Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли бензинова помпа да се скапe от стоене?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

    Да може да се скапе от стоене и към избоените причини прибавете корозията. За да не се чуди "някой" може да разглоби няколко помпи за пълна инжекция и ще види идентично устойство-зъбна помпа с вътрешно зацепване(героторна).
    Решението е проверено -не по малко от 10 литра бензин и работеща помпа-Тя за това е проектирана и без добавяне на масло ще прехвърли хиляди литри преди да се скапе.
    "Андрешковските" номера ни И минават.
    Лечението е нова помпа...........................в подобна ситуация.
    Последно редактирано от petkov_bb; 11-09-17, 20:53.

    Коментар


    • #32
      От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

      Я да питам знаещите,караш със 80 км. Решаваш да изпревариш ,правиш образно Кик Даун ,мойта така е настроена(от мен) че при рязък пад на налягането примерно от 0.9 до 0.7 обръща на бензин без да пищи че газта е свършила,в момента в който налягането дигне над 0.9 си продължава да работи на газ.Това в моя случай се ползва при рязко ускорение сама да тръгва на бензин,та какво правим с изключена помпа?Първо забиваме муцуна за 2-3 секунди после още 1-2 се чудим ще вървим ли,после още 2-3 секунди ни светва лампата накъде сме тръгнали.Отделно че също категорично смятам че с неработеща помпа ресурса и драстично пада.Но кой съм аз да споря със производителите,те са решили че такава помпа ще работи 120-200000 км.Във тоя пробег работата на газ я разтоварва поне 4 пъти ,колко още да я облекчавам тая помпа?

      И.да...във чантата във багажника до компресора за гуми стои неразопакована помпа за Дачия Дъстър,Кия сийд ,Хюндай и30 и вероятно още 50 модела МПС.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

        Интересно - при инжекционните системи има такива с маркуч за връщане на бензина в резервоара, има и без такъв маркуч. Та при газовите уредби - защитниците и на двете теории, правят ли разлика между двете системи или не (и изобщо две системи ли са, или едното е просто нюанс?). Т.е - винаги ли трябва да се спира бенз. помпа (и в двата случая) и винаги ли НЕ трябва да се спира помпата (и в двата случая)?

        Коментар


        • #34
          От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

          Дайте да си разясним кои са "пълните инжекции" , колко са пълни , с кво са пълни...Кои са "празните".Същото и за дизеловите силови уредби.И да си говорим на технически език в този форум.Иначе ще ми викат неграмотния бъзикач!
          Аха , пълен дизел с олио , масло , цедена рапица.WTF!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #35
            От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

            Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
            Интересно - при инжекционните системи има такива с маркуч за връщане на бензина в резервоара, има и без такъв маркуч. Та при газовите уредби - защитниците и на двете теории, правят ли разлика между двете системи или не (и изобщо две системи ли са, или едното е просто нюанс?). Т.е - винаги ли трябва да се спира бенз. помпа (и в двата случая) и винаги ли НЕ трябва да се спира помпата (и в двата случая)?
            Маркуч за връщащото( излишното) гориво има, тогава, когато регулатора на налягането на горивото е на рейката. Когато регулатора е на резервоара, налягането в рейката е такова, каквото трябва да бъде и няма маркуч за излишно гориво., защото няма там такова. Газовата уредба изобщо не я интересува какъв тип е връщането на горивото, а и помпата също. Ако, я нямаше газовата, помпата, така или иначе щеше да си работи. Така, че....
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • #36
              От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

              Има ли нещо неудобно или нередно да се кара на двете горива! Сменяш газ на бензин и пак и пак.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #37
                От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                Ясно. Нюанс някакъв. Е, за протокола - последните десетина години на всичките ми таралясници на газ (мои и фамилни) не са спирани помпите. На последната която карам, е спряна (до тук над 110000 км). Нито една от помпите не е дала дефект.

                Коментар


                • #38
                  От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ... работата на газ я разтоварва поне 4 пъти ,колко още да я облекчавам тая помпа?
                  Това пък защо? Обикновено нищо не се променя. Все едно горивото което двигателят гори е около 1-10% от дебита на помпата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    faster помпата не върти изобщо, или не върти само на газ?
                    Помпата не върти когато мотора е на газ!Извинявай прескочил съм уточнението ,мислех че е се разбира.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                      По време на движение при загрял могор си превключвам от газ на бензин и обратно без никакви проблеми или сътресения ,като присецвания и тем подобни,независимо при каква скорост ,това като проба,защото разлика като вървене на топъл мотор между газ и бензин няма ,особено пък с изпарител на месец.Стария цеше тромав на студен мотор по разбираеми причини.Помпата си се скапва от изтекъл ресурс ,който се скъсява при не често сменяване на филтри и не сипване на водоразтварящи добавки при зимата.Аз сипвам по малко 90 гр.спирт през зимата.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                        Не съм сигурен във ползата от слагането на спирт във бензина,не смея и да твърдя обратното като се има в предвид че някои автомобилни производители го препоръчват във техните МПС.Моя опит със спирт и конденз зимата доведе до това ,застрахователят на косъм да ми откаже щета по Каско за около 2000 лв. ,лошото е и че в случая щеше да е основателен отказа.
                        Смятам че най добрата профилактика на помпата е редовната и работа и пресен бензин в резервоара.Мойте ГИ на колите до преди две-три години ги бях орязал по всички възможни начини да не харчат бензин.Опита показа че това е грешка.Нямам финансови загуби,но времето което загубих да решавам разни сложни казуси никой няма да ми възстанови.Сега на всяко палене си палят на бензин,и обръщат на газ след 2000 оборота.И за градско каране всичко си е ок.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                          За да имате изправна помпа, дюзи, уплътнения, маркучи, регулатор:
                          1. Трябва поне да пали на банзин
                          2. По-добре е да работи отколкото да не работи докато е на газ
                          3. Системата се скапва и от застоял бензин. Каквото и количество да сипвате в резервоара гледайте да се сменя веднъж на 2 месеца поне. Иначе започва да разтваря уплътнения, маркучи, мемжрана на регулатор, да запушва филтри, да залепва помпа.

                          На кола от магазина на 40000км и трябваха 6 месеца не-каране (само припалване чат-пат) за да направи уплътнението между резервоара и сондата на желеподобна субстанция, което цапа ужасно, но за сметка на това не се мие с почти нищо, да блокира помпата и да отложи филм по пистите на резистора за нивото на бензина така че да спре да работи. За щастие други поражения нямаше, но бензина, престоял там, определено мязаше на нещо не съвсем бензиново. Корозия нямаше никъде, нито някакви песъчинки или други квърди боклуци. Целия модул с помпата и нивомера излезе със светло розов цвят и равномерни кафяво-розови отлагания навсякъде, по помпата включително.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                            Ами то заради тези икономии караме само на газ и искаме да не се скапе помпата,да ама не!
                            Днес и аз смених помпа на Витара-та като я мъчих старата да тръгне с чукане под резервоара,но не успях.
                            Дошло и е времето просто и сложих някаква от Опел. Ще имам вече едно на ум!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03476.JPG
Прегледи:1
Размер:1.32 МБ
ID:5766142
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              На кола от магазина на 40000км и трябваха 6 месеца не-каране (само припалване чат-пат) за да направи уплътнението между резервоара и сондата на желеподобна субстанция, което цапа ужасно, но за сметка на това не се мие с почти нищо, да блокира помпата и да отложи филм по пистите на резистора за нивото на бензина така че да спре да работи. За щастие други поражения нямаше, но бензина, престоял там, определено мязаше на нещо не съвсем бензиново. Корозия нямаше никъде, нито някакви песъчинки или други квърди боклуци. Целия модул с помпата и нивомера излезе със светло розов цвят и равномерни кафяво-розови отлагания навсякъде, по помпата включително.
                              -В такъв случай слагам помпата в буркан с ацетон и проблема със смолите се решава.Прекарвам ацетон , през магистралите и разпръсквачите .Спрея за "карбуратори" е ацетонов.
                              -Корозия има предимно в металните резорвоари от конденза в тях.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Може ли бензинова помпа да се скапe от стоене?

                                Аз проблеми с почиваща помпа до сега не съм имал на нито една кола.Въпрос на избор,предпочитам да не върти когато работи на газ .В месеца карам по 4-5 дена само на бензин и това е ,иначе винаги си паля на газ дори и през зимата при температури до -10гр.,от там нататък паля на бензин .
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X