Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

    копчетата би трябвало да са като от дискавъри от същия период, дори при по-късните модели са отстрани на конзолата като Диско2, което изглежда да е по-удобно. виж дали под шофьорската седалка има "мозък", който помни позиции 1/2. има малка разлика в жиците и в 90% от случаите мозъкът не работи. ел. седалките би трябвало да имат и подгрев.
    ZJ 5.9 (x3.5)

    Коментар


    • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

      Здравейте,

      Имаме прогрес, след обръщане на десен механизъм, вече имам чистачки:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190421_173023.jpg
Прегледи:1
Размер:469.4 КБ
ID:5813220

      https://vimeo.com/331857529
      Сглобен, не съм регулирал капака ама тва е против уроки (да не се налага да го свалям пак веднага):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190421_191430.jpg
Прегледи:1
Размер:392.3 КБ
ID:5813222

      От Чоко имам и копчета за ел. седалките, едното го реанимирах, ето го снимано в началото:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190421_152900.jpg
Прегледи:1
Размер:319.7 КБ
ID:5813221
      Май ще го отворя пак, да сложа някаква по-мазна гадост на осите. Технически вазелин добре ли е?

      Коментар


      • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

        помага, аз дори ползвах вазелин за да държа пластини и пружини на място при слабянето, че беше много пипкава работа. при мен не работеха основно заради силно замърсени контактни пъпки
        ZJ 5.9 (x3.5)

        Коментар


        • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

          Да, днес събрах другото, сложих му малко смазка за спирачни апарати (това имаше подръка) - стана перфектно. И при мен пъпките бяха замърсени - плътна черна покривка.
          Интересно че даже имах ръждясала съчма Нея я преместих над пружинка, повиших я така да се каже.
          Някой ден ако се събудя с перфектен джип с един останал проблем - не идеално движещи се копчета на едната седалка - ще разглобя и първите копчета да ги смажа повече
          Мисля да експериментирам да си 3Д принтирам горните капачета, защото на Дискавъри са друга форма.

          Коментар


          • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

            Борбата продължава
            Събрах и позалепих парчетата отвратителна пластмашотина наречени централна конзола / барче. Трябва да изкара малко, макар че всичко е потрес там.
            Взех си нови маншони за лостовете и ръчната - естествена кожа. Стана доста по-приятно:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190608_190557.jpg
Прегледи:1
Размер:364.4 КБ
ID:5816079
            Искам да си направя друго барче ама нещо не ми се захваща още един мини проект, че и тия дето са отворени са ми в повече. Старото маншонче на лоста на раздатката беше естествена кожа и е добро, подарявам го ако някой го иска, сиво е.
            Залепих и разни други неща - като например на таблото при решетката за въздух отляво на шофьора пластмасата която я държи:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190602_133733.jpg
Прегледи:1
Размер:329.6 КБ
ID:5816076Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190602_133739.jpg
Прегледи:1
Размер:296.9 КБ
ID:5816077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190602_133812.jpg
Прегледи:1
Размер:266.2 КБ
ID:5816078
            След морето ще му завърша генерацията, ще го закарам да се настрои и бензиновото ЕКУ, и да се дооправят някои неща по газта (тя е ок и върви, но не се пълнят бутилките повече от 30л), и мисля да го подкарвам по-сериозно. Жегата днес ме подсеща че и климатика трябва да се оправи.
            При опита ми да си купя още 2 копчета за стъклата, от Падок са ми объркали поръчката и са ми изпратили вместо едното - лостче за чистачки за Дефендър, ще го пусна в секцията за обяви дано някой го припознае там:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190601_183217.jpg
Прегледи:1
Размер:307.5 КБ
ID:5816080Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190601_183140.jpg
Прегледи:1
Размер:265.2 КБ
ID:5816081

            Като цяло много ми писна ама може би е нормално на втората година от правене без каране Ще го добутам па ако ще...
            Айде със здраве и до скоро!

            Коментар


            • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

              Евала за мерака. Я кажи, да не домува тая кола в Стрелбище срещу парка?
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                Благодаря Тази в Стрелбище на парка е дизел, онзи ден я загледах, не е моята.

                Коментар


                • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                  На цвят и вид, близнак на твоя, аз живея наблизо и често я оглеждам, с месеци не мърда оттам. Но не съм обърнал внимание, че е дизел, все я гледам от колата, като минавам по улицата.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                    Гледам си мераклия - евала за което
                    Трябва да ти покажа някой ден аз какво барче си сътворих преди време, не е с капак, но пък след като го облекох в кожа стана чук!
                    Просто от мдф, с прости летвички на всеки ъгъл и винтчета с фаски. Никога не можеш да предположиш като го гледаш, че кожата скри двете ми леви ръце
                    И дяни вече доста години
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                      @PinMaster - благодаря, ако можеш прати някоя снимка или качи тук да видят и другите. Иска ми се да имам жабка/капак щото ако и там нямам - значи нито едно място за съхранение на неща дето да не се търкалят и/или виждат
                      Ъпдейта - джипа живее при Дядо пак, временно - да му качи кита стабилизиращи щанги, новата генерация (от колекторите назад), да смени предните лагери, и вече е сложил новата престилка и халогени.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190706_154851.jpg
Прегледи:1
Размер:534.8 КБ
ID:5818140

                      Коментар


                      • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                        Първоначално публикуван от marinRRC Преглед на мнение
                        да му качи кита стабилизиращи щанги, новата генерация (от колекторите назад), да смени предните лагери, и вече е сложил новата престилка и халогени.
                        новата генерация (от колекторите назад), да смени предните лагери, - и това е направено :-).....
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                          Това е мн готино... започва да спира като лека кола!
                          Имаше обаче някаква драма с връзването на спирачните апарати.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000512.jpg
Прегледи:1
Размер:435.8 КБ
ID:5818648

                          Коментар


                          • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                            Поздравления за ентусиазма. Маншоните за ръчната и скоростите от къде ги поръча? Седалките как ги докара от UK?
                            RRC 3.5 ‘85
                            RRC 3.9 ‘93
                            Jeep XJ 4.0 ‘93

                            Коментар


                            • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                              Трябва да спира по-добре от лека кола - с ел. спирачки е. Ако има драма - и Чоко и Деди ми знаят телефона - да звъннат, че не влизам много тук.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                                Разговора за спирачките не го проследих изобщо Какви електрически спирачки ? И какво е това на снимката ?
                                На Thug му писах на лично преди време, за протокола, дано да го е видял.
                                При мен новото е че джипа мина преглед (беше изтекъл преди месец), и отиде при Тони от ДинамикАРТ за настройка на ECU-то (мапване) и довършване на настройките на BLOS-a и някои неща по газовата като поплавъци в бутилките и т.н.
                                Познавам Тони от доста време покрай Субарутата и мога да го препоръчам като изключително грамотен, четящ и отговорен експерт.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RRC_Toni_tune.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5821821

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X