Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят струг 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Моят струг 2

    Аз отдавна обмислям вариант да си направя малка фреза, да ползвам прав шлайф или обер фреза с една координатна маса.
    Но не съм сигурен че ще успее да дяла метал разбира се дребни детайли с фрезер примерно до 10 мм максимум даже много ми се вижда.
    Ще е интересно да чуя мненията.

    Коментар


    • #62
      От: Моят струг 2

      Първоначално публикуван от sonsee Преглед на мнение
      Аз отдавна обмислям вариант да си направя малка фреза, да ползвам прав шлайф или обер фреза с една координатна маса.
      Но не съм сигурен че ще успее да дяла метал разбира се дребни детайли с фрезер примерно до 10 мм максимум даже много ми се вижда.
      Ще е интересно да чуя мненията.
      Дори с фрезер до 2-3мм ще е зле. Оборотите са много високи за метал.
      С алуминий ще се справя.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #63
        От: Моят струг 2

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Докладвам
        Направих корекция в размерите и сега нещата са както трябва.
        Пуснах да издяла един правоъгълник в алуминий 6082 и отклонението е под 0.1
        Което до голяма съепен се дължи на разни луфтове в шпиндела...
        Ако не се лъжа, тая фрезичка е родена като ръчна фреза - с "врътки" за X, Y и Z. С какви винтове е - трапецовидни или си ги сменил със СВД?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #64
          От: Моят струг 2

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Ако не се лъжа, тая фрезичка е родена като ръчна фреза - с "врътки" за X, Y и Z. С какви винтове е - трапецовидни или си ги сменил със СВД?
          С винтовете си е, но резбата не е трапецовидна, а обикновена [emoji1]
          Просто съм обрал луфта на “нониуса”
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #65
            От: Моят струг 2

            С тия винтове резултатът е повече от приличен.
            Но, това решение има концептуален проблем. Работейки в ръчен режим, на подобна машина без самоходи, може да преместиш X, Y или Z на някакво разстояние за единица време. Съответно, предвидено е какво би било износването на лястовичите опашки и винтовете за някакъв период. Още повече, това е хоби машина.
            Като "моторизираш" осите, може да окаже че си навъртял "годишния и лимит" за седмица. Все пак, с едното обикновено се работи по една ос, а другото има координирано движение и на трите.

            Ако мислиш да я използваш, няма да е лошо да предвидиш смяна на винтовете със СВД. Правят се разни миниатюрни, но са леко екзотични..

            Най-дребното което ми е изпадало в полезрението беше с диаметър 1 или 2 мм. Още се чудя за какво ли се използва. Ти си за нещо по-едро де. Само споменавам какви странни джаджи се произвеждат.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #66
              От: Моят струг 2

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              ...
              Но, това решение има концептуален проблем.
              Прав си, но самата машинка не си струва подобен ъпгрейд заради тоя малък ход по едната ос.
              Винтовете не ме притесняват, най обикновени шпилки са. Е вярно, че една е с лява резба, но и това не в проблем защото мога софтуерно да обърна осите и пак да ходи на където трябва.
              Лястовичата опашка ще я видим колко ще изкара, за сега мажа обилно с масълце, та да намаля триенето и износването.
              Като съвсем се износят ще поръчам от китай друга кръстата маса - 30лв е[emoji1]
              Ако до тогава не съм я продал на някой друг мераклия да се учи и не съм инвестирал в малко по-голям и смислен рутер, че от доста време заглеждам едно китайче 3040т което даже и четвърта ос има за ротация на детайла.
              Единствено вибрацията в шпиндела ме дразни, та това ще е последния ъпдейт. Ще забия лидълския прав шлайф, той и мощност има, и регулиране на оборотите и цената му беше по-ниска от евентуален шпиндел с безчетков мотор и управление.

              Въобще целия проект е ниско бюджетен [emoji1]
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #67
                От: Моят струг 2

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                ...Като съвсем се износят ще поръчам от китай друга кръстата маса - 30лв е...
                Не надценявай евтиното ширпотреба китайско машиностроене. Не е като да не съм виждал лястовича опашка на клин. Регулираш я, и в единия край хлопа, а в другия затяга.
                Ти си знаеш де. В крайна сметка, проектът е твой. Давам по някоя идея или насока, а ти си ги филтрирай по собствено усмотрение.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #68
                  От: Моят струг 2

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Не надценявай евтиното ширпотреба китайско машиностроене. Не е като да не съм виждал лястовича опашка на клин. Регулираш я, и в единия край хлопа, а в другия затяга.
                  Ти си знаеш де. В крайна сметка, проектът е твой. Давам по някоя идея или насока, а ти си ги филтрирай по собствено усмотрение.
                  Много съм благодарен за съветите и насоките, полезни са ми.
                  Бих се радвал и за мнение относно споменатия рутер (напиши в YouTube cnc3040) и ще го видиш.
                  С за китайците [emoji1] даже имах подобна случка, но с менгеме, пратих снимка с кривото и хората върнаха пари без да оспорват каквото и да било. Та от втория, третия опит все ще попадна не нещо годно за ползване [emoji1][emoji1][emoji1]
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #69
                    От: Моят струг 2

                    На вид, рутер като рутер. Имайки предвид че в Китай под едно и също наименование можеш да купиш 10 различни продукта, от осем производителя, зная ли какво да кажа.
                    В Гугъл под това име излизат основно портални машини, но се мярнаха и такива с конструкция като на сегашната ти фрезичка.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Моят струг 2

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      На вид, рутер като рутер. Имайки предвид че в Китай под едно и също наименование можеш да купиш 10 различни продукта, от осем производителя, зная ли какво да кажа.
                      В Гугъл под това име излизат основно портални машини, но се мярнаха и такива с конструкция като на сегашната ти фрезичка.
                      С две думи - поръчвам и се кръстя да дойде нещо читаво [emoji1][emoji1][emoji1]
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #71
                        От: Моят струг 2

                        Аз имам точно такъв рутер 3040 китайски поръчах го от ебеи преди повече от година.
                        Като цяло не е кои знае колко лош за цената си.
                        След година ползване съм имал няколко проблема като не съм го ползвал много и само на дърво не съм го мъчил с алуминии.
                        Крехък ми се вижда
                        Единия проблем които ми даде е че се разлепи единия магнит на шпиндела, залепих го смених четките че се бяха счупили.
                        Един предпазител изгоря.
                        И в момента не ми работи регулирането на оборотите ама не съм го гледал къде е проблема.
                        Макар, че пише 2 години международна гаранция съм му писал за проблемите ама се направи на луд китаеца.
                        Като цяло е това имаче като точности си е точен като за рутер максимум с десета да избяга ама не съм мерил и с точност.
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #72
                          От: Моят струг 2

                          Cnc-то днес беше почивка.
                          За това пък струга се развива, порастна му вертикална ос [emoji1]

                          И преди имах подобна вертикална масичка, но тази е по-голяма и на пръв поглед в пъти по-стабилна. Оригинално е от малко стругче тос, но успях да я монтирам и на моя струг. Предстоят тестове.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #73
                            От: Моят струг 2

                            Вчера смених и шпиндела. Лидълския шлайф се оказадоста добър
                            Малко ме дразни, че оборотите се регулират на степени, но въпреки това е добре
                            https://youtu.be/4fWD1o-IUQc
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #74
                              От: Моят струг 2

                              малко интересна литература като за начинаещ стругар
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #75
                                От: Моят струг 2

                                Тази средната ми е интересна,ей така за обща култура.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X