Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

    Колеги, трябва ми едно ECU за подобен Ленд Роувър (същата кутия и букса) - неработещо - 13CU, 14CU, 14CUX - уж са еднакви. Има ли някой?
    Или идея буксата каква е и откъде да си намеря такава. Всякакви идеи са добре дошли
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

      eBay.co.uk , има много класици на части, може да ти продадат само буксата. Обява за 14cux, но пише austin rover на кутията

      https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F113243928615



      Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
      ZJ 5.9 (x3.5)

      Коментар


      • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

        Не познават парите тия, наскоро едно faulty ecu дигна докъм 30 паунда, психически не бях подготвен да платя толкова за корпус на комп от 80-те...
        Ще мисля нещо.

        Коментар


        • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

          мога да снимам буксата отблизо, ако ще помогне; в RAVE има съответните схеми
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture2.JPG
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5807826

          ако не се лъжа, същият комп се слага и на дискавъри 1
          Последно редактирано от nick1; 25-01-19, 20:36.
          ZJ 5.9 (x3.5)

          Коментар


          • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

            Благодаря!

            Ще използваме компютър от ABS на Форд Сиера/Скорпио, 1:1 e буксата. Хубавото е че има доста свободни пинове, за да се навържат новите неща (датчик КВ, ламбда сонда, бобини, някой ден ел. перка може би, и тн - както дойде).
            В събота имаше малко време, сменихме предавката на скоростомера (благодаря на Чоко за частта), казанчето на чистачките - моето течеше от при едното винтче на помпичката за фаровете и решихме да не разглобяваме от другото предвид че гумичката сигурно не беше в по-добро състояние.
            Не остана време да сглобя таблото ама съдейки по количеството стъклопласт което открих,и от количеството ронеща се пластмаса сигурно ще прибягвам до кирилизации.
            Сложих единия от 2-та волана от Чероки които имам за пробата (другия е перфектен, за разлика от този), противно на всичко което бях прочел насам натам пасна директно на шлиците - и направи адаптера който купих излишен
            Оригиналния волан е чисто нов под гнусната кожа която махнах - мисля че може да си потърси нов собственик в ebay в някакъв момент.
            Малко снимки:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190126_181138.jpg
Прегледи:1
Размер:345.9 КБ
ID:5808042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190126_181148.jpg
Прегледи:1
Размер:230.4 КБ
ID:5808043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190126_181637.jpg
Прегледи:1
Размер:283.6 КБ
ID:5808044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190126_181649.jpg
Прегледи:1
Размер:285.9 КБ
ID:5808045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190126_193120.jpg
Прегледи:1
Размер:400.8 КБ
ID:5808046

            Чудя се сега да се поддавам ли на панически настроения и да се запасявам с още скрап за моя скрап, преди Брекзита Ще го помисля още ден два.
            Поздрави на всички!

            Коментар


            • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

              Колега, а теглича отзад нарочно ли не си го демонтирал?

              Коментар


              • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                Ами аз теглича го добавих, в интерес на истината Намирам го за мулти-функционален. Трябва да го сваля, мина на пясък и боядисам, но не ми е топ приоритет.

                Коментар


                • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                  Джипарата нощува в моя гараж където се сдоби с почти "нормално" работещ мотор най-накрая.Вече не излизат облаци от гърнетата и маслото не мирише на бензин . Сложихме "Новите" дюзи от BMW с правилната рейка, оправихме окабеляването и пипнахме дебитомера Помпата я свалихме по-надолу заедно с филтъра. Оказа се,че има пробит вакуумен актуатор на делкото ,но временно ще работи така докато се изхвърли делкото.. В момента му събирам новото ЕКУ. Скоро ще се подкара

                  Коментар


                  • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                    Почнахме леко да разбутваме вратите, някой има ли читави канали за прозорците - тези които са запресовани/подлепени в долната част и ножицата влиза в тях?
                    Задния ляв е изгнил отгоре, ако не се намери ще се прави кирилизация с профил за баня
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-47b3c66514e6f09885aa58fa0edf735b96f87d3c069adca8e4ce381b5e6e0d97_1c6d956348da33.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5808913

                    Предния го закрепихме, поръчах new old stock genuine ножица за по-натам, дано помогне. Много изтормозено е всичко, моторчето го съживявахме също.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-52a7112db9ec3e04c47ebc54e2f55cb00273e52d77c8dc0b483ef9a2e53b618a_1c6d956348c629.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5808914

                    Сменяме и пружинките на заключващия механизъм, всичките са леш. Машинките на централното също са доста измъчени, но засега работят (поне предните). Някой слагал ли е от универсалните?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190208_225125.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5808917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190208_224959.jpg
Прегледи:1
Размер:349.4 КБ
ID:5808915Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190208_225031.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5808916

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                      Стана ми любопитно, и на мен това ми предстои - профилактика на централното, че взе да не работи добре, не се отварят докрай вратите.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                        Как не се отварят докрай? Някои се отключват а други не, на относително случаен принцип, или? То май от пружинките се започва винаги.

                        Коментар


                        • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                          Имах в предвид, че машинката на централното вдига заключващия механизъм на 90% , а не на 100% и вратата остава заключена и трябва да въртя ключа, за да се вдигне механизма още една идея и да отключи вратата.
                          Иначе централното работи и на 4-те врати синхронно, но не ги отваря и 4-те поради гореописаната причина
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                            Доста време мина пак, случват се разни неща, но няма грам време за писане.
                            Това е състоянието на чистачките ми:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190309_130557.jpg
Прегледи:1
Размер:287.1 КБ
ID:5810624
                            Намерих други, в значително по-добро, скоро ще ги сменя. Моторчето на другите е "made in Romania"
                            Дори гумените уплътнения са им в добро състояние, а рамената са за новия т.е. нормалния тип чистачки. Не че не съм в момента с чисто нови от тия шантавите, но някой ден мога да ъпгрейдна.
                            Междувременно събрахме и подкарахме колата със standalone ECU (производство на колегата batevv), вече няма flapper, няма ретро инжектори.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190316_155032.jpg
Прегледи:1
Размер:225.0 КБ
ID:5810625

                            Засега е на делко още, само горивото е през новото ECU но скоро ще пуснем и искрата. Не е настроена, едно клипче от палене и празен ход:

                            https://vimeo.com/324859754



                            Газта си работи перфектно сега, като няма дебитомер да запушва и обърква Блос-а. На standalone-a ще закача и газов инжекцион някой ден, по-натам.
                            Следващо на ред е да се смени генерацията, като качвам новите тръби ще се сложи гайка за ламбда сонда, за да може да се настрои като хората и да работи на затворен цикъл (closed loop) после.
                            Разопаковах и комплекта планки за монтаж на стабилизиращите щанги - много грамотен кит, слага се без заваряване, с нит-гайки към шасито. Дядо Владо ще има щастието да се запознае от близо (още не знае ама ще узнае )
                            При едно от редките карания помежду правенето, установих че предните лагери шумят сериозно при завой - при движение направо не. Ще ги сменим и тях. Не знам какво остана по тая кола не сменено.
                            Взел съм комплект китайски машинки за централно, 7.5кг сила, подсилена версия - ще пробвам да ги монтирам вместо фабричната с-ма която е доста бъгната. Трябва да довърша и вратите/стъклата.
                            Купих П-образен алуминиев профил от БауМакс за 4 и нещо, в който да влезе стъклото на задния прозорец. Мисля да го пръсна със спрей да не кородира от допира с железния.
                            Един ден като си гледах по сайтовете и купих от Bearmach 1 кашон стока от разпродажбата им, която е 90% надолу. Каквото намерих. Например имам 10бр температурни датчици (дори не помня да съм ги поръчвал). Жило за преден капак. Няколко жила за скоростомер (дано поне едно стане). Калобрани задни. Всичко беше стотинки Като видя кое не става за при мен ще ги снимам и кача на обява, може да свършат работа на някого. Взех и комплект за ремонт на кормилна кутия, моята тече.
                            Засега е това. Доста работи се отвориха и малко се затварят, ама с толкова време - толкова.
                            Поздрави!
                            Последно редактирано от marinRRC; 17-03-19, 22:38.

                            Коментар


                            • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                              Първоначално публикуван от marinRRC Преглед на мнение
                              - много грамотен кит, слага се без заваряване, с нит-гайки към шасито. Дядо Владо ще има щастието да се запознае от близо (още не знае ама ще узнае )
                              ....това обяснява какво ми изхвърли от леглото и защо от 6.00ч. съм на крак в "почивния си ден" (кафе)
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                                Здравейте,

                                Започвам с малко отклонение, цъфнала сакура и скрап-хайку:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-bdf5cec2b4bbaab40d6534f4022526e6-V.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5812392
                                Това с П-образния профил естествено не ми се получи, взех стъкло с запресованата метална част от Чоко Още една весела снимка от вратите:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190331_143818.jpg
Прегледи:1
Размер:281.4 КБ
ID:5812393
                                Разбутахме всички врати, нещо страшно навсякъде. Пружинките изпочупени или липсващи, машинките всяка за себе си, половината не работят, механизмите на стъклата запекли.
                                Всичко се разглоби, почисти, гресира, сменихме каквото можахме - остана малко за да се затвори последната (пасажерската отпред).
                                Слагаме нови тонколони в долните места, и едни стари от субару в горните, на предните врати.
                                От Англия дойдоха и тези кресла:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190330_121035.jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5812394
                                След малко занимавка се поосвежиха. Трябват ми копчета за ел. управлението - ако някой има или насоки за алтернативи, са добре дошли. Моторчетата са на място.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2019-04-11 at 23.47.59.png
Прегледи:1
Размер:1.12 МБ
ID:5812395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190330_144841.jpg
Прегледи:1
Размер:381.0 КБ
ID:5812396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190330_180237.jpg
Прегледи:1
Размер:297.9 КБ
ID:5812397

                                Разбутах и багажника. Мокета беше изключително гнусен, италианските експерти са монтирали ръждиви бутилки за метан и са боядисвали отгоре с черен спрей. Самия мокет е с дебела и добра шумо/топлоизолация, не е за изхвърляне. Пода има малко ръжди но като цяло е ОК, трябва му внимание
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190331_133703.jpg
Прегледи:1
Размер:375.2 КБ
ID:5812398
                                След пране с меглио, веро, прах за пране, и тн:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-84f5dc114f39d3fd57a98a30f9ed09b3-V.jpg
Прегледи:1
Размер:192.7 КБ
ID:5812399Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-390be912033a08fbcea242116b669111-V.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5812400
                                Даже още се изчисти, тази снимка не е в края на веселбата. Като цяло си се възстанови.
                                Гледам сега да позатворя тия неща дето почнахме, щото то където бутнеш все е леш, и няма да има край така

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X