Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мъките на морските електроники

    https://buy.garmin.com/en-US/US/p/110005

    Ето ви го. И говорим за фирмата Гармин в комбина с Волво Пента. Не говорим за Пешо го зделал в мазето.
    Гасне ти мотора щото е вързан към монитора, радиото има чрвенко бутонче за SOS, ама и то умира с екрана. И да не умре, взима позицията от екрана, пък нея я няма. И става параграф 22. Няма оправия. Обади се на дилъра. Как!?
    Даже не съм се интересувал на какъв принцип работи тъпото червено копче, ясно ми е, че е безполезно. Да обяснявам ли как пощурява тоя монитор като го вали дъжд?
    И да, ние си носим всякакви щуротии с нас, от гъзарско тиксо да лепиш разхвърчали се вратички /Венци, пусни снимки/, та до сателитни телефони. Ама проблема не съм аз, аз семейството си на такова нещо няма да кача, че и си идвам с инвентара. Ама обикновенния ползвател, меко казано, не ми е на нивото... А те му заложили капани на където и да се огледаш.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Мъките на морските електроники

      Ами значи сме на едно мнение - дизайна е калпав... Да, виждал съм в морето дисплеи увити с найлонови торбички
      Или клавиатури - по същия начин Не винаги умрелия екран означава недействащо аварийно копче.. Но не съм виждал наяве тези изделия - не мога да твърдя, че са здрави...
      На времето Гармин ме загубиха като клиент с един влаго и удароустойчив ръчен Garmin GPSMAP 60CS... При първия дъжд на колана ми се напълни с вода отсека с батериите. Да, останалата част бе влагоустойчива - вътре електрониката си остана суха... Без захранване ..
      А при първото изтърване от около 80см му се строши дисплея. Да, корпуса му е удароустойчив - на стъклото и по корпуса нямаше и драскотина, ама вътре - на салата

      BW то в морето без хубаво тиксо накъде
      Вкъщи имам още едно много гъзарско тиксо - еластично, но не много (разтяга се малко и то с голямо усилие). С МНОГО ГОЛЯМА лепливост и издържливост на налягане, гориво, морска вода и т.н... Можеш да го лепиш и под вода...
      Нашите юнаци го ползваха за лепене на едни полиетиленови маркучи когато се сцепят на някой камък по дъното. А маркучите са пълни с нещо като керосин под налягане, и се влачат след кораба на 8 мили Хубаво - ама свършва скоро....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Мъките на морските електроники

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        . Фалшиви чаркове чак до Еър Форс 1 бяха стигнали, че и ги монтирали!
        Светът отива към идиокрация. Ако не си гледал филма - велик е!
        Кой точно е филма?!

        Коментар


        • От: Мъките на морските електроники

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Кой точно е филма?!
          Idiocracy

          Коментар


          • От: Мъките на морските електроники

            По-кратко и по-зло филмче на темата:
            https://youtu.be/BKorP55Aqvg
            Честен кръст-въобще не преувеличава нещата...
            Виждал съм как цяла авиолиния остава без достъп до метеорологичните сводки в сезона на тайфуните, а вие за некви лодчици и таратайки се косите...
            Междувременно, хората спестиха цели пет бона от дублиращ рутер (на едно от най-ключовите места)!
            Последно редактирано от ezhko; 20-10-17, 21:14.

            Коментар


            • От: Мъките на морските електроники

              Хм... Виждал съм и другата страна на медала....
              Електроника за доста десетки хиляди евро... Морска...
              С определяне девиацията на жирокомпаса (не е грешка)....
              Резултата от която е навигация, при която корабът минава по линия с отклонение не повече от 50см.... Зад себе си влачи освен другото оборудване, и 8 маркуча, разделени на ширина около километър, и с дължина над 8 km (вече мъкнат и по над 14 такива маркуча).И така върти няколко хиляди мили на всеки рейс... Като знае точните координати на всеки маркуч през 5м дистанция, и го прекарва през тези 50см, въпреки, че през това време маневрира, влизайки в заливи и т.н....
              И това нещо работи....
              Да, екипажа не е 2 човека, а е 40... Но и електрониката и механиката е несравнимо по-сложна (консумацията само на сгъстен въздух май бе над 5 куб.м под 150 атмосфери на всеки 2-4 секунди)...
              И да, това не е любителска лодка, а е кораб струващ над 200млн $.... И там има издънки, но корабът работи и си изкарва парите....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Мъките на морските електроники

                Това е ясно,едно от момчетата с които работим от време на време бачка по такива в Норвегия и околия,дьрпат данни за добив на нефт,монтират разни далаверки под водата,кораби с по 50-100 души се местят на през метьр в ляво Моля.......

                Тук говорим за нещо недомислено което няма какво да му измислиш като не е измислено.Е там им струва едни стотици хиляди долари ако се оплете лектрониката,тук може да ми струва живота,там го мислят и оправят,тук им казваш какво куца и те се пулят само,на следващия модел лодка още по-голямо такова.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Мъките на морските електроники

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  По-кратко и по-зло филмче на темата:
                  https://youtu.be/BKorP55Aqvg
                  Честен кръст-въобще не преувеличава нещата...
                  Виждал съм как цяла авиолиния остава без достъп до метеорологичните сводки в сезона на тайфуните, а вие за некви лодчици и таратайки се косите...
                  Междувременно, хората спестиха цели пет бона от дублиращ рутер (на едно от най-ключовите места)!

                  Това ще да е друга тема,там бащата бивш пилот може да се включи в това кое е по-добро - простата механика или недомислената електроника в небете.

                  На кратко обаче не се сьмнявам и той на какво мнение ще е.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Мъките на морските електроники

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Тук говорим за нещо недомислено което няма какво да му измислиш като не е измислено.
                    Дизайнерско решение - за да си 'оригинален и авангарден' - за да продаваш стъкления кокпит, дето като производство струва доста по-евтино от стрелката, ама можеш да го продадеш в пъти по-скъпо

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Е там им струва едни стотици хиляди долари ако се оплете лектрониката,тук може да ми струва живота,там го мислят и оправят,тук им казваш какво куца и те се пулят само,на следващия модел лодка още по-голямо такова.
                    Милиони долари..... Но да - имат ресурса да реагират и да усъвършенстват нещата... То като цяло там оборудването е толкова динамично, че трудно можеш да кажеш с какво работят - за всеки рейс идва ново уникално оборудване...... Да, знаят се основните параметри (базово оборудване, компресори и т.н. на кораба) въпреки, че и те се променят. Налагало ни се е да монтираме на палубата в контейнер 'земен' дизелов компресор (от NCA), дето в морето се трошеше за спорт... Чисто механично сдаваше багажа - там електрониката бе почти никаква. Канадците се натискаха да пробиват в морския бизнес, та бяха изпратили 'адаптиран за морска експлоатация' дизел-компресор....
                    То не бяха строшени клапани, валове, бутала, демфери (заради загуба на центровка и 'мек' фундамент/рамка, с която дойде компресора)... Идваха представители на производителя да отстраняват повреди, и всеки път 'ама то това на брега не се чупи - явно тук вибрациите му пречат'.... Ами ще му пречат я - в морето не е като в полето


                    П.С. а небето не търпи недомислиците независимо от какво естество са... Спомни си катастрофите с Комет... Още електроника не е имало, ама самолетите са падали като круши... Или пък по-скорошните случаи с хидравличния клапан на 'руля' на Боинг 737... Не че е нямало аварии и поради електрониката - съвсем не... Просто недомислицата независимо дали е електронна или механична разказва играта на доста народ - от монтажници, през потребителя, та понякога засяга и странични хора...
                    Последно редактирано от slowtraveler; 21-10-17, 08:47.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Мъките на морските електроники

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ...Или пък по-скорошните случаи с хидравличния клапан на 'руля' на Боинг 737... Не че е нямало аварии и поради електрониката - съвсем не... Просто недомислицата независимо дали е електронна или механична разказва играта на доста народ - от монтажници, през потребителя, та понякога засяга и странични хора...
                      Винаги съм се чудил защо няма аварийни въжета. Като стане напечено да можеш да ги дръпнеш с груба сила. Не като ти се спука маркучето и да падаш като камък. Ръчната спирачка на всяка кола е на въжета. Инак предполагам, че би им било 10 пъти по-лесно да турят една помпа и да я вържат към хидравликата на колата. Значи за колите е измислено, пък за самолет за 60 милиона $ - не е измислено!

                      Коментар


                      • От: Мъките на морските електроники

                        Ръчната спирачка а доста автомобили вече не е с въжета... Хидравликата е многократно осигурена. На по-големите самолети човек просто няма сила да дърпа въжетата... Да не говорим за това, че въжетата също са доста податливи на скъсване, износване и т.н.... И а се е скъсало въжето - а си паднал като камък (не е да няма такива случаи - последно четох сводките на NTSB - миналия месец пак имаше такъв случай с малък самолет.... Да, можеш да ги осигуриш тройно - както е на всички съвременни самолети, ама що въже ще мъкнеш - не е работа За плетеницата и поддръжката на такова устройство - да не говорим...
                        То и на корабите на времето руля бе на ръка... След това - с въжета/вериги... Ама то целият екипаж трябва да се нареди да се опита да завърти перото на руля на съвременен параход - няма как да стане с човешка сила... Та затова и сега си е хидравлика...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Мъките на морските електроники

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Ръчната спирачка а доста автомобили вече не е с въжета... Хидравликата е многократно осигурена. ...
                          Някоя кака с междунар. иком. отношения го е измислила това!
                          Идея си нямаш що безхаберен народ издигат за вземане на подобни решения. На Московеца съм оставал без спирачки просто защото гумичката станала на пластмаса.
                          Иначе имах предвид въже за резервна връзка с управл. плоскости. Като видят зора ще въртят с манивела, и песен ще пеят! У въздуха е по-страшно и от морето.

                          Коментар


                          • От: Мъките на морските електроники

                            С московеца съм оставал без спирачки и заради корозирала тръбичка... А уж спирачната система била двукръгова - може и да е, ама не спираше 'ич
                            С една дума - искаш спирачките да са на стоманено въже за 'по-здраво', или не доразбрах?! Всяка техника, която не се поддържа правилно (както твоите изпечени гумички), може да се повреди с много по-голяма вероятност от правилно поддържаната

                            На корабите обикновено има алтернативно управление - слиза някой в румпелното и почва да блъска по клапаните на хидравликата накъде да пускат маслото.... При лодките често има механичен привод - вериги и т.н. Въртиш като гламав, вместо да натиснеш бутона или джойстика...
                            А за самолетите - колко случая знаеш за пълна загуба на управление заради хидравликата? Броят се на пръстите на едната ръка... И след това са променени конструктивно нещата така, че да се намали вероятността за повтаряне на повредата... Например след катастрофата в Сиукс сити, където хвърчащи парчета от компресора прекъсват едновременно и трите хидравлични системи (тръбичките на които заради недомислие преминават през тесен участък много близко една до друга), се правят конструктивни изменения така, че от една страна да се намали вероятността да изхвърчат парчета от двигателя (броня в този участък), а от друга - тръбичките се разнасят по различни 'маршрути', така, че да не може един хвърчащ детайл да ги повреди заедно всичките...... И нещата вървят...
                            Колко пъти на съвременен автомобил са ти отказвали спирачките? Да, хидравлика е - изисква периодична смяна на спирачна течност (рядко някой го прави)... Но обслужваш ли я както трябва - си е достатъчно безпроблемна система...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Мъките на морските електроники

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ...
                              Колко пъти на съвременен автомобил са ти отказвали спирачките? Да, хидравлика е - изисква периодична смяна на спирачна течност (рядко някой го прави)... Но обслужваш ли я както трябва - си е достатъчно безпроблемна система...
                              Без хидравлика на колата имаш втора спирачна с-ма на въжета, двигателят отделно.
                              Без хидравлика в самолета си пътник... в лошия смисъл.
                              Има няколко случки с отказала хидравлика. Сещам се за 5 случая от ония филмчета.

                              Коментар


                              • От: Мъките на морските електроники

                                Да де, ама колко пъти са ти отказвали спирачките и ти се е налагало да ползваш алтернативно спиране (двигателя не го смятай, че автоматиците са малко против )... Въобще колко пъти си чувал за такъв инцидент (москвича го остави - там каузата е загубена по рождение )...
                                Да не говорим, че по самолетите освен многократното резервиране, също имаш алтернативи за управление... Точно след онзи случай в Сиукс сити, бяха въвели тренировки (май бяха доброволни, защото не се смяташе за вероятно повторение на сценария) на пилотите за управление при напълно отказала хидравлика...
                                И това помогна на DHL, ударен с ракета да кацне успешно без никаква хидравлика и без някакви алтернативи за управление, освен тягата на двигателите, и навярно тример...
                                Така, че когато системата е конструирана добре - винаги ти дава по-голям шанс...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X