Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мъките на морските електроники

    Правилния специалист тук се мьчи 10 дни и го уволниха,наеха един от 300 километра да я оправи и след 3 опита вьрвя 5 дни и пак писна.

    Правилен специалист тук няма,имаме обаче над 250 000 регистрирани плавателни сьда в околията,Венци да каже какво имат в Мексико и пак смятаме дали нещо се проектира и строи с идеята,че правилния специалист сьн не го лови и живее на 2 преки от марината та да си пие пиенето на твойта лодка всяка седмица или айде всеки 5 дни да е.
    Говорих с трансмисаджии които това работят по 30 години вече,не искат и да чуят за преквалифициране и взимане на сертификати за работа по това............това от опит,ония у фабриката са ми ясни какво и защо мислят
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Мъките на морските електроники

      Дааа, и при параходите навлезе 'счетоводния синдром'
      А за специалистите си напълно прав... Вече са МНОООГО КЪТ... Умните хора - също...
      Какво да се разправяме, щом един бивш военен министър щеше да кара НАТО-вските военни кораби по Дунава за ремонт в България, за да избягва договора Монтрьо...
      Или пък наскоро един директор на морско предприятие бе отказал закупуване на подводна боя, 'щото вие за луд ли ме смятате - да не искате да кажете, че ще наемем и водолази да боядисват с валяци под водата, дето на всичкото отгоре не се вижда дали е боядисано?!!'...

      Иначе да - гафовете, дето може да ти направи електрониката са си доста скъпички Най-лошото е, че в повечето случаи електрониката е 'набедена'... Гафовете са в това, какво са накарали да направи електрониката, а тя просто е изпълнила желанието на конструктора без да вкарва мисъл...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Мъките на морските електроники

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Дааа, и при параходите навлезе 'счетоводния синдром'
        А за специалистите си напълно прав... Вече са МНОООГО КЪТ... Умните хора - също...


        Гафовете са в това, какво са накарали да направи електрониката, а тя просто е изпълнила желанието на конструктора без да вкарва мисъл...
        Почти винаги е обратното - констуктора е имал добра идея,от там изпьлнението куца защото е зададено в Сингапур примерно,а и електрониката на финала като вкара малко мисьл и......... 'що да не ми включва лява трансмисия с 1000 коня мотор пред нея на 2 милиона лодка спряна на метьр пред другата. Какво грозно може да се случи след като от неутрална си набива сама задната десетина секунди след като си я оставил на Задна?Ма е много секси и лостчето и електриките,много готино като работи.........което никой не отрича,но като не работи няма как да и тегля една майна и да я карам като обикниовенна.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Мъките на морските електроники

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Почти винаги е обратното - констуктора е имал добра идея,от там изпьлнението куца защото е зададено в Сингапур примерно,а и електрониката на финала като вкара малко мисьл и......... 'що да не ми включва лява трансмисия с 1000 коня мотор пред нея на 2 милиона лодка спряна на метьр пред другата. Какво грозно може да се случи след като от неутрална си набива сама задната десетина секунди след като си я оставил на Задна?....
          Преди някоя друга година дойде параход 'модел 80-те' (проекта бе на БМРТ, но видоизменен в кърмовата част заради конкретните целите), на който бе сменена главна машина... Реакцията на промяна на режима след смяната на двигателя идваше след 90 секунди... Представи си как се прави маневра с един двигател с такава реакция, пък макар и корабът да има подрулващо... Даваш заден ход, и след 90 секунди той дава заден, ама дори и в нея секунда да дадеш неутрал - тягата ще изчезне след 90 секунди (корабът бе с ВРС (за рускоговорящите - ВРШ )..
          Пак дойдоха едни други юнаци, и промениха/намалиха времето на 20 секунди, което вече е поносимо за такъв кораб.. Та според теб къде е проблема - 'електрониката', или настройките?
          Да, при повърхностен поглед електрониката е виновна, но тя просто изпълнява зададените параметри.
          С леви настройки всичко може да ти се струва 'ляво'... Когато нещата са добре настроени - всичко си тиктака...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Мъките на морските електроники

            Това като работи нали,като откаже и сама си бие задна?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Мъките на морските електроники

              Като си работи 'нормално' - просто забавянето на реакцията бе извън всякакви разумни граници
              Поне от писаното от теб разбрах, че така е било и при теб: "от неутрална си набива сама задната десетина секунди след като си я оставил на Задна"? Понякога може да е заради липса на масло - докато успее да подкачи достатъчно, че да превключи (в нашият случай въпроса бе в електрониката - така бе настроена)...
              Или ти си я оставял на неутрална, а тя се включва сама на задна?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Мъките на морските електроники

                Аз разбрах,че сама се е включила на задна

                Коментар


                • #23
                  От: Мъките на морските електроники

                  Може и така да е, ама чета: 'след като си я оставил на Задна', та затова заподозрях, че след като си я оставил на задна, тя си е мислила, мислила, и накрая е включила Задна.....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мъките на морските електроники

                    Оставяш я на неутрална, тръгваш да слизаш по стълбата, и тя сама си включва задна. И си стои на задна докато ти не включиш от неутрална на задна и пак неутрална. И готиното е, че си сам на 20 метра лодка, и винтовете са вързани към 2000 коня мотори, и без никаква газ прави над 7 възла. Ако не си много сръчен в ръцете, късметлия и не те изненада, ще потрошиш марината...
                    Ама иначе е италианска и е пичеловка!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мъките на морските електроники

                      Явно брат ти не е прочел какво е написал Да, гадно усещане е. Неслучайно споменах за онзи проблем със 'самотръгващия' кран. Всички изтръпнахме тъй-като на борда на кораба нямаше никой - екипажът бе 5 човека на около 2х.тонен кораб и всички бяха на брега до борда за инспекция/съвещание, а корабът изведнъж тръгна да се накренява и да се отдръпва от кея... Добре, че корабът бе малък, борда му бе на нивото на кея, а филипиното, играещ в случая ролята на кранист успя да скочи през борда и да удари аварийния стоп в основата на крана... Гадно нещо е да те изненада техниката

                      Мдаа... Не че нещо, ама навярно криви ръчички са пипали в механичните настройки на ръчката...
                      Между другото съм имал такъв проблем с чиста механика на един катер - лошо центровано жило, което бе 'на ръба на зацепването', и от вибрациите включваше самосиндикално ход...
                      Е, не бе 2к коня, а под 100к.с., така, че нямаше опасност да потроша 'марината' в язовира (то на кея я имаше още някое 4-5 метрово лодченце, я нямаше )
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мъките на морските електроники

                        Това със самовключването на задна го отиграх миналия месец с един Кронлайн 48 с два Меркруйзера 320 QSD на 30 часа.И диагностиката нищо не показа.Няколко пъти преобучавах ДТ-еса.И... накрая познай...оказа се харнеса-кабела на ДТ-са на проблемния мотор.Не било първия случай,ама не е пуснато в сервизния им бюлетин??!
                        Последно редактирано от Petko Stefanov; 05-09-17, 22:49.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мъките на морските електроники

                          Сама на задна включваше,смених и ръчките с тия долу и заспа,да не правиш маневра с долните обаче........ма това не е мой проблем вече,това не го караме,но хиляди други дебнат
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мъките на морските електроники

                            Първоначално публикуван от Petko Stefanov Преглед на мнение
                            Това със самовключването на задна го отиграх миналия месец с един Кронлайн 48 с два Меркруйзера 320 QSD на 30 часа.И диагностиката нищо не показа.Няколко пъти преобучавах ДТ-еса.И... накрая познай...оказа се харнеса-кабела на ДТ-са на проблемния мотор.Не било първия случай,ама не е пуснато в сервизния им бюлетин??!

                            На това ли приличаше?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0194.jpg
Прегледи:1
Размер:390.8 КБ
ID:5765705

                            Пипам го като насран памперс,с уважение някак си
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мъките на морските електроники

                              Писал съм софтуер за подобни електроники, автомобилни. Чудовищна бюрокрация, стандарти и малоумие. Дори конструкторите не са виновни. Някое недоучило менижърско бомбе ги кара да пишат подобни тъпотии.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мъките на морските електроники

                                Аз пък съм карал лодки с жило на газта и трансмисията. И като си скъса жилото, Пешо слиза в машинната и сменя предна-задна с шут. Газта не става с шут, там може и по-нежно.
                                Пазете кока-колата от електронната ръчка /ама можеш ли да го обясниш на пияната любовница на собственика.../. А на жилото можеш директно да му се изпикаеш отгоре, най много да започне да бачка по мазно.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X