Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мъките на морските електроники

    Пешо ще ти направи маневра в машината ако хваща радиото (и го чува) в машинното отделение, или ако има звукова тръба като на Титаник
    Между другото с 'електронната ръчка' какъв и е изпълнителния механизъм? Рано или късно - би трябвало да има такъв долу в машината, който пак може да бъде ритнат от Пешо

    П.С. сега се сетих как 'скокнахме на брега' с един Вихър-30, дето му се скъса жилото на газта баш когато трябваше да спираме, и остана на пълна газ Е, скъса чопа на винта, ама пак бе на язовир и катера седна в дълбоката кал и това ни спаси от каквито и да е поражения (освен чопа на винта и жилото) Авариен стоп/гасене и т.н. - 'шИфьора' се шашна и не успя да реагира достатъчно бързо...
    Внезапните и изненадващи повреди са еднакво неприятни, независимо дали са механични или електронни
    Последно редактирано от slowtraveler; 06-09-17, 22:05.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Мъките на морските електроники

      Радиото има ЛЕД диод,не му трябва да чува - едно дълго е предна,3 задна и повече от 3 светкавици неутрал.

      И едното и другото се троши,едното можеш с шут,а другото и с шут не става колко и да го риташ - ПРОБВАНО
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Мъките на морските електроники

        Добре де - пак питам какъв е изпълнителният механизъм на трансмисията? Щото ей я 'електронната кутия на джипката' - пак има жило за изключване на кутията в неутрално положение... А ако си достатъчно луд - навярно можеш да я превключиш механично и на предавка (двигателче върти режимите)...
        Обикновено електрониката е само интерфейса между човека и механиката...

        Та затова в повечето случаи няма разлика как заобикаляш проблема независимо дали е причинен от електронна или механична авария... Удряш клапаните на рулевата машина, и пак я караш дори и да нямаш механична или електронна връзка с нея
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Мъките на морските електроники

          Изпълнителния механизъм на мотора е сноп кабели дебели колкото ръката ми влизащи в $30 000 трансмисия. И пломбирани всичките- ако ги преебеш, ще те съдят и отивам на палатка с жената и децата. И затова... "шефееее, прииба съ!"
          Зор да правя засукана маневра с Пешо в машината нямам, ама мога поне до залива да я закарам, там има влекачи. С кабелите, докато дойдат влекачите, си плувец...
          И да, няма пълно щастие, и жилата се късат, ама поне после Пешо...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Мъките на морските електроники

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Добре де - пак питам какъв е изпълнителният механизъм на трансмисията? Щото ей я 'електронната кутия на джипката' - пак има жило за изключване на кутията в неутрално положение... А ако си достатъчно луд - навярно можеш да я превключиш механично и на предавка (двигателче върти режимите)...
            Обикновено електрониката е само интерфейса между човека и механиката...

            Та затова в повечето случаи няма разлика как заобикаляш проблема независимо дали е причинен от електронна или механична авария... Удряш клапаните на рулевата машина, и пак я караш дори и да нямаш механична или електронна връзка с нея
            Ти май не разбираш, данданията ще струва десетки хиляди $. Застрахователите само търсят вина да не платят. Пломбата скъсана, оправяйте се. Собственика те подкарва тебе в граждански съд, осъжда те и те оставя на улицата. А барай де!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #36
              От: Мъките на морските електроники

              И как се пали електронен мотор,пълен с електроники де?

              Как се троши електроника на трансмисия ми е ясно
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Мъките на морските електроники

                "До нови срещи в града на интелигентната мобилност" - надпис на летището в родния(и до сега главен) град на ZF. (градът е в голяма степен собственик на компанията)
                Живея наблизо, и минавам от там сравнително често. И винаги ми става смешно като се сетя за вашите истории с техни продукти(а и по принцип за изпълненията със същата тази "интелигентна мобилност" по принцип).
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: Мъките на морските електроники

                  Никсън, изместваш въпроса към административната отговорност, която е еднаква и при електрониката, и при механиката... В края на краищата - пломби има и на механизми, които знаеш, че можеш да ги оправиш за 5 минути, ама не можеш, щото трябва да чакаш представител на производителя.... След няколко дни/седмици

                  Босе, пали се по същият начин, както мотор 'пълен с механика', дето механиката му е сдала багажа - чрез смяна на дефектния компонент Към края на месеца ще пусна снимки от един двигател, който едва прецапа 'барата' от Ю.Америка насам... Чисто механичен двигател Ама това не е попречило да троши сегменти, пали подбутално пространство... Че и по чудо да запали и да тръгне 30 минути преди да се метне на едни скали около Норвегия, щото видиш ли механиката не щяла да запали, та се наложило на големия параход да съоръжават дори плаваща котва (спасителния буксир бил на ход, ама на 60 минути )....
                  Не поддържаш ли техниката - ще те предаде независимо дали е 'електронна' или 'механична'... Ама електронната обикновено ще те предупреди далеч преди нещата да са станали 'умрели'....
                  Виж последните примери, които си дал: 'ръчката включва сама задна' - да, опасно и неприятно, но не и критично... Усетил си го, знаеш го... И внимаваш... Или сменяш ръчката...
                  Или пък пищи аларма (като че ли тя е виновна за ниско ниво), долял масло - утихнало..
                  Другият пример? Заминала механика - скъсан демпфер на валолинията.... Гасене, платна, последващо гълтане на водица....
                  Да, може с механиката да ти е по-спокойно, щото имаш опит как да решиш ЧАСТ от възможните проблеми... А с електрониката навярно си по-на 'вие'...
                  Просто трябва да приемеш, че електрониката си има едни недостатъци (черна, трудно контролируема кутия) и преимущества (механически здрава, липса на износване, по-добър интерфейс за човека), а механиката - други...
                  Та затова е трудно да кажем дали крокодила е по-дълъг отколкото зелен


                  Цецо, я сега си помисли какъв цирк ще настане, когато навлезе сериозно изкуственият интелект - те тогава умрЕхме (от смях)
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мъките на морските електроники

                    Абе и не само от смях....

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мъките на морските електроники

                      Пак почна с Чети па подържа па проверявай па колко е добра.........ще запалиш и дадеш газ на дизел с електронно управление 'га ма няма па ако ще да си го подържал при кой искаш,а за нов неподьржан да не говорим.

                      Сьщата работа с електронно управление на трансмисия..........както ти писах То лесно с 3 механика,2ма инженери и 5 електричари на кораб който подържат и го знаят с години........що не ми кацнат на .......моите дето са по 3 на седмица понякога и да ги видя това там така ли се монтира и върши ли ми работа пискун с изписано 'оди при дильра.

                      Теориите ти са ми ясни,на практика ........да ви имам теориите.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мъките на морските електроники

                        Имах предвид, че няма разлика дали е механика или електрика - ако ти е излязла биелата през блока - пак ще дадеш газ на дизел 'га ма няма
                        Или като ти разглоби муфата и вала ти направи тройна дупка в преградата (и навярно посмачка дейдвудното уплътнение/набивка )
                        Да, там не пищи, а направо трака (то сигурно е тракало и преди да се откачи съвсем, но наистина на нов съд не си му свикнал на звуците и може да решиш, че това му е нормалното състояние)...
                        Крайно време е да се оценява повредата като 'резултат' и 'начин на решение', а не да се отхвърля дадено решение... То и на времето сигурно така са плюли двигателите - друго си е ветроходът.... Спираш на брега, режеш дървото за мачта, връзваш гащите на реята - и продължаваш пътя

                        Ей сега тъкмо получавам покана за бизнес форум тук във Варна, като една от 'отсрещните' фирми е ZF Marine Krimpen BV....
                        Да ги питам що им се чупят техниките ?
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мъките на морските електроники

                          Сигурно........ма не много
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мъките на морските електроники

                            Въпреки , че познавам лично Жоро , ще взема страната на Асен за морските електронни проблеми.Не може така механиката да умре изведнъж , както електронен компонент.На сушата може да си викнеш пътна помощ , такси , обадисе на приятел да ти докара датчик на колянов вал...Може да се остави модела в сервиз и да се вземе оборотна кола.Оборотна яхта насред морето нема
                            Ще си дойдат обаче работите по местата.Само дето качеството на морската електроника трябва да е , като на авиоелектрониката.Много често земната твърдост е на подобно разстояние.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мъките на морските електроники

                              Нов мотор от яките на нова лодка от яите,430 часа което си е смяна на масло реално.Отказва им газта и 5 дни я карат на 650 оборота,добре,че е био попътно.
                              отивам аз да я пребера през океана,дават ми от офиса един потенциометър,като откаже пак да съм го ръгнал в една букса и така газ да давам........

                              Аз карам,не съм диагностик и ако трябва да съм то веднага ще питам Колко пъти капитана им оправя електроника и колко пъти инжинерна кара кораба........то със сервиза на задника и аз мога.......мога и без него ма що да е така.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мъките на морските електроники

                                Е сега съм на една лодка, много готина. До щурвала няма компас, никъде го няма, ръгнали са го някъде. Ама като включа камерите, едната от тях гледа в компаса?! Кретения!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X