съгласен съм затова и пиша предварително, ако мога да получа по-добро решение на въпроса.
                            Това е моментното решение до което съм стигнал в бъдеще ако се стигне до същия проблем.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X