Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на каравана

    Здравейте,

    Реалността ме попари и осъзнах, че скоро кемпер не мога да си купя, за това мисля върху каравана с две оси.

    Имаме ли тук хора повдигали каравана?

    Как става?

    Особености, рискове, стойност?

    Трудно ли е да се сложат примерно 31ци вместо оригиналните на караваната?

    Мисля в посока каравана за четири човека, с баня и тоалетна, с другото може да се прави компромис.

    Аз си го представям по следния начин - купувам каравана в добро състояние с хубава здрава рама и една или две оси.

    Гледам да не е на торсион, че не ме кефи принципа на торсионното окачване.

    Ако е с отделен мост, просто му правя боди лифт като го раздалечавам от рамата, после вкарвам по-големи гуми ако може, бъмп стопове, амове и те така.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Повдигане на каравана

    За тези цели си има пригодени каравани . Цената разбира се е като за кемпер , така че няма да ти хареса . Това което мислиш е неосъществимо . Не и във вариант за практично ползване . За манекен пред блока може . Караваните по принцип са със слаба конструкция . Не е въпрос да повдигнеш шасито , кашончето отгоре е въпрос да остане .

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на каравана

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Здравейте,

      Реалността ме попари и осъзнах, че скоро кемпер не мога да си купя, за това мисля върху каравана с две оси.

      Имаме ли тук хора повдигали каравана?

      Как става?

      Особености, рискове, стойност?

      Трудно ли е да се сложат примерно 31ци вместо оригиналните на караваната?

      Мисля в посока каравана за четири човека, с баня и тоалетна, с другото може да се прави компромис.

      Аз си го представям по следния начин - купувам каравана в добро състояние с хубава здрава рама и една или две оси.

      Гледам да не е на торсион, че не ме кефи принципа на торсионното окачване.

      Ако е с отделен мост, просто му правя боди лифт като го раздалечавам от рамата, после вкарвам по-големи гуми ако може, бъмп стопове, амове и те така.
      31" на две оси, трудна работа и още, две оси подсказва, че караваната ще е с дължина и килограми извън това което си замислил. И не на последно място ... клиренс не е достатъчен. И още, къщичките са с плитки калници и почти нулев ход на окачването.
      п.п. не се занимавай с това ... виж втория пост след твоя. Иначе ще се радвам, ако накой успее да осъществи лифт или бодилифт на караваната ... във форума!
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на каравана

        Ще ти нащракам на съседите повдигнатите карванки след 2-3 дни. Като цени не знам как е положението обаче. Все пак не е като за кемпер..

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на каравана

          Баце ти си ЮК, страната на неограничните възможности в мунинга на автомобили
          Само идейка

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:333.jpg
Прегледи:1
Размер:244.6 КБ
ID:5765837

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3331.jpg
Прегледи:1
Размер:243.8 КБ
ID:5765838
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на каравана

            Тя гегата е колкото един кемпер на цена!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на каравана

              Мерси за съветите на всички!

              Петьо, имам 2 деца бре и жена която мънка в къщи като и е студено камо ли за нещо за спане с размерите на ваната и за къпане

              Искам едно голямо двойно легло плюс поне още едно + място за дребния на две годинки, тоест едно двойно голямо и или две единични или още едно двойно или кушетки някакви си.

              Аз знам с пари как може, ама с трици не мога да взема каквото искам за това искам да пробвам и да си начеша крастата с нещо много бюджетно като версия, а искам да го повдигна най-малкото защото няма да влезе у нас в двора имам една дупка пред портата и после двора ми е на две нива със стръмно хълмче където ще седи караваната...

              Ще ида скоро до къщи за каравани и ще зяпам отдолу, едни 6-7 санта искам да повдигна не повече, щото и теглича на джипа ми седи високо и не се регулира.

              Ако става става ако не става здраве да е, важното е да помислим, да опитаме.

              Другия вариант е да взема една малка едноосна каравана и да и лепна отдолу още една рама от ремарке, имаме вътрешен човек от форума който произвежда рами за ремаркета, може и да измисли нещо
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на каравана

                Има едни супер разгъваеми ремаркета на размер като голямо товарно едноосно но се разгъват до размер на каравана със всичките и иширити 2 спални, кухня мисля само баня/кенеф нямат.
                За съжаление не знам как се казват но изглеждат супер проходими.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане на каравана

                  Мерси Роска, съседа ми има такова, но е малко и ни е тясно.

                  Четох много и установих както и по-горе споделиха, че каравана НЕ става за офроуд, просто няма нужната здравина на конструкцията.

                  Рама и окачване дори и да издържат, всичко вътре в караваната е сглобено с плюнка, скобички и видии които се разпадат след няколко друскания.

                  Попаднах на един огромен форум в Южна Африка и хората са опитвали и споделят реални неща, дори нова каравана вкарана по черен път след малко усуквания и друсаници, почва да се разпада, първи се трошат тежките вратички на шкафове и гардеробчета, следват всички пантички, после шкафовете и понеже масово вътрешното обзавеждане играе и роля на ендо скелет, когато се компрометира от вътре скоро и самата черупка на караваната пропада.

                  Старите каравани пък са отслабени от влага и гниене с годините, за това са загубена кауза.

                  Масово, всички опитни къмпингари съветват за започване на чисто, от нулата, 15 или 16 инча джанти с хубави гуми АТ които могат да се карат на ниско налягане за да поема неравностите, леки шкафчета но здраво сглобени с вратички колкото за идея, фиксирани със здраво велкро, леки пластмасови посуди, здраво дърво или композитни материали за обзавеждане, нисък център на тежеста и т.н.

                  Намерих една немска фирма която произвежда в Китай композитни сглобяеми панели за каравана/кемпер, правят дизайн, произвеждат, опаковат и пращат по куриер, клиента само сглобява и монтира на возилото/ремаректо си, цени не знам, силно зависи от продукта - тоталкомпозитс е фирмата.

                  До нас има един голям магазин за ремаркета ще видя как са окачвания и цени, на половин час има фирма за сглобяване и отдаване на платформи/ремаркета ще видя какви заготовки имат и опции за платформи/ремаркета, ще помисля в посока хубаво здраво двуосно платформа/ремарке и прикачване на каравана от горе, но каравана или от нулата или изграждане на черупка от алуминиеви листи плюс композити и после обзавеждане по етапи, трябва малко да посмятам да видя е цифри, време, усилия, законосъобразност и т.н.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане на каравана

                    Нещо такова ли ти е влязло в главата?

                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане на каравана

                      Да, ама това по-горе е раздел мечти в дългосрочен аспект.

                      В краткосрочен план, ако взема платформа за около 1к, коруба за 1-2к, баня и тоалетна за още 1к и ако го докарам до 5к и това е готово до пролетта, ей такива ми ти идеи са ми в главата.

                      Искам в началото само да има покрив, място за спане и тоалет с душ за миене, другото са екстри.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане на каравана

                        Като ти се занимава с направи си сам , потърси един еърстрийм . Цената също няма да е ниска , но са целите алуминиеви . Това е база по която да преработиш окачването . Мебелировката може да си я направиш по твой вкус , на пазара има всичко . Но споменатия бюджет е крайно недостатъчен , времето също .

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_27[5].jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5765857 Произволна снимка от нета , цената на този кош е 14 евра. Продават се в този ценови диапазон изтърбушени .
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_27[4].jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5765858 Снимка отвътре , може да твориш на воля .
                        Последно редактирано от Пламен Атанасов; 09-09-17, 10:48.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане на каравана

                          За два дни попаднах на две каравани собствено производство. И двамата са имали/имат досег до форума. Много от идеите ми допадат.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане на каравана

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            За два дни попаднах на две каравани собствено производство. И двамата са имали/имат досег до форума. Много от идеите ми допадат.
                            Едната като ми я докара да я видя как е станала след като я регистрира в КАТ ми идеше да си удара един душ и да си легна Доста неща съм направил по нея .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане на каравана

                              Непрекъснато слушам как караваните имали нефелна конструкция и не ставали за офроуд. Аз пък знам че нямат почти никакви ходове на окачването и ако ти дойде не дотам умната идея да се возиш вътре (то си е забранено де ама хора всякакви, познавам такива) ще видиш че всичко при движение по наглед приемлив път се тресе и подскача. И въпреки това изкарват по 20 години (е, не всички).

                              Спрямо това, да я прекараш относително бавно през някой черен път едва ли ще е по-разрушително. Е, ще трябва да въведеш нови стандарти за редене на багажа и фиксирането му по места.

                              Центърът на масата на тези пущини е относително висок и лифтването вероятно ще влоши положението. Макар че, предвид колко са леки по принцип, добавянето на 31" гуми, съответните им джанти, главини и железа които да ги носят може реално и да понижи центъра на масата (за сметка на осезаемо повишената обща маса). Все едно, караваната е и ще си остане значително по-склонна към обръщане настрани, от теглещия джип. Какъв ще е ефектът от такова обръщане върху караваната и дали ще повлече и джипа е тема за още една дискусия.

                              По мои сметки преминаването от обичайните колела за ремарке към 31" ще добави едни 150-200 килограма към общата маса на караваната. Дали това е проблем зависи от това къде ще пътуваш, колко багаж возиш и колко си смел. Дребните нефелни колелца които слагат обикновено на този вид ППС освен от всичко друго са обусловени и от общата маса, която определя с каква машина и с каква правоспособност може да я теглиш.

                              Само да кажа че ако караваната има собствени спирачки с тях ще има отделна интрига.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X