Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигагател на Киа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Друг двигагател на Киа.

    Добре де, на Витара слагат същият мотор и по магистралата ме задминават като че съм спрял. С по-дълъг диференциал ли е Витарата, там не загрева ли и не пука ли глава та да може да си се юрка на воля, а ние да не можем. Тук търся някой дето знае да го обясни това явление.

    Коментар


    • От: Друг двигагател на Киа.

      Геца - в понеделник ако успея, ще покарам малко точно такава Витара.
      Това лято се видяхме и на морето /случайност/ и каза че по магистралата е карал само в лявата лента с педал до ламарината и скорост от 140-160км/ч.
      Друг е въпроса колко вярно показва скороста...
      Ще направя един тестов пробег и ще докладвам.

      ПП има и много от по-новите Витари с френския дизел. Те са значително по-бързи. Да не си се състезавал с такива???
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • От: Друг двигагател на Киа.

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        ..... Замяната на щатното ТДИ с такова от VW с горе-долу същите показатели е меко казано нерентабилна галимация......
        Сещам се за един румънец с Вранглер, дето се катереше по едни стени. Беше и много успешен състезател. И беше зарязал "осмаците" и "шестаците" на Крайслер и тия работи ги правеше с въпросното 1.9 тди, във Вранглера.
        Поразрови се, клиповете са интересни.

        Коментар


        • От: Друг двигагател на Киа.

          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
          Аха...и един мармот завива шоколади
          Защото - немското тди независимо от своята здравина е такова защото просто не е в купето на Кията! Нищо повече, и нищо по-малко.
          Между другото - преди години познат имаше нов от магазина микробус Мазда с точно такъв двигател - скъсаха го от километри и накрая се предаде като катастрофира...за щастие без човешки щети.
          Принципни са разликите в тези двигатели, затова и наблегнах на абревиатурана TDI - турбодизел с директно впръскване. А не, турбо-дизел-интерколер...примерно
          От тях вече и икономичността е принципно друга, възможностите за повишаване на мощността, чрез по-големи налягания на принудително пълнене, и принципно различно термично натоварване на определени части.
          Но това са широко известни факти, а не реклама на марка.
          Затова и не е опция да се надуе оригиналния мотор, с друго турбо, друг кулер, други дюзи, евентуално друга помпа, или само помпената част, и най-вече друг софтуер. Дори и най-евтиното, само със софтуер, не го препоръчват, щото не стига охлаждане. А него може само до някъде да го подобриш, нататък си е според конструкцията. А и за да се разбере оригиналния до къде и колко ще устиска, ще заминат няколко глави за проба-грешка.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Друг двигагател на Киа.

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Сещам се за един румънец с Вранглер, дето се катереше по едни стени. Беше и много успешен състезател. И беше зарязал "осмаците" и "шестаците" на Крайслер и тия работи ги правеше с въпросното 1.9 тди, във Вранглера.
            Поразрови се, клиповете са интересни.
            Ако е същия за който си мисля и идва няколко пъти на състезания в България си малко в грешка. Машината няма почти нищо общо с Вранглер. Под пластамасовата коруба на Вранглер по спомен е Самурай с мостове от Лапландер и тотално преработено окачване, двигателя мисля, че е надук към 180-190к.с..
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: Друг двигагател на Киа.

              А какво ще кажете да и се сложи една обикновена газова. Правил съм го на Фронтера с 2.3 Д. и на Гранд Чероки с 3.1 Д. Разликата във вървенето е по.вече от осезаема.

              Коментар


              • От: Друг двигагател на Киа.

                Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                А какво ще кажете да и се сложи една обикновена газова. Правил съм го на Фронтера с 2.3 Д. и на Гранд Чероки с 3.1 Д. Разликата във вървенето е по.вече от осезаема.
                Това Чероки 3.1Д колко изкара с тоя тунинг?

                Коментар


                • От: Друг двигагател на Киа.

                  Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                  А какво ще кажете да и се сложи една обикновена газова. Правил съм го на Фронтера с 2.3 Д. и на Гранд Чероки с 3.1 Д. Разликата във вървенето е по.вече от осезаема.
                  Това е най-лесният и ефективен мунинг.

                  ... само не трябва да се прекалява с газта.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Друг двигагател на Киа.

                    Карах паджеро 2.8 една година с газ никакви проблеми

                    Коментар


                    • От: Друг двигагател на Киа.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Това Чероки 3.1Д колко изкара с тоя тунинг?
                      Вече четвърта година го кара човека. Газта се пускапо много малко. Разхода на газ варираше от един до един и половина литра на сто километра.

                      Коментар


                      • От: Друг двигагател на Киа.

                        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                        А какво ще кажете да и се сложи една обикновена газова. Правил съм го на Фронтера с 2.3 Д. и на Гранд Чероки с 3.1 Д. Разликата във вървенето е по.вече от осезаема.
                        Ами аз ще кажа, че трябва първо да се направи!
                        Зощото всички които се интересуват от "друг ДВГ" имат счупени мотори. И понеже си правят сметката, че за да се направят трябват едни поне 2000 лв., търсят вариант за друг мотор, с надеждата, че ще е по здрав.
                        Което според мен е пълна забуда, защото в крайна сметка става въпрос за мотори по над 20 г. експлоатация.

                        Коментар


                        • От: Друг двигагател на Киа.

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Което според мен е пълна забуда, защото в крайна сметка става въпрос за мотори по над 20 г. експлоатация.
                          +1
                          Едно мнение което отразява реално положението на нещата!
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Друг двигагател на Киа.

                            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                            +1
                            Едно мнение което отразява реално положението на нещата!
                            Неща контекста не е верен. Всеки мотор в известно състояние (включително ремонтиран), е за предпочитане пред някакъв в неизвестно състояние. Но еднакво здрави всички 20 годишни мотори, по принцип не са. По моргите глава за тоя мотор на Кия е рядкост, рядкост са и въобще счупените TDi. При последните повредите са или от липса на обслужване(все някога къса ангренажен ремък), и/или от тунинг експерименти.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Друг двигагател на Киа.

                              Андро, ще ми извиняваш, но между 20 годишна Кия и 20 годишен Мерцедес общото е само ъъъ нищо

                              ПП Цецо ме е изпреварил
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Друг двигагател на Киа.

                                Ето и резултата от теста със Сузуки витара с 2.0ТДИ мотор.
                                Разлика с Кия няма!
                                Поне не и такава която да се усети.
                                Единственото което ми направи впечатление, е по - спокойната работа на Сузана. В моята Кия се усеща по нервен мотора като шум и като поведение. Мога да го изразя като повече вибрация на ниски обороти под 2000 и по-рязко дръпване след това. При Сузукито като че са по-плавни тези преходи.
                                Разбира се това са само два конкретни екземпляра. Не се знае и не е проверяван нито момента на впръскване, нито състояние на клапани /х;лабини/ нито са проверени разпръсквачите.
                                Та накратко за Гецата - ако са те изпреварвали точно такива Сузукита, то е до задкормилно устройство.
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X