Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят струг 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Моят струг 2

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Тази средната ми е интересна,ей така за обща култура.
    В четвъртък или в събота като съм на работа ще пробвам да я сканирам и ще ти я пратя. Тъкмо и аз ще си я имам в електронен вариант
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #77
      От: Моят струг 2

      Ще имам да черпя!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #78
        От: Моят струг 2

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Тази средната ми е интересна,ей така за обща култура.
        За да не тормозиш Филип книга
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #79
          От: Моят струг 2

          https://my.pcloud.com/publink/show?c...x4MsmqCQ9H1yOX

          Стана голЕм файл, та съм го качил нейде из облаците. Надявам се модераторите да не изтрият линка.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #80
            От: Моят струг 2

            Благодарности за труда! Има интересни работи в това книжле.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #81
              От: Моят струг 2

              Вдъхновен от Борко и красотите, които прави от скрап реших да пробвам какво мога да сътворя.

              Не е скрап-арт, защото използваните материали са нови.
              Поставка за химикалки- подарък за жената.
              То било приятно да работиш и с железа.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #82
                От: Моят струг 2

                Да използвам темата, че нали в нея има хвалби за тунинг на бормашини, та да се похваля каква я свърших и аз...

                След повече от 1г. подмятане на инвертора който бях взел за бормашината, и използването му с някакви висящи кабеляци, най-накрая реших че е време да си отиде на мястото.

                Нали блондинките все разправят как красотата щяла да спаси света, та рекох да дам своя дан в това важно дело, в случай че се окаже вярно.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PN161_plus_2.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5795916 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PN161_plus_1.jpg
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5795915
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #83
                  От: Моят струг 2

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Да използвам темата, че нали в нея има хвалби за тунинг на бормашини, та да се похваля каква я свърших и аз..
                  Изглежда професионално, табелката отделно ли я прави или си е имала места за индикацията? Пък ако споменеш инвертора какъв, от къде, цени......
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #84
                    От: Моят струг 2

                    То като заводско е станало...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Моят струг 2

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Изглежда професионално, табелката отделно ли я прави или си е имала места за индикацията? Пък ако споменеш инвертора какъв, от къде, цени......
                      Панела е направен специално за целта. Поне според мен, оригиналния е неподходящ за конкретната реализация - с тоя инвертор и тия бутони.
                      Инверторът е втора употреба и е закупен от ибей. Произведен е от Панасоник, модел BFV00152GK. Като го избирах основните критерии бяха: мощност, габарит (за да влезе в оригиналния отвор на машината) и естествено цена. По спомен, струваше нещо от порядъка на $100.

                      Това което не ми харесва е, че не успях да сместя на панела и бутон за авариен стоп. Успокоявам се с това, че конкретната машина и оригинално няма такъв, ама ми е ясно че това са глупости. Ценна екстра е, макар и по-добре да не се налага да се използва...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Моят струг 2

                        тва по принцип тоя авариен стоп е пълна глупост....в 99 от сто случая не се сеща човек да го натисне.....ако е само за да го ползва човек като ключ...ок. На заводските колонни бормашини е долу....и машината работи докато си го натиснал челно ...неудобно е обаче случили се нещо,инстинктивно се размърдва човек и несъзнателно го пуска. Можеш да си настроиш и честотния да спира като превиши тока....ма тва за всяка бургия пак ще е досадно Всъщност до бургия 10 мм не мисля че е страшно,щото ще се строши...ма на 15мм бургия съм виждал как се върти менгемето....е не беше хванато де
                        Последно редактирано от kalin3000; 09-08-18, 20:48.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Моят струг 2

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Да използвам темата, че нали в нея има хвалби за тунинг на бормашини, та да се похваля каква я свърших и аз...

                          След повече от 1г. подмятане на инвертора който бях взел за бормашината, и използването му с някакви висящи кабеляци, най-накрая реших че е време да си отиде на мястото.

                          Нали блондинките все разправят как красотата щяла да спаси света, та рекох да дам своя дан в това важно дело, в случай че се окаже вярно.

                          [ATTACH=CONFIG]965511[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]965510[/ATTACH]
                          Това на твоя струг 2 ли го направи?
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • #88
                            От: Моят струг 2

                            Не, направено е на моята фреза 1.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Моят струг 2

                              Аварийният стоп с бутон на машина, на която по принцип се работи с две ръце, е абсолютно безсмислен. В случай на някакъв инцидент, оператора може вече да няма с какво да го задейства...
                              Заради това се прави друга магария-слага се ключ с педал (около 10 лева) с нормално отворен контакт, който да пуска тока към машината само когато е натиснат. Натискаш с крак-машината тръгва. Отстъпиш ли, което си е и естествената реакция ако нещо стане-захранването прекъсва. Има и по-стари варианти на това нещо с изнесен пак долу ниско бутон, но не са много удобни.
                              Последно редактирано от santaclash; 09-08-18, 23:07.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Моят струг 2

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                ...Заради това се прави друга магария-слага се ключ с педал (около 10 лева) с нормално отворен контакт, който да пуска тока към машината само когато е натиснат...
                                Начинът на работа на аварийния стоп е едно от нещата върху което бях влезнал в размисъл - как би било правилно.
                                От една страна, е редно да е както си споменал - прекъсване на тока към машината. Чиста работа - няма захранване, няма и движение.
                                От друга - машината е с масивни метални ремъчни шайби, и след прекъсване на захранването на двигателя, шпинделът спираше по 10 - 20 сек. в зависимост от оборотите на които е бил.
                                Сега инверторът е настроен да спира шпиндела принудително. За да не тормозя излишно инвертора, съм нагласил времето за спиране (намаляване на оборотите) да е около 1 секунда. На 0.1 секунда ми бълваше кисели съобщения, и реших да бъда милостив.
                                Та от тая гледна точка, ми се струва по-удачно не да се прекъсва захранването на машината, а да се ползва функцията на инвертора.

                                В крайна сметка, доколкото такъв бутон няма, всичко остава в сферата на теорията.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X