Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Средна скорост в Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Средна скорост в Сърбия

    Здравейте Колеги,
    Имам достоверна информация, че сърбите са въвели контрол на средната скорост по магистралите си.
    Контрола ще се извършва посредством преминаването през пунктовете за плащане на магистралните такси.
    Ако надвишите скоростта от 120 км./ч. между два пункта ще Ви глобят точно след пункта.
    По спомени от 121 до 140 км./ч. глобата е 3000 динара.
    Поздрави към всички
    Андро

  • #2
    От: Средна скорост в Сърбия

    И ако спра на Чуприя да пия кафе как ще стане тази сметка.Че въвеждат нови глоби и нов контрол има такова нещо.Но като разбера подробности ще пиша
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #3
      От: Средна скорост в Сърбия

      Новостите били в сила от 01.09.2017 . Не претендирам за достоверност , но в общи линии така се чува . Който спира за почивка или други нужди няма проблем . Проблема е за преминалите транзитно между два пункта , за време по малко от нормативното . Глобите нарастват пропорционално през двадесетина километра . Върха на сладоледа е при скорости над 200 , солена глоба и 15 дни затвор .

      Коментар


      • #4
        От: Средна скорост в Сърбия

        Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
        И ако спра на Чуприя да пия кафе ...
        Е там кафеджия да си сега....

        Коментар


        • #5
          От: Средна скорост в Сърбия

          Това са новите честитки .

          Глобите имат следните парични измерения:
          - 121 – 140 км/ч – 3000 динара; - 141 – 160 км/ч – 5000 динара; - 161 – 181 км/ч – 6000 – 20 000 динара; - 181 – 200 км/ч – 15 000 – 30 000 динара; - 201 и нагоре - 100 000 – 120 000 динара, включително и лишаване от свобода за срок от 15 дни.
          Освен парични глоби се налагат и наказания лишаване от право на управление на МПС за различен период от време. При превишаване на средната

          Коментар


          • #6
            От: Средна скорост в Сърбия

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Върха на сладоледа е при скорости над 200 , солена глоба и 15 дни затвор .
            Как ще ги вдигнеш 200, като при влизане от Унгария в Сърбия -пътя е толкова лош(неравен с бабуни), че дори още на 110км/ч започват да те болят ушите от тупа/лупа. С 200 или доста по надолу -освен да си разбиеш окачването от неравности -нищо друго няма да направиш, най много бонуса на путарината да вземеш за добрия път.

            Коментар


            • #7
              От: Средна скорост в Сърбия

              Първата глоба/49лв/ може някой и да я усети ама как се правят 141км. средна скорост да не говорим нагоре. Масовия поток това едва ли го касае, единичните зрънца да му мислят.

              Коментар


              • #8
                От: Средна скорост в Сърбия

                По Тракия съм правил средна скорост 149км/ч при максимална 151км/ч (в участъка София - Карнобат)... В Сърбия също е възможна... Относно качеството на пътя - зависи с какъв автомобил си...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Средна скорост в Сърбия

                  Правил си като занулиш компа в движение със 150км.летящ старт, я тръгни от място и спри до покой и виж средната.Щото твойта е 149км. средна при 151км. макимална или 147км ти излиза минималната. Физика и математ за 8 клас.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Средна скорост в Сърбия

                    средна претеглена е тук, не средна аритметична... т.е. времето прекарано на тия 151 също е важно - ако е голямо (като процент) - минималната може да е и доста по-ниска от 147
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Средна скорост в Сърбия

                      Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                      средна претеглена е тук, не средна аритметична... т.е. времето прекарано на тия 151 също е важно - ако е голямо (като процент) - минималната може да е и доста по-ниска от 147
                      Това обаче се учи след 8 клас?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Средна скорост в Сърбия

                        Първоначално публикуван от marea-ta Преглед на мнение
                        Правил си като занулиш компа в движение със 150км.летящ старт, я тръгни от място и спри до покой и виж средната.Щото твойта е 149км. средна при 151км. макимална или 147км ти излиза минималната. Физика и математ за 8 клас.
                        Tц... Мисля бях пускал тук графиката на 'полета'... Темпомата забит на 151км/ч, две-три намалявания до около 130км/ч за секунди, и отново - темпомата на 151км/ч... Да, крайната скорост не е 0км/ч, а 40км/ч при излизането ми от магистралата... Разликата да е 1км/ч - не е определяща... И май имах един или два 'скока' до 160км/ч но пак за секунди докато се изтегля да дам път на някой бързащ...
                        Просто хората бъркат 'висока скорост' с високо темпо... Едното е 'да се юркаш', а другото - да не се моташ
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Средна скорост в Сърбия

                          Абе вие що сравнявате само туч-овете дето търкаляте,некои хора се придвижваме и с мотори...при това бързи ;-) На автора на темата благодаря!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Средна скорост в Сърбия

                            Въпроса е дали ще има междинни засичания. Ако няма то едно спиране до Белград почти винаги правя. Това е защото
                            до Ниш си е тегаво.
                            Но като пуснат до Ниш магистралата - нишо чудно да имаш превишение.

                            В сръбските медии доколкото разбрах ,че следващата стъпка е да монтират устройства на мостове и други, както е при унгарците.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Средна скорост в Сърбия

                              Борбата между любителите на скоростта и органите за борба с това, след дълги години променлив успех на всяка от страните, отива към категорична победа на последните...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X