Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

    Полиране и защита с 3М- 2 години на Гранда без проблем.

    Коментар


    • #17
      От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Полиране и защита с 3М- 2 години на Гранда без проблем.
      Кой и къде го е правил?
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #18
        От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        Ползвал съм услуги .
        С фолио цената на фар е 70лв.
        Пастиране и лакиране вкл.измиване на фара от вътре цената е 30лв. за двата.
        Поне в София цената за полиране и облепване на фолио с 3М , 60лв за двата. Обаче се чака,поне 3 седмици за ред. Момчето обаче ги прави много добре.

        Коментар


        • #19
          От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

          За фаровете може да ползвате какъвто и да е читав авто лак.Пробвано е многократно.Ефекта ,до голяма степен зависи и от самото возило,на някой японки,макар и да става бистър,вътре се появява нещо като мрежа,почти невидима ,но я има.При БМВ,Ауди,Волво и Форд стават като нови.
          Във фирмата в която сега работя ползват някакъв комплект за възстановяване на фарове на „Ковакс“,фирмата не ми беше позната до момента,но върши работа,лака се продава с втвърдител и катализатор,за възможно най-бързо съхнене.
          За лака се ползват пасти на 3М,предлага се и защита на лака с вакса на Свисвакс/ Swiswx. В зависимост от състоянието на лака,може да се шлайфа и след това да се мине с по-финна паста,антихолограмна паста и накрая защитна паста.Ако лака е ок,само финната паста и защита на лака.При някои случай преди полирането ми се е налагало шлайфане с шкурка 2000.
          Освен самите полирпасти,са важни също и гъбите с които се полира.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

            0889223970 Калин. При този младеж в София ще свърши работа за полиране с фолио. Но,се чака за 2-3 седмици. Иначе работи качествено.

            Коментар


            • #21
              От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ...
              Като човек който предпочита същността пред външността....


              Една идея само за такива "мързеливци", перфекционистите да я пропуснат:

              к'во да е фолио за автомобили без да робувате на марка(гъвкави са и лягат по кривата форма с леко стопляне, а и не на последно място са с по-голяма трайност), безцветно (може даже тъй наречения каст ламинат дето се ползва при "брандиране" на возила от рекламните фирми), се лепи върху матиралата и пожълтяла пластмаса на фара без да се шлайфа . Може и на ленти че е по-лесно, ако съвсем не ви пука за външността. Фарът става кристален, макар и леко жълтав, и светенето му си е както трябва. Като помътнее фолиото след някоя година - пак.

              Коментар


              • #22
                От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                Колега Живко щом за 4 часа търкане на ръка си доволен от ефекта на пастирането. Какво да кажа аз че ги търкам по три дена с машината И това с до два пъти с абразивната паста не знам кой ти го е казал но не е така

                Коментар


                • #23
                  От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                  Колега Моци, ако не четеш между редовете, няма да се излагаш. Написал съм с какво и как съм работил. Къде видя абразив, не знам. Прави разлика между вакса,нано покритие и абразивна паста.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                    Ползвал съм Turtle wax шлайф и полир много бях доволен,доста работа си е.С почивки за по една бира 5-6 часа ми взе.
                    Не бива да е много топло,и на сянка се прави.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                      Извинявам се колега, че се изложих сега прохождам в пастирането и полирането аматьор съм.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                        Брех, а аз се боря с ръждите . Ех, мечти, мечти - да няма ръжди и да се чудя дали да полирам и пастирам .

                        Иначе нищо, че е дръгел на 25+ години вече (Витара-та) - ползвам една вакса от време на време с карнубиев восък (или нещо такова). Май Formula беше марката, едни жълти шишета.

                        Измива се добре, подсушава се и се нанася ваксата. Като изсъхне с вълнен парцал се полира. Резултата е блясък и се получва леко хидрофобно покритие което пречи на водата да се задържа и пази метала от долу. След такава процедура за 1-2 месеца мия колата само с вода. На мен целта ми не е блясъка от ваксата. Но уви - с 1-2 нанасяни на година се стига пак до ръжди ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                          Фарове според зависи. Моите на Ягуара бяха мноооого зле - машинно 320-400-500-600-800-1000-1200-1500-2000-2500-Meguiar's PlastX, IPA15% и запечатах с два слоя Wolf Chemicals Hard Body. Правих ги по Великден и засега не са мръднали, очаквам да ме изкарат ~2 години.
                          За коли съм ползват Valet Pro Purple Passion за един Хюндай с твърд пад и резултата не ми хареса, после ползвах за една корола на Meguiar's M105 с твърд пад и ротационна. Боята беше супер зле, супер оксидирана и матирата и стана страхотно. Оставих я само с M105 защото времето ме притискаше.
                          Също така за фарове ползвах за някои Ягуарски на Chemical Guys V32 твърд пад и V36 средна твърдост пад, стават по-лъскави отколкото само с ПастХ. Много ми е мъка, че няма къде да си мия колите сега, ослушвам се за място външно+вътрешно но много трудно да си намеря читаво без хазяите да са цифромани.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                            Брех, а аз се боря с ръждите . Ех, мечти, мечти - да няма ръжди и да се чудя дали да полирам и пастирам .

                            Иначе нищо, че е дръгел на 25+ години вече (Витара-та) - ползвам една вакса от време на време с карнубиев восък (или нещо такова). Май Formula беше марката, едни жълти шишета.

                            Измива се добре, подсушава се и се нанася ваксата. Като изсъхне с вълнен парцал се полира. Резултата е блясък и се получва леко хидрофобно покритие което пречи на водата да се задържа и пази метала от долу. След такава процедура за 1-2 месеца мия колата само с вода. На мен целта ми не е блясъка от ваксата. Но уви - с 1-2 нанасяни на година се стига пак до ръжди ...
                            Стига се пак до ръжди,защото трябва нещо да запечата ваксата отгоре. Ваксата изчиства боята,и предпазва от UV лъчи. Обикновенно до 2 месеца. Пак зависи и колко и с какво се мие. За да предпазиш боята и ламарината,ти трябва така нерченото нано покритие. Има Nano Paint Sealant – Bodyguard. 50ml трябва да ти стигнат за една обрабтка.

                            Цък това е крайният резултат.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                              Днес пристигна полир машината. След седмица ще пробвам с ТОЗИ продукт.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                                Айде и моите 5 ст по темата.Първо да кажа,че четивото е само за хора,за които добрия външен вид на колата или мотора им не е излишна загуба на време,усилия и пари.Да и пари,защото истинските неща не са никак евтини,и то си има защо.Преди няколко месеца,след едно скандално измиване на автомивката,което по скоро приличаше на подготовка за боядисване отколкотоо на измиване,започнах и аз да чета как е правилно човек да си мие колата.Открих,че всичко,което се прави в 99% от автомивките е абсолютно грешно и неправилно,целящо единствено да е евтино.Колата на жената е от чисто нова в нас,мита е само на една мивка,и в резултат на което на 4 тата година цялата е в холограми,матирания,и кръгови драскотини.И как няма да е....младежа бърше с една и съща кърпа на всякъде,после я проства на земята,минава я с водоструйката и пак наново започва да бърше...навсякъде!Ужас!таблото на ТЛК то е цялото на такива холограми точноо от тоя тип миене.Препаратите масово са евтини,с много висока киселинност,да свалят всичката мръсотия с едно минаване,обаче това е пагубно за лака-помътнява,лщспи се и т.н.След едно такова измиване на въпросната реномирана мивка,ми върнаха колата на жената(ярко червена ) с толкова далбоки деруги по тавана,че чак беше бяло в тях...т.е надран е не само лака и боята,а и шприца отдолу.Полудях,опитваха се да ме убедят че е от клони,че съм си оставял ключовете там и т.н и че като съм държал толкова щели да ми я "тръкнат безплатно другия път"!Какъв жест!Еми,друг път нямаше...взех да чета,доста и в крайна сметка си купих една водоструйка Б...ш 135 бар,накупих си препарати и вече сам.Оказа се че и в бг има от къде.Започваме с предизмиване,с пияна ,плакнем,после с 2 кофи-плакнене и сапунисване,като в едната има решетка на дъното да не вдигаш батаците отдолу и с втори шампоан,за основно измиване,с неутрално РН с гъба,пак щадяша си я измивам сам.Шампоана е богат на вакса,и резултата беше доста видим отще от първия път.Джантите прекарах със препарат измиващ железни частици,и станаха буквално като нови.Направих това,и хванах малко по чужбина,където съм все още и нещата са до тук...само четенето и купуването си вървят.Сега съм си купил клей,да мина и двете коли като се прибера(клея събаря окислената част на лака,маха разни мухи,залепнала смола от дърветата и т.н,после полиране в 2 или 3 стъпки,после измиване добре с изопропил алкохол 15 %,и после една ваксавзех си най хубавата на Meguiaris -то даже не е точно вакса а по скоро сайлънт,сиреч запечатва лака,хигрофобно е т т.н...Имам си и ротационна и орбитална машина и смятам да се справя сам.За щастие,макар и малко,и в БГ има компетентни по тоя въпрос хора,които могат да ви направят колата като нова,а ефекта да е и дълготраен и колата да е огледало.Следващата крачка е нанасяне на нано покритие,обаче то не е работа за всеки,и ако се обърка нещо се сваля с шкурката,а и ценаите са високи.Въпеки това според мен си заслужава!Изгледах часове клипове в тубата по темата,и понеже към настоящия момемнт съм САЩ,а той детайлинга тръгва от тука,трябва да ви кажа че не случайно колите им светят,масово си ги мият сами.В супермаркета има цели редици с препарати за детайлинг,и хората явно си ги пазарят и се кефят на това колите им да са като нови!Аз вече съм се снабдил с почти цялата гама на Maguairs,а шампоаниоте с които мия са на Wolf Chemicals.Има и доста други марки.въпрос на избор е!Цените не са като на веро Фея обаче.Въпреки това излиза евтино,защото шампоана се разрежда 1/500.
                                Кожения салон:като купих ТЛК-то,кожата ми се струваше като нова.Все пак 8 год кола,няма как да е толкова нова.Прави ми впечатление обаче,че като набия спирачки и се смъквам под волана,а на другарчето ми с по нова кола седя като залепнал на седалката...!Пак четох четох,и си купих едни препарати ( от БГ ,умищлено не казвам да не е реклама),един за почистване и един за подхранване,и за един следобед салона стана буквално като нов.Матов,грапав,а по микрофибърните кърпи имаше ужасно много черна кир.После едно лосионче за подхранване,и от тогава по веднъж на месец само си мажа!
                                Сега някой ще каже,че няма свободно време,че не може всеки да го направи ви къщи и т.н и ще е прав.Трябва си гараж,или двор или нещо такова...След нансянето на ваксите обаче,заради хигрофобността на покритето,всякаквите там бубулечки,асфалти,кал и т.н падат много по бързои миенето буквално става за минути.Първото миене така подробно ми отне час за кола.ЗА ТЛК то даже повече.
                                Има си хубави препарати и за тапицерия,разни Турнадори -една машинка на въздух която ги почиства идеално,нано покрития за табла,тапицерии,стъкла и т.н и т.н.Има и много по добри пасти от 3М ( ей сега запиочват да ме хулят професионалистите ),просто у нас или ги няма,или са скъпи.Те затова детайлинг услугите не са и ефтини.Но за да има ефекта от едно полиране повече от месец ефект,трябва да с емине през всичко.Това за 3 М не го казвам от собствен опит,а от разговори с профита,четене на форуми(основно англ и американски) и гледане на видеа.Maguiaris Имат полиращи пасти,с които даже детето ви може да постигне професионални резултати,разни саморазпадащи се гранули и нам си какви дивотии.
                                Всичко е въпрос на желание.....На мераклиите-успех!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X