Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мъките на морските електроники

    И внимавайте с тая електроника, че виж докъде я докарахте
    Според теорията на вероятностите - вече трябва да тръгне всичко по вода (не по тази калната, а по спокойна, чиста и достатъчна
    Т.е. натрупала се е достатъчно негативна статистика, и за да се достигне отново средното ниво, ви чака хубаво време и попътен вятър
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3486.JPG
Прегледи:1
Размер:519.6 КБ
ID:5765630

    Ето я шибаната електроника. Това е точно от това плаване. Гледам бурята идва, викам му на брата по телефона "натисни я тая шибания и се прибирай в марината", а той ми вика "новия мотор ми пищи над някакви обороти...". И както се вижда, електрониката те съветва да се обадиш на дилъра. Само дето те гони ураган, и дилъра е на майната си. Красота! Що ще напише къде я сърби, "обади се на дилъра" звучи къде-къде по гъзарско...

    Заради подобни електроники, лодката дето трябваше да в карам преди 3 дни едва не потъна. За последните 2 дни само сметката е $20 000.00
    Електрониката е хубаво нещо ... хахахах
    Последно редактирано от NIKSD; 04-09-17, 08:15.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

      5 дни извади на ниски обороти или около 1100.......то пак като толкова изкара добре,да си я трошат в тиквите тая електроника,това няма да го подкарат сега 3 месеца ония в Мексико.

      Ма на кой му харесва да си я купува,теорията и тук и в оная другата тема ми е ясна,практиката друго казва.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

        А на двигателя имаше ли му нещо? Щото като потрошиш някое движение пред носа на бурята пак не е кеф....
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

          По показания нищо- налягане турбо,температура масло,температура антифриз,налягане скорости,температура скорости,налягане масло,разход гориво.......еднакви за двата мотора,ниво на масло еднакво.........десния мотор иска майка си обаче или по-точно скапаната му електроника.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            По показания нищо- налягане турбо,температура масло,температура антифриз,налягане скорости,температура скорости,налягане масло,разход гориво.......еднакви за двата мотора,ниво на масло еднакво.........десния мотор иска майка си обаче или по-точно скапаната му електроника.
            Ти не го виждаш обаче компа вижда неща които ти може да видиш само с дилърска "Диагностика"!

            Разни налягания, температури, количества гориво/въздух/масла и т.н. има десетки други показания, които са ти скрити ама могат да обърнат колата в канавката образно казано.

            В този ред на мисли лодките нямат ли ОДБ2 входове да си четете малко по-истински и по-детайлни данни?
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

              Адаш, и да има порт (със сигурност има някакъв), едва ли има свободен софтуер за тях...
              Да, и аз заподозрях дали все пак компютъра не е прав да ограничи мощността/режима, заради проблем с двигателя, но това няма как да го твърдя с пълна увереност просто защото няма достатъчно данни.. Не е невъзможно някой датчик да е умрял и да лъже компютъра, който си мисли, че ето на двигателя е дошъл сетен час. Пък двигателя да си е в перфектно здраве...

              П.С. онова с вала скъса болтовете на муфата ли, или не са били притегнати и са се разпилели? Нямаше ли вариант за походен ремонт (да, мястото е терсене).. Ама какво да правиш - механика - троши се ..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Ти не го виждаш обаче компа вижда неща които ти може да видиш само с дилърска "Диагностика"!

                Разни налягания, температури, количества гориво/въздух/масла и т.н. има десетки други показания, които са ти скрити ама могат да обърнат колата в канавката образно казано.

                В този ред на мисли лодките нямат ли ОДБ2 входове да си четете малко по-истински и по-детайлни данни?
                Това ми е ясно както ми е ясно,че сьвсем може да е откачила електрониката и нищо да му няма на мотора.Не ограничава нищо,вьрви си и на 3200 оборота ма пищи,иска прьч

                ОБД2 входове няма или не сьм ровил да има пьк и като цяло мотор в морето не е добре да се гаси камо ли да си играя на диагностик - трябва ми да работи,не да ми пищи 'оди при дильра.........то говното пак като не спря добре.


                Кое може да обьрне канавката на един мотор с нормални показания?Кое може да строши морски дизел след като по показания всичко му е наред?Да са му мрьднали изгорелите газове ли?Дреме ми,тия боклуци могат да си ги ползват в разни локвички и да не ги слагат на неща за в океана.Е сега имаме запитване за Азимут 55 от тук до Флорида,само 7000 километра........3 мотора в лодката........да си я трошат в тиквите,на камиона и газ по магистралата........ма аз яхта сьм си купил.........какво си си купил????
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  .. Ама какво да правиш - механика - троши се ..
                  Да ма след 35 години,не след 35 часа

                  Да обяснявам ли,че мотора е имал един разхлабен тампон или лапа и че самия той е бил извьн спецификациите за сходимост един вид?Снимка искаш ли от преди да се строши?

                  И аз карам,поправките друг ги прави преди или след мен,аз поправям като няма вече на кьде пьк то имаше.Електрониката няма да те питам какво можеш да и поправиш.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 04-09-17, 16:19.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                    Да, напълно си прав, че там се троши предимно при липса на центровка... Просто си помислих дали не е имало начин все пак след часов ремонт да продължите (или поне да се приберете по-безопасно)...
                    А за електрониката - обикновено правят проблем датчиците, а не електрониката, която наистина трудно ще поправиш... А повечето датчици можеш лесно да ги излъжеш... Или са евтини...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Да, напълно си прав, че там се троши предимно при липса на центровка... Просто си помислих дали не е имало начин все пак след часов ремонт да продължите (или поне да се приберете по-безопасно)...
                      А за електрониката - обикновено правят проблем датчиците, а не електрониката, която наистина трудно ще поправиш... А повечето датчици можеш лесно да ги излъжеш... Или са евтини...

                      Не,беше на дреб всичко и шанса да измькна вала или да заклини на перото не ми се смяташе та малко на платна и малко на вьже,че в Моро Бей с това на вятьр не влизам и........топката в другото поле,да се поправи и да се обадят,аз ремонт в морето както казах правя в краен случай пьк тоя не си заслужаваше и опита даже.

                      Датчиците ги видях - 2 седмици се борят с трансмисия,че завиваше от средата до пльтно дясно и обратно до средата ма лявото го нямаше.След 100 часа писна десен мотор,нещото е ново в гаранция,дьрпаш щеката за маслото,теглиш му една майна и караш до изтропване,тоя не тропна и сме живи с Венцо ма в това сьстояние не се вади от марината - дильр имат в Мексико Сити,ще им хване едни 20 дни да му бьцне компа и да го види какво иска,после още едни 20-30 дни за ремонтче и после евентуално проба........тук го поправиха след третата проба,там пробата е през 20-30 дни и няма да са само 3 та чакай го 6 месеца до Бинго,до тогава ще е клекнал левия ГАРАНЦИЯ ТИ ДАВАМ.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                        Може ли да не цапаме на Венци темата с тия електроники? Много са готини, ама заради тях, половината лодки не се ползват по предназначение и на места където трябва да се ползват. Нали се сещате, че говорим за еквивалента на Баха 1000 /точно тука го правят/ ама с лодка. И за да не преебеш гаранцията на нещо, са ти вързали ръцете с едно "обади се на дилъра". Добре, че не спъна мотора шибаната електроника. На мене един датчик ми свали оборотите до 800 и идващия ураган ми разпра всичките сенници по горната палуба. Пак като се прибрахме на косъм, други 12 не успяха...

                        Заебете я тая електронна тема, вие им се кефете на шаренките мониторчета, ние ще гледаме да ги избягваме /щото толкова ни е акъла/.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мъките на морските електроники

                          Да не отхвърляме варианта ,че електрониката може да си е наред.. но някой ЛЕВАК да я навързал с г*зъ си..

                          Тая лодка си отчиташе съвсем правилно разхода и т.н... но никой не я е програмирал за 2 мотора...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мъките на морските електроники

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Да не отхвърляме варианта ,че електрониката може да си е наред.. но някой ЛЕВАК да я навързал с г*зъ си..

                            Тая лодка си отчиташе съвсем правилно разхода и т.н... но никой не я е програмирал за 2 мотора...
                            А, то само това да беше. Тая дето тресна ония ден-
                            -Да видим и импелера за охлаждането?
                            -Няма нужда, имам датчик, ще светне ако се прецака...

                            Прецака се, не светна /датчика прецакан/, и $25.00 импеллер прецака $25 000.00 гъзарии. Че и едва не потъна в залива пред всичките туристи. А щях да го проверя за 5 минути, и да го сменя за 10. Ама компютъра гледал и знаел. Купон! После гледа разногледо собственика, и "що така стана...?"

                            Хора, електрониката е много хубаво нещо, улеснява много, намалява бройката на екипажа, пази от задълбочаване на проблема, щото си го хващал навреме. Ъхъ, ама това важи само за определени неща. И електроника инсталирана правилно. И нагласена да ти показва какво и има. И начин да я "заобиколя" а не тя да ми дава наклон на ....

                            По яхтите почти всичко е поръчково и на изключително малки серии. И понеже се очаква да не пипаш, даже не ти казва тъпия компютър къде го сърби. "Обади се на дилъра" е гот, ако имаш сателитен телефон. О там ти обясняват, че си имал пожар в машинното, ама ти нямаш. Дреме му на компютъра, той ти гаси моторетките, и не е "поправимо без специалния лаптоп". И няма байпас. Ако разбереш къде са електрическите кранове и ги избиеш с чука, и е само това, си цар. Ако и електрониката на мотора не му дава да запали, и си близо до камъните, си я потрошил.

                            И не била електрониката виновна, ама нали къса серия поръчка, Хосе не се сетил за .... и го прецакал. Да де, ама те всички са така, и е постоянно някакъв рев. И собственика е "а не смея да тръгна с тая лодка на далече, все нещо не и е наред". И се обезмисля да имаш лодка.

                            Я някой да ми каже, за чий ми е електронен начин за показване на ниво на реаервоарите, не може ли да му забивам дръжката на метлата вътре в тапата? Ама за да не ползваш метлата, сложили коляно на маркуча. И после "що спираме пак"- ми щото метлата не влиза, пък компютърчето трети ден чете, че сме пълни...
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мъките на морските електроники

                              Добре, че Модератор отдели темата - другата си е хубава - благодаря

                              Никсън, да, връзват си гащите с тези гаранции и пипане от неоторизирани хора... Явно прилагат 'бреговия' автомобилен метод, без да отчитат, че като си в гьола няма как да извикаш пътна помощ (то има, ама е доста бавна и много скъпа ), и трябва да се оправяш сам... Предполагам, че рано или късно ще въведат 'дистанционната диагностика' - да го преслушат дистанционно и да ти дадат препоръки как да продължиш...

                              Босе, навсякъде проблемът е с правилния специалист... Тук като се сетя преди време имах два случая, при които електроника (или електрика) се е дънила юнашката с години, и бе оправена от точния специалист.. След което се експлоатира безпроблемно...
                              Първия - бига - 50т... Както си стои, и изведнъж решава да си даде ход или да се завърти... За малко да обърне кораба, щото бе натоварена със 75 тона, и изведнъж докато няма никой в кабината - се завъртя, a анти-хилинг системата също не работеше както трябва - прехвърляше само към единия борд Проблемът се отстрани със смяна на контактните пръстени...
                              Вторият - 'парлангото' от както ротационния екипаж помни кораба, не може да направиш съобщение по целия кораб... Просто трябва да превключваш отделните зони и да повтаряш съобщението... Според 'специалистите' - 'то така си е проектирано да работи'...
                              Накрая точния специалист го оправи и вече си работи както трябва...

                              И в двата случая при последващи класови ремонти (4г) не е имало какъвто и да е подобен проблем (да, парлангото му гърмяха високоговорители особено външните, ама те са консуматив )...


                              П.С. за рулетката и липсата на алтернатива - там действително е глупаво конструирано... Добрата конструкция винаги позволява алтернативна проверка на електронните датчици...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X