Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Повдигане на каравана

    Нещо сделано за идея ........ https://www.youtube.com/watch?v=qy_FcZBtz9o
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #32
      Аз забавям но не забравям
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        Имах стара английска каравана. С пълноразмерно шаси, пружини и амортисьори и стъклопластово купе. Спокойно може да бъде лифтвана.

        Коментар


        • #34
          Преди малко купих още едно ремарке за целите на темата.

          Хъба е около 140мм диаметър, вътрешната част на хъба е около 70мм, 4 болта на 100мм болт срещу болт.

          До тук разбрах следните неща.
          1. Стандартните 18ки на Сахарата са с положително ЕТ и ако искам да сложа тях ще ми трябват фланци с едни 60-80мм дебелина, което не ме радва като идея.
          2. Няма нужда да търся 8 или 9 инча дебели джанти, може би 6.5-7 или по-тънки ще са пак добър вариант.
          3. Гумите ще трябва да са под 245 широки.
          4. Джантите може и да са стоманени, дори май е желателно за да са по-малко привлекателни.
          Моля за малко съдействие и помощ.
          • ​​​​​​Кои модели и разновидности автомобили имат същия болт патерн като моя Вранглер, тоест 5 х 5"?
          • Кои джипове с размери на джанти над 17" имат т.н. резервна гума с малки размери, Черокито XJ има супер мъничка резервна джанта + гума, други такива варианти?
          • Ремаркето както се вижда е с 4 дупки на хъба, аз искам като първо желания да лепна чрез фланци джанти за Вранглер Сахара 5 х 5", какви технически опции бихте предложили, нов хъб, специални фланци, разпробиване на този хъб + стандартни фланци за Сахара, други варианти?

          П.П. Сигурно сте забелязали, че това не е каравана, да така е, но моста е същия и всичко е на поне 90% идентично, та споко


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-09-17 13.49.4432439.jpg Прегледи:0 Размер:574.0 КБ ID:6772010


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-09-17 13.423132138.55.jpg Прегледи:0 Размер:497.0 КБ ID:6772009
          Последно редактирано от BatGeorgeone; 17-09-21, 16:47.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            [*]​​​​​​Кои модели и разновидности автомобили имат същия болт патерн като моя Вранглер, тоест 5 х 5"?
            Рубикон, Командер, по-старите Гранд Чероки

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            [*]Кои джипове с размери на джанти над 17" имат т.н. резервна гума с малки размери, Черокито XJ има супер мъничка резервна джанта + гума, други такива варианти?
            Компас, Ренегат, Евок, Мини Кънтриман, ЦРВ, Рав4, Витара, Спортидж, Дъстер, Куга, Кона, Мока

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Мерси много !

          • #36
            Намерих 7" и 8" алуминий 6082 T6 (Formerly H30 TF).

            Спрях се на 7″ (177.8mm) Aluminium Round Bar

            Цената на 220мм с доставка е около 110 паунда, което е колкото струват най-евтините фланци от братски Китай в момента.

            Теглото този материал като заготовка е около 67КГ на линеен метър, аз мисля един фланец да е под 100мм, което са 6-7КГ, след обработка и оптимизиране мисля, че 3-4кг са постижимо тегло на фланец.

            Ако искам да ползвам наличните ми джанти с наличните ми гуми от Сахара ми трябва алуминиев фланец, който да ми даде около 60-70мм допълнително отстояние, ако намеря по-тесни джанти и сложа по-тесни гуми отивам на 30-40мм фланец, а такива има готови, има от 30 до 50мм готови китове за Вранглер Сахара, по които ще се наложи да се разпробият най-вероятно хъбовете на ремаркето*. (Няма да стане, това последното, не достига "месце" на хъба и няма да стане здраво, Фи на хъба е с едни поне 15мм по-малко от нъжното)

            Или може да се свалят съществуващите хъбове, да се изреже на лазер един дебел стоманен фланец, да се завари на хъба, да се разпробие точно като за фланеца цитиран по-горе и да стане "почти фабрично"

            Ще са нужни и нови шпилки, които не мисля, че са по-скъпи от едни 10тина-15 кинта + още 5-10 кинта за нови конусни гайки за Вранглер.

            Нямам идея колко ще искат стругаро-фрезистите обаче.

            Не знам какво точно като преимущество или предимство биха ми дали джанти и гуми за Сахара... мисля си, че просто не ми се занимава с разни сбирщайн и искам да имам универсални неща, да стават и за джипа и за ремаркето и крайната цел за каравана.

            Знам защо имам нужда от големи гуми - защото всичките ми джипове са лифтовани и теглича вече е високо и когато закача ремаркетата и нещата НЕ работят, легнали полицаи и бабуни + троторари опират и трошим железариите и светлини; големите гуми биха възвърнали нормалното положение на ремаркето при теглене.

            Отделно, но никак не е маловажно и как ще изглежда такова ремарке, супер секси според мен

            Имам и вариант да купя едни 30мм фланци за Сахара, да видя, как ще седят ако слепя два фланеца и тествам как ще пасне и т.н. визуално дали ще изглежда добре, може би това е реално най-добрия вариант щото инак може и макет от дърво да се направи но пак ще убия сигурно ден два в играчка и много мръсотия

            Има и вариант да намеря сговоричиви хора да ми начертаят на КАД и да принтират на 3Д принтер нещо си, но като цена надали ще е пак по-малко от няколко стотака и доста дни чакане...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #37
              Или да се мисли нещо с чисто нови хъбове за Сахара...

              JEEP WRANGLER (JK) 4WD 2007-2010 FRONT AXLE
              Anti Lock Brake Sensor Included Yes
              Bolt Circle Diameter (IN) 4.979
              Bolt Circle Diameter (MM) 127.000
              Brake Pilot Diameter (MM) 71.900
              Flange Bolt Hole Quantity 3
              Flange Diameter (MM) 161.500
              Flange Offset (MM) 48.600
              Flange Shape Modified
              Hub Pilot Diameter (MM) 100.200
              Spline Quantity 32
              Wheel Pilot Diameter (MM) 71.400
              Wheel Stud Quantity 5


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l234234324234321600.jpg
Прегледи:329
Размер:76.1 КБ
ID:6772172
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X