Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закъсал автомобил на язовир Искър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Закъсал автомобил на язовир Искър

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Дойдох точно за изваждането. Стана с джек и подлагане на дърва.
    Къде ги подлагахте дървата
    Вероятно под гумите,но къде закачихте джака
    Или дърва и джака върху тях?

    Аз бих го вързал за диференциала и извъртял по дължина на въжето,от там нататък е ясно.
    Последно редактирано от Roninn; 03-09-17, 20:46.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      Закъсал автомобил на язовир Искър

      Позволявам си да кача снимки от акцията.
      На последната снимка се вижда щета от изхвърчал шекел, следствие на скъсана кука за теглене на рекстона. Убедих се, че това е летящ снаряд.
      Благодаря на включитилите се. Определено не бях подготвен за пълноценна помощ при такова затъване и обстоятелства на терена.
      Поздрави
      Ники
      Николай Савов
      Опел Фронтера А КБ, 2.0
      +359885 07 00 92

      Коментар


      • #18
        Закъсал автомобил на язовир Искър

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Къде ги подлагахте дървата
        Вероятно под гумите,но къде закачихте джака
        Или дърва и джака върху тях?

        Аз бих го вързал за диференциала и извъртял по дължина на въжето,от там нататък е ясно.
        Точно това направихме, но успяхме да го преместим около метър. След това просто започна да подскача и да не помръдва. Тотално се беше вакуумирал с калта.
        Николай Савов
        Опел Фронтера А КБ, 2.0
        +359885 07 00 92

        Коментар


        • #19
          От: Закъсал автомобил на язовир Искър

          Затова всякакви такива се осигуряват - едно тънко въженце се връзва за бронята например за да не лети шегела. Щото чупи глави.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Закъсал автомобил на язовир Искър

            Кибици и зяпачи даващи акъл предполагам са накацали доволно
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #21
              От: Закъсал автомобил на язовир Искър

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Затова всякакви такива се осигуряват - едно тънко въженце се връзва за бронята например за да не лети шегела. Щото чупи глави.
              Търтей, дяволски си прав. Чувал съм за това подсигуряване, но въобще не ми е дошло на акъла.
              Вече си имаме обица на ухото двамата с Оги.


              Николай Савов
              Опел Фронтера А КБ, 2.0
              +359885 07 00 92

              Коментар


              • #22
                От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Къде ги подлагахте дървата
                Вероятно под гумите,но къде закачихте джака
                Или дърва и джака върху тях?

                Аз бих го вързал за диференциала и извъртял по дължина на въжето,от там нататък е ясно.
                Джак може да се закачи на всякава кола - аз съм закачал и вадил Тигра - без щети.
                Трябва помощно средство (въже) да се омотае на джантата и след това се вдига с джека..
                Специално аз на ваденето на Тиграта импровизирах с метално въже за теглене 3 метра - получи се. Днес Ясен имаше нещо по-добро - синтетично въже за джек.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #23
                  От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                  Аз произвеждам една анджакама за клюна на джека, за да не нарани джантата и/или гумата
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                    Преместена темата в разходките поради образователната стойност

                    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                    Кибици и зяпачи даващи акъл предполагам са накацали доволно
                    Не. Имаше някакви кемперо-рибари на отсрещния бряг на фиорда ама не проявиха интерес. Иначе колата беше в положение да я измъкнат 8-10 човека на ръце. Е, ако 2-3 от тях бяха готови да затънат до коленете в кал. Така или иначе кадри които да решат всичко нямаше.

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Днес Ясен имаше нещо по-добро - синтетично въже за джек.
                    Синтетичното въже за джек беше неизвестно откъде изостанало безкрайно смотано и много пъти късано въже "до 3 тона" от бензиностанция. През отворите на джантите става идеално. Занапред ще си отбележа да си нося повече дървени трупчета от няколко размера. Сега ни улесни крайното завиване на предния мост, заради което джекът не опираше в калника, а само в гумата която вдига.

                    Е, и да си оправя или сменя повредения джек че за качване се качва ама свалянето му е мъка.
                    И да заменя най-после повредената лебедка - не че щеше да помогне в конкретния случай ама си е излагация да ходя без броня и с празна плоча.
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Аз произвеждам една анджакама за клюна на джека, за да не нарани джантата и/или гумата
                    Как изглежда? Аз досега с парчета дрво съм се оправял добре.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Как изглежда? Аз досега с парчета дрво съм се оправял добре.
                      То с всичко става, просто с това е по-удобно.
                      Снимки след светлата дата девети IХ, че не съм наличен малко

                      Иначе е нещо подобно



                      Прави се по размер на джека, щото не са точно еднакви.
                      Тия куки са напълно излишни, най-добре става с парче въже. За гъзарите може и верига.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                        Не е хубаво с куки или верига защото джантата става на гъз.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                          Зависи от джантата. Но предвид че сме в 21 век и цените на пластмасовите въжета - те са най-добрия вариант. Е, налага се да можеш да връзваш възли.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                            Aз имам абсолютно същото,и го ползвам чат пат,но не се сещам от къде дойде при мен.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Aз имам абсолютно същото,и го ползвам чат пат,но не се сещам от къде дойде при мен.
                              Ясен днес не се сещаше къде е затрил въжетата си. Сигурно има нещо общо (в кръга на шегата).
                              Николай Савов
                              Опел Фронтера А КБ, 2.0
                              +359885 07 00 92

                              Коментар


                              • #30
                                От: Закъсал автомобил на язовир Искър

                                Не, не е виновен Ronnin. Аз се сетих на кого съм дал сапана и шегелите и той със сигурност ще ги върне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X