Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Олекотяване на маховик и колянов вал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Олекотяване на маховик и колянов вал

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Чак без крака. Колко сила има 3 кила джилязо със зъби, развъртяно на 7000 оборота? Нищо работа.
    Колко да има ?! Точно колкото всеки диск за циркуляр и камък за шмиргел да му завиждат.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Олекотяване на маховик и колянов вал

      Тарга-та се майтапи!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #33
        От: Олекотяване на маховик и колянов вал

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Тарга-та се майтапи!
        Е тва е повече от ясно !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Олекотяване на маховик и колянов вал

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Е тва е повече от ясно !
          Верно ли?
          На колко ви свършва червеният сектор на оборотомера , бензин , дизел?Кога сте го виждали за последен път в началото му?Е такива , па после ги разпрайте!И двамата!
          Ей , не на место , а на ход!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #35
            От: Олекотяване на маховик и колянов вал

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Чак без крака. Колко сила има 3 кила джилязо със зъби, развъртяно на 7000 оборота? Нищо работа.
            Ако имаш късмета да тръгне надолу се забива на 2/3 в асфалта
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Олекотяване на маховик и колянов вал

              Качвам фейса на една фирма която се занимава с това,не качвам линк,че нали реклама .......https://www.facebook.com/modulebg
              Провери там,ще се справят.Само не знам защо когато човек каже:''кажете фирма която олекотява маховици'' и се започва,ама за какво ти е,защо ще олекотяваш,БМВ ли караш,на колко си години и т.н. бляблябля.Човека пита ясно и точно,а получава всичко друго освен отговор.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #37
                От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                Благодаря,намери се поне един,който да не пише офф и да не задава глупави въпроси.
                Аз също намерих една фирма NS parts.За 500лв. ми правят лека шайба(нова),олекотяват вала,маховика и балансират всичко.Цената на шайбата е между 180 и 200лв.Не знам колко искат другите и не мога да преценя дали е скъпо или не,това не ми е проблем.
                Най-важното е наистина да ги балансират,а не само да ми вземат парите,защото после ще бера ядове.

                Коментар


                • #38
                  От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                  Здравей колега, до къде стигна с олекотяването? Някави отзиви за тази фирма, качеството на работа как е?
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Гледам,че си от Пазарджик.Върви в Драгор,на края на селото в ляво зад бензиностанцията има сервиз,търси Ангел.Той ще ти обясни кое-що,а ще видиш и истинска бегачка в процес на реализация,тел 0898326023,кажи му,че Пламен от Силистра те праща.
                    За маховика,да не тръгнеш да кастриш чугунения,че съм се нагледал на идиотизми,включително може да останеш и без крака.
                    Задължително нов-стоманен и не от каква да е стомана...
                    Само кажи,до колко оборота стига двигателя на бъгито?
                    Аз знам,но кажи на хората за какво става въпрос.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Ако имаш късмета да тръгне надолу се забива на 2/3 в асфалта
                      Аз съм виждал и нагоре, наистина стига до краката. Справка Радко и Петър от Бургас...
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Само кажи,до колко оборота стига двигателя на бъгито?
                        Аз знам,но кажи на хората за какво става въпрос.
                        С тези разп.валове ограничителя е на 8500об/мин.Имам и други,там развинтва ефективно до 10200об,но тръгват (чистят) след 4200-4300 и не стават за крос.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                          А какво става с амбриажната ос? От къде идва това радиално натоварване, което я строшава? Много невероятно ми звучите с тези циркулярни маховици? Понеже съм виждал какво прави универсал на 2000об/мин скъсан от шпиндела - пределно ясно ми е какво би направил маховика, но къде в тая картинка е амбряжната ос?
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            А какво става с амбриажната ос? От къде идва това радиално натоварване, което я строшава? Много невероятно ми звучите с тези циркулярни маховици? Понеже съм виждал какво прави универсал на 2000об/мин скъсан от шпиндела - пределно ясно ми е какво би направил маховика, но къде в тая картинка е амбряжната ос?
                            Нещо не схванах,какво за амбрияжната ос?
                            Инак при пръскане на маховик си остава цяла и държи кутията да не падне заради липсващият кожух.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                              Той реално се пръска от болтовете навън. В по-късметлииски случаи се къса часта с дупките от останалата част, която остава здрава. В някои случаи се разпада на малки парчета и те не са достатъчно тежки да пробият и кожуха и купето. В най-лошия случаи е на големи осколки, който имат енергията да минат през камбаната, тунела, таблото и тавана. И краката на пилота, при най-нещастното стечение на обстоятелствата. Чувал съм и за случаи на пръснат фабричен/неолекотен маховик. Причината по скоро е не в олекотяването и баланса, а в значително по-големите обороти в които това нящо се върти, спрямо това което са мислили в Торино.
                              Ето два клипа за онагледяване:
                              https://www.youtube.com/watch?v=lSctdru2ATE
                              https://www.youtube.com/watch?v=8F6MgsCLJYA
                              На втория погрешно са го описали като гръмнал двигател, това си е точно взрив на маховика.
                              Решението е маховик от друг материал, по понятно-от стомана, а не от чугун, какъвто е оригиналния.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                                Понеже аз за първи път виждам такива неща, за това се изказах така - неподготвен. Но бях подведен от коментарите по-горе, че зъбите срязвали камбаната като циркуляр и пр. Изглежда става въпрос за "чули и недочули", обаче разказват.

                                Ясно! Благодаря!
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X