Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рециклирай муфата преди да е умряла раздатката и си карай.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • Тука пак настана затишие, ще кажа само че делкото, бобината и кабелите (айде кабелите не ги виня) които си взех панически преди брекзита, за 350 кинта от simonbbc са пълен боклук
      След месеци мъки и псувни, тресене и заглъхване, върнахме старото делко и всичко си дойде на мястото (с полуремонтиран вакуумен регулатор). Колата върви супер мазно, макар и не много (авансите нямат добра корекция).
      Имах леки напъни покрай електрониката на мотора, мисля че скоро най-накрая ще довърша и това с помощ от приятели. Ще сложим Thor колектора, ел. запалване с бобини Бош за П38, трябва ми едно делко брак колкото да върти маслената помпа, а отгоре да го скъся да не стърчи над отвора - ще търся.
      Установих, че тунерите или поне извадката от тях с която имах контакт (3ма) освен че гледат на рейнджа като на купчина пилешки (мн. смрадлив) тор, обясняват как "няма смисъл", не са чували за нищо различно от мега/екумастър и не искат и да чуят
      За сметка на това се запознах с готини хора покрай Ленд Ровърите и се успокоих, че има и по-луди от мен (изцяло позитивно), което ми даде и импулс за горните неща да ги прибутам.
      Поръчах му масло AMS 10w-40, то е с високо съдържание на цинк и подходящо за двигатели с плоски повдигачи - дано няколкото хиляди (колко да са, 3-4 макс) които му навъртях с NordSea 10w-40 по около 5лв/литъра да не са му проблем.

      Иначе в началото на Август и преди няколко дни направихме разходки до един язовир Мещица, като на първата имаше повечко офроуд. Питахме едни пичове с буханка които плажуваха как да стигнем на едно място което си бяхме набелязали, в гората на брега от другата страна, те викат - оо, няма да стигнете с колата. После гледа рейнджа и вика - абеее може и да стигнете Не само стигна, не пробуксува нито веднъж, като планинска коза е.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210801_114059.jpg
Прегледи:387
Размер:502.1 КБ
ID:6770113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210801_135925.jpg
Прегледи:383
Размер:649.5 КБ
ID:6770116Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210905_125526.jpg
Прегледи:394
Размер:840.4 КБ
ID:6770114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210905_121908.jpg
Прегледи:393
Размер:1.05 МБ
ID:6770115

      Втория път беше по-обикновена разходката, нито времето беше хубаво, нито обикаляхме язовира, но поне лодката не тръгна да потъва, и двигателя и заработи, а рейнджа със старото делко беше без грешка.
      Туй то, ако някой има делко за хвърляне да свирка, и живот и здраве скоро с нови подобрения.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Класиката кефи

    • Скоро след предния пост, средата на Октомври 2021 тръгна да прегрява пущината. Върнах го пред нас, без драми, и понеже приоритетите се смениха в живота нещата започнаха да стават СЪВСЕМ бавно вече.
      Смених термостат, не помогна. Сварих и стария - ок си е. Свалих водната помпа уж да я видя, да я сменям - нищо и няма, върнах я. Закарах радиатора на почистване, не беше от това.
      Пълних, празних, води, антифризи, обезвъздушаване - неуспешно, 5-10 пъти, и в крайна сметка зимува източен.
      Сега напролет тръгнах да го паля и като сипвам смело антифриза ... той шурти отдолу. Задните тапи откъм скоростите бяха изхвърчали. Отделно гарнитурата под жабата и тя мокра.
      Точно проверявах цената на скрапа каква е, и съучастника и жертва на целия проект, който чопли лодката в предния пост, каза че ще сваляме мотора и ще го правим.
      При което открихме ред неща, ама да се придържам към основното - жабата е компрометирана при единия отвор, ерозирала или корозирала или и двете, от там тече. Тапите ясно.
      Аз имам колектори жаба и горна част от Тор (Бош, 1999+), и май това е момента да се сложи.
      Трябват ми: горивна рейка, дросел с тялото до колектора, моторна инсталация + пластмасовата кутия на ЕКУ-то на П38, всичките болтове и крепежи, въздуховода преди дросела евентуално, защото от него тръгва байпаса за стъпковия мотор.
      Всеки нишан за части или друг е добре дошъл.
      Ще кача малко снимки в следващия пост. Също съм решил да обработя двигателния отсек да придобие малко вид, и разни други висящи проблемчета да се отметнат.
      Ще свалим и скорости и раздатка, да се оправи виското на раздатката - ако някой има препоръки къде да го пратя ще съм благодарен. Скоростите текат от задния семеринг та и него ще сменя.
      В общи линии всичко по колата беше ТОЛКОВА на магия че е чудо как изкара и толкова

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Това точно хой го гризАх със "Сър" ( зеления "Класик" при мен ) - източих, зазимих и на пролет МЯУуууу, свалях мотор пренабивах тапи
        и т.н мАААму да €ба, явно остава някъде в блока нещо и после "фуцк ин дъ ...."ма пък елате за на по кафе да ги оклюкаме

      • marinRRC
        marinRRC коментира
        Редактиране на коментар
        Дядо Владо, ще дойдем, живот и здраве.

    • Снимки от процедурата:
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:933.6 КБ ID:6852923
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:888.6 КБ ID:6852924
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:632.7 КБ ID:6852925
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:935.7 КБ ID:6852926
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:754.2 КБ ID:6852927
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:568.0 КБ ID:6852928
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:334.8 КБ ID:6852929
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:427.7 КБ ID:6852930

      Коментар


      • Като гледам, май пак си опрел до дедовия.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X