Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екшъните с Benzboss и Nicksd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Екшъните с Benzboss и Nicksd

    // --------- МОД --------//

    Темата произлиза от :
    Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки


    //------------------------//





    Не съм писал напослдък защото не се случва нищо интересно.. ядене, бири и басейни (в океана не става за къпане. проверено).

    Ето нещо от последните дни.

    Съквартиранта е запален кайтсърфист и от скоро си играе с тия летящите/изплуващи или както се наричат.





















    Качих се и на движеща се лодка. Макар от марината до корабостроителницата (15 мин).

    Лодката тъкмо беше купена е един възрастен чичак. Истинско корито (без особенна електроника).
    Палиш - тръгваш...

    Защото сме 2 седмици на суша заради малка платчица.. дала фира на чисто нова лодка от магазина.
    Асен и Ник напоследък са много чувствителни на тема компютри и "умна" електроника. Моля, не ги дразнете.













    Баровци със собствен док.






    Децата спортуват.









    От доста време братята се въоражават като за война и очевидно е дошло времето за ПЕРИМЕТРОВАТА охрана !

    На Асен :



    И на Ник :



    Сега ще лягам, че рано рано ще потегляме към Енсенада.
    Последно редактирано от Венци- малкия; 04-09-17, 03:07.

  • #2
    От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

    Е на тия двете снимки кво да каже човек освен : - Ааййй, чиуауааааа ... (добре де, шицуауааа по-обобщено)
    Големи дзвЕрове.

    Коментар


    • #3
      От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

      Венцо изхвьрли я тая камера,виж каква ми е розова фанелката бре
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

        Браво за Енсенада--там си харесах някои местни дупки по надалеч от турист сентръл.

        Коментар


        • #5
          От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

          Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
          Браво за Енсенада--там си харесах някои местни дупки по надалеч от турист сентръл.
          Абе.. по снимки НИЩО не бих си харесал в Мексико.
          Да оправя малко снимките и ще ги кача.. Но освен по работа и за набързо.. за друго не виждам защо трябва човек да ходи там. Ако не е някой огромен затворен и охраняем комплекс на карибите.

          Коментар


          • #6
            От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

            6 бири,2 текили и гуакамоле 16 долара в Ла Паз на Малекона,много добре еле ако не си женен.

            Сега в момента се дерат там яко и не е добре,нека се поизбият малко,да се разредят и ще ти покажа някои местенца далеч от кочината.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

              Всъщност забравих, че Лилавия Слон доста пообиколи Баха със мотора преди години.

              Коментар


              • #8
                От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                Та да си дойдем на думата..

                Дълго чакано първо деливери!

                Денят започна рано рано..

                Плана беше.. минаваме пеша в Мексико, автобуса до Енсенада, слизаме на марината, взмаме лодката и газ към Сан Диего за печати
                и след това нагоре към Ню Порт. Маршрута около 160 мили. Лодката "трябва" (кавичките не са случайно сложени там..) да може да се движи с 20-25 възела(мили) в час.
                Така, че почти дори може да си вечеряме вкъщи.


                Мексико, посока граничният пунк към САЩ.
                Опашката се виеше още назад още километър.



                Взехме автобус към Енсенада. Автобуса беше хубав. Нов с климатик и 11 инчов дисплей с филми и игри пред всеки пътник(аз пробвах някои, но нищо не тръгна )

                Покрай пътя започна да се нижат различни села.





















                Стигнахме до марината и там всичко продоби друг изглед.
























                Зачакахме мексиканският капитан , който ще ни предаде яхтата.
                Разбира се, закъсня, разбира се не беше готов с документите, разбира се Асен беше БЕСЕН !

                Отидохме до лодката и... онемяхме..
                Лодка на 5 години са я насрали като......

































                Стана ясно, че документите ще се забавят, а вече стана обяд.
                Асен знаел чудно място за хапване. Uber работят в Мексико и може да се ползват.
                Ние случайно намерихме една кака дето ни метна до ресторантчето, пък и после ни върна.
                Разбира се на цена 5х.














                Мястото беше хубаво. А храната уникална.
























                След като похапнахме, обратно в марината и с един мексиканец да оправи докумените за напускане на страната.
                Поснимах от колата.












                На един от светофарите не успях, пък и не знам дали беше добра идея, да снимам пикапите с картечници отгоре на полицията.

                Заредихме тон и малко нафта и да потегляме..




                продължението утре...

                Коментар


                • #9
                  От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                  Очакваме го!
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                    По Мойта скала аз бях само леко ядосан,бесен е когато мексиканците тичат и не знаят на къде,а аз се чувам на 2 преки.........ма да сме живи и здрави и да не го виждаш това.
                    И аз да ви кажа - Венци лютичко не яде,не става за Мексиканец и не знам какво ще правим.

                    много хубава тая лодка
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                      Заредихме, но документите продължава да ги няма..
                      Асен отиде да чака в офиса им, аз се мотая на яхтата..
                      Стана 15:00, а път ни чака.

                      Към и половина взехме всичко и потеглихме..












                      По спецификация, тая лодка трябва да се движи спокойно с 20 - 25 възела в час.. ама явно са объркали с галоните
                      25 + 25 = 50 gal или грубо 190 литра гориво на час !! и то за максимална скорост от 15 възела..
                      Целият график отиде по дяволите.

                      Стана ясно, че ще си се покандилкаме с тая яхта.



                      Аз бърза работа нямам. Та слънце, море, пейзажи..









                      Да де.. ама слънцето се скри, горе на дека духа студено. Ние с леки дрешки..






                      И ей така.. леко с 7 възела и 8 галона на час, след около 8 часа ще се вържем на полицейският док в Сан Диего.









                      към 22:00 бяхме в Сан Диего.
                      Митница и граничари се минава като им се обаждаш по телефона, диктуваш иманеа, паспорти, визи..
                      И след 20 мин идват с лека крачка 2ма граничари.
                      Седнаха вътре, попълниха си документите.
                      Стандартни въпроси..
                      - Кой е собственика на лодката ?
                      - Нямам идея.
                      - ?!?!?
                      - Какво носите от Мексико?
                      - Няколко бири..
                      - ?!?!?

                      Видяха, че да разпитват Капитана няма много смисъл.. и се обърнаха към мен.
                      - Откъде си?
                      - България
                      - ?!?? Какво правиш тук ?
                      - Возя се.
                      - Дайте да видим бирите..
                      Отворихме хлдилника.. вътре 3-4 бири..
                      - Лека вечер!

                      И това беше




                      Кептъна си има ятаци навсякъде. Тук се преместихме на следващият док на 10 метра и отиде да посрещне жена си, която беше приготвила дрехи и сандвичи.

                      Последва цяла нощ кандилкане с 7 възела.

                      За състоянието на лодката .. плачевно.. и от към техническо и към хигиенно.
                      На тръгване мексиканския капитан каза.. всичко работи.. няма проблем.. изкарва някаква грешка.. ама не се притеснявайте. Те така си я карат.
                      Грешката ниско налягане на маслото в трансмисиите. Автопилот няма, стари карти на навигацията, лампите гаснат коя когато си иска..
                      Долу в машинното, врху едната трансмисия тече вода, а върху другата масло.няма проблем.
                      Под генератора локва масло.. няма проблем..

                      Как да е.. цяла нощ алармата за ниско налягаме ме държа буден. На всеки 2 мин пищи.

                      На развиделяване стигнахме Ню Порт.
                      Красив залив с дълбоки ръкави и няколко острова вътре.
                      Превърнато в хипер гъзарско място.
                      Големи и красиви къщи с докове отпред и лъскави яхти.


















                      За съжаление от снимките не се вижда хубаво, че нямам и зоом.
























                      Търсиме си марината и дока където да оставим лодката. И се оказва една малка марина след моста..



                      Гледам аз... радара може и да мине със остъргване... ама антената (това тумбестото е сателитна антена) ще го отнесе.. а не струва малко пари..



                      И се започна одисеята...

                      Обадихме се на каката дето е връзка между нас и собственика, някаква секретарка на баровеца сигурно.

                      В около 10 телефонни разговора, Асен се опитва да обясни че 7 метрова лодка, не може да мине под 6 метров мост..
                      И каката го уби : ... Асен, искаш да ми кажеш, че при толкова голям и широк океан, ти не можеш да вкараш яхтата под моста..
                      Стана ясно, че работата загрубява.

                      Започна едно лудо звънене за търсене на ново място. Само, че сега е разгара на сезона и място за 54 футова яхта няма.
                      То по принцип там за свободни места се чака с години.. еле пък сега веднага.

                      Докато се мотаем из залива Асен усети че нещо не е както трябва с моторите и стана ясно, че единия не се върти на ляво. запецнал.
                      Модерните яхти вече нямат перо, рул и подобни.. ми перките отдолу се въртят на 360 градуса. Ама само когато работят.

                      Докато Асен рови в моторното, а аз криволича из каналите на един двигател, коуст гард цъфнаха.. пуснаха бурканите и това беше.
                      Дойдоха , качиха се 6 човека, въоръжени, но поне пичове.
                      Капитана ги омайва, те се смеят..
                      При мен горе, дойде един.. и се започна.. от къде си.. какво правиш тука.. кой е собственика на яхтата..
                      - От България съм, идваме от Мексико, нямам идея кой е собственика аз само се возя..
                      Тоя взе да се поти.. Давам му паспорта. Вътре визи от Израел, Русия, Тайланд и печати от къде ли не...
                      Съвсем се изпоти, каза.. ти стой тук и не мърдай.. аз отивам при другите..
                      Оказаха се разбрани пичове, тръгнаха си.

                      Асен наля обикновено хидравлично масло в едната трансмисия .. и алелуя.. оправи се.
                      Всичко се върти, алармата за ниско налягане спря да пищи и автопилота се появи... да ги таковам у мексиканците..

                      След още 50 телефонни разговора, Асен уреди място за лодката.
                      Един от дилърите на яхти си размести неговите и намерихме място за тоя кютук.

                      Секретарката продължаваше да твърди, че ние нещо не сме разбрали от къде да минем за марината..
                      Изпрати снимка от гугъл и начертала да минем по магистралата..
                      Предполагам е много руса

                      Последва наемане на автомобил и газ по магистралите за вкъщи.

                      В заключение мога да кажа, че Асен е магнит за олигофрени

                      Коментар


                      • #12
                        От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                        Аз ако съм, няма да ви платя! Наети сте да докарате лодката в марината, а не да я заебавате на дилърски док! И е права /даже и като е по гръб/ русата кака- океан голям, карай до марината, тоя мост не го брой! Хахахахаха
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                          Той охраната намарината каза,че можело........ма да му дам той да я кара искаш ли........ааааа не ма май си под грешния мост.........УФСЬ,101 има само един мост у тоя залив,20 фута е пък ние сме 23.11..........и не можеш да минеш.........а аз мога,искаш ли обаче..........

                          Тая ако съм и шеф ще я дам на шофьора да я клеца,за чеп не става
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                            Браво бе,оправихте ми настроението!! Асен сигурно още е бесен,а аз се хиля,ама нали съм далеко,та ми е смешно!!

                            Да не би да има некой карък на това корито бре!!???
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                              Браво бе,оправихте ми настроението!! Асен сигурно още е бесен,а аз се хиля,ама нали съм далеко,та ми е смешно!!

                              Да не би да има некой карък на това корито бре!!???

                              ВЕНЦИ.........как не се сетих...........бе викам му Минава ли бре Венцо.......ми не,с метьр поне не минава...........и как не се изсилих с тоз голям океан пьк аз под един мост не мога да мина

                              Ми като се разкикериха трансмисиите да видиш,едната бута в ляво другата в дясно,Коуст Гарда са ни на задника,пищови,жилетки,Венцо се поти и кара само на ляв мотор...........После мемоари да сьм пишел,то един кара един пише е работата тука.


                              И все се притеснява да снима тия с пищовите,аз да сьм ги наредил за снимка веднага...........бехме отренирали и вьпроса От кьде се познавате та вие сте виновни всички тук.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X