Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят струг 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моят струг 2

    Промишленото решение на това е с електромагнитна спирачка на самия двигател. Като се подаде ток към мотора, през реле се спира електромагнита. На едно управление са- тръгне ли едното, другото спира. Може да се регулира в сравнително широки граници-така, че моторът да не спира рязко.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #92
      От: Моят струг 2

      Това е ясно, но двигателят е даденост, и няма да го сменя заради липсата на вградена спирачка.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #93
        От: Моят струг 2


        Преди време си поръчах ножодържач с бърза смяна, китайците го направили от някакъв Халумин... естествено се разчекна и разхлопа доста бързо.
        Та реших че е време да си направя нещо малко по-читаво.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #94
          От: Моят струг 2

          Момци не се бъзикайте с безопасността ! Не напразно на по новите машини аварийния стоп е гъбообразен заключващ бутон на челния панел та ако се видиш на зор да го задействаш и с глава .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #95
            От: Моят струг 2

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение

            Преди време си поръчах ножодържач с бърза смяна, китайците го направили от някакъв Халумин... естествено се разчекна и разхлопа доста бързо.
            Та реших че е време да си направя нещо малко по-читаво.
            Много добре изглежда. Аз съм си харесал една самоделка и чакам фрезиста да се поосвободи и да му връча материала....
            Нещо такова: https://1-tube.ru/watch/xONhZPPY6qE

            Коментар


            • #96
              От: Моят струг 2

              Първоначално публикуван от TenchevK
              ........С една дума си ограничен до ф16.....
              Привет
              Ако стругчето е с универсал sanou k11-100 (тричелюстен) по спецификация го дават с отвор 22мм тоест универсала не те ограничава допълнително.
              И по спомен отвора през шпиндела е по-малък от този на универсала, но с точност мога да видя утре, че тогава ще ходя в работилницата.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #97
                Моят струг 2



                Отдавна не съм писал в темата. Реших да си направя “реверс” на самохода, че да мога да правя и лява резба. Даже май успях.
                Сега следва да изчета цялата тема “как се нарязват резби на струг”
                Едната снимка е първия опит за резба на струг, стъпка 1мм - лява.
                Последно редактирано от mmtrance; 28-09-19, 23:10.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #98
                  С тая малка машинка да не залитнеш по сменяеми пластини , малките машини нямат стабилноста на големите и затова работят нйа добре с бели ножове и препрофилирани със запоени пластини. точи на по големи позитивни ъгли 7-11 градуса и стругчето ще работи с лекота . Ако все пак решиш да пробваш сменяеми пластини пробвай DCMT VCMT TCMT от най малките размери

                  Коментар


                  • #99
                    В долапа се подвизава едно компактно стругче - Emco Unimat 3. Смея да твърдя, че работи безобразно добре с нож със сменяеми пластини.
                    Добре де, с ножченце със сменяеми пластини.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      ...Добре де, с ножченце със сменяеми пластини.
                      ...пластинки.

                      Ти последно имаше ли рутер? Че ще ми трябват скоро едни пластмасарийки. Повечето е рязане, но има едни фаски около дупките, дето на лазер например не стават. Плексиглас. Нещото е преден панел горе-долу 100x220мм.



                      ПП: Впрочем, относно пластините - гледайте им работните режими за съответния материал, и не се страхувайте да пробвате поне да се доближите до тях, колкото и абсурдно понякога да изглеждат. Понякога резултата е силно позитивно изненадващ, като например голяма стружка, голяма стъпка на високи обороти, и като резултат - нула отбиване, перфектен финиш и точност, и еднакви по размер парчета стружки, събиращи се на купичнка под ножа, без при процеса нищо да хвърчи, да се намотава около детайла и ножа, и т.н. Отделно - стружките тъмно сини от жега, а детайла и дори инструмента - съвсем леко нагряти до телесна температура.
                      Последно редактирано от sparkybg; 09-11-19, 22:45.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        То последно имаше ли рутер? Че ще ми трябват скоро едни пластмасарийки. Повечето е рязане, но има едни фаски около дупките, дето на лазер например не стават. Плексиглас. Нещото е преден панел горе-долу 100x220мм...
                        Дпуснал си грешка при писане и питаш дали имам рутер или нещо друго?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

                          Дпуснал си грешка при писане и питаш дали имам рутер или нещо друго?
                          Да, това питам. Дали имаш рутер и склонен ли си да се занимаеш с мойте измишльотини? Няма да е утре, но до 10-ина дена ще го имам начертано. Не е исложно, дори можа да твърдя че е доволно просто нещо.

                          Едно че предпочитам да си дам парите на някой, дето познавам, и второ - твърде е вероятно да можем да се разберем чисто технически много по-добре отколкото с "външен" човек.

                          Питам щото Покрай фрезоването на един плот от MDF сигурно изписахме 10 мейла и им пращах контурите амнайсе пъти, докато им харесат и се разберем, хем и 3D файлове и снимки им пращах и прочие.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Не е точно рутер, ама имам някаква машинка. Ще се чуем за да се уточним какво и как.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X