Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли бензинова помпа да се скапe от стоене?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли бензинова помпа да се скапe от стоене?

    Преди година и нещо сложих чисто нова бензинова помпа. Оказа се, че и дюзите са се спекли и се отказах да се занимавам. Карах само на газ КАТО ИЗКЛЮЧИХ ПОМПАТА ОТ БУШОНА.
    Днес ми се наложи да запаля на бензин. Сложих нов бензин, сложих бушона на помпата. Обаче помпата не се чува. Премерих напреженията идва ток към нея. Погледнах маркучите дали качва бензин, няма.
    Та се зачудих, може ли помпата от стоене да и е станало нещо?

  • #2
    От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

    Може,платното трябва да не стои на сухо.това за старите коли де,не знам твоята дали е с платно.

    Коментар


    • #3
      От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

      Помпата е такава Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FuelPump_SubNav.png
Прегледи:1
Размер:18.6 КБ
ID:5765859

      Коментар


      • #4
        От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

        Да, може!
        Разните му там неща, разтворени в бензина,
        карат помпените ролки или пластини (според вида на помпето) да залепнат и си в джаза с блокирала помпа...
        Виждал съм и блокирало клапанче в изходният щуцер.
        Пробвай с изваждане от резервоара и леко почукване или разтърсване нагоре надолу- понякога става.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

          В магазина стоят сухи.Просто се е скапала.Аз също карам на газ и малко на бензин,помпата ми не върти когато карам на газ,няма спекли дюзи ,нито скапана помпа.Купувана е преди 4 години за 80лв.,некво производство EU за Опел.По принцип съм с вътрешна в резервоара,а съм сложил външна в моторният отсек,никакви ядове.При тебе просто си е сдала.Провери си емулатора дали дава сигнал към нея или я откачи и и дай директен ток за да си сигурен че в нея е проблема ,а не във веригата.Успех!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            В магазина стоят сухи...
            При тебе просто си е сдала.Провери си емулатора дали дава сигнал към нея или я откачи и и дай директен ток за да си сигурен че в нея е проблема ,а не във веригата.Успех!
            Faster, в намаслено найлоново пликче са си оригинал Бошовитв помпи.
            Той Glow каза, че ток до нея ходи, но не пречи да опита с директни жици (ама не в резервоара и жиците по-дълги и предварително монтирани на помпата, че искра иии БУУУУМ).
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

              По принцип колегите са напълно прави.

              И аз бих пробвал помпата навън, преди да купя нова. Само трябва в зависимост от превозното средство да се вземе предвид - дали няма модулация някаква, или работи директно на 12в.
              Преди време една помпа за бензинова печка раздвижих доста упешно с една тел само - бъркайки в отвора. Помпата беше предварително прежалена!, преди да започна да се занимавам.

              Дано не се налага да се ходи до магазина!

              Коментар


              • #8
                От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                Faster, в намаслено найлоново пликче са си оригинал Бошовитв помпи.
                Той Glow каза, че ток до нея ходи, но не пречи да опита с директни жици (ама не в резервоара и жиците по-дълги и предварително монтирани на помпата, че искра иии БУУУУМ).
                На теб ще подаря виолетово прахче в опаковка , цилиндрична , па ти си я инициирай.
                Скапала се е помпата.Така и ще я вадите - нова.
                (дедоКоко , нема как да стане "бум" в резервоара)
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  На теб ще подаря виолетово прахче в опаковка , цилиндрична , па ти си я инициирай.
                  Скапала се е помпата.Така и ще я вадите - нова.
                  (дедоКоко , нема как да стане "бум" в резервоара)
                  Ами то се обезсмисля новата тогава. Щото трябва да я държа в джабката...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                    Ако имаш вариант си сложи външна и си гледай кефа!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                      За дедоКоко е амоналът.Да си има
                      За Владко - няма нужда от други модулации.Вадиш я и си я включваш на буксата.
                      Новата е за Glow.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                        Бензиновата помпа освен от возене без да работи се скапва и от работа със застоял бензин, от задръстен филтър, от неизправен регулатор на налягане и от работа в почти празен резервоар.

                        Мога в подробности да обясня защо се случва всяко от тези неблагополучия ама който иска нека си кара като бакшиш.

                        Впрочем от пътуване със спряна помпа се повреждат освен самата помпа и инжекторите за бензин, и маркучите за бензин, и регулаторът за налягане.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                          Обясни това:

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          от неизправен регулатор на налягане
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                            Тази помпа очаква да прекарва през себе си определен дебит с определено налягане. От дебита зависи охлаждането, от налягането зависи течния клин на лагеруващите части и кавитацията около импелера. Скапан регулатор = грешно налягане и грешен дебит през помпата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                              Не съм съгласен. Помпата дава много по-високо налягане от възможностите на регулатора. Да не говорим за функцията му, но в разни варианти, може да бъде настройван за различни налягания. Трябва да помисля, ще има ли проблем при напълно запушен регулатор, но на пръв поглед не би трябвало.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X