Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

    Я пусни една снимка на ремонтираната глава, ама от към шлайфаното.

    Иии, къде ти я ремонтираха ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

      Нямам снимка откъм шлайфаната страна. Иначе, правиха я в една фирма в Сливен.
      Редакция: Имам снимка.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:refrt32tT#WR%#R%EwretETTEWT2423432.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5769567
      Последно редактирано от FamousZ; 10-10-17, 21:59.

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

        Хората добре са си свършили работата, поне от видяното на снимката.
        Вижда се къде е духало и, май че е било бая време, като гледам изяденото до 4-ти и по-малко до 3-ти цилиндър, но не би трябвало да има проблем.
        Взимай хубава гарнитура и я мЕтай на маторя.
        Като гледам изяденото, ме навява на мисълта, че е мотора е ял охладителна течност и бая е карано така и е доливано с вода, та е добре да промиеш охладителната система и да сложиш читав антифриз.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

          И аз предположих, че тези язви са от издуханата гарнитура, но не бях сигурен. Всички гарнитури ще са Reinz. Всички - за глава, всмукателни, изпускателни, капак на главата, че дори и на картера, защото и на него му трябваше малко ремонт, пък и момента беше удобен. Антифриза най-вероятно ще е такъв, какъвто сложи майстора, но при това положение, не вярвам да има проблем. Все пак, какъв би предложил ти? Мотора не го знам дали е ял течност, защото по маслото нямаше следи от нещо такова, но пък за водата - да, доста е наливана, защото пробвах първо с друг термостат и докато я обезвъздуша - мъка. А тя не се обезвъздушавала просто защото надува...

          Коментар


          • #35
            От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

            Какъвто има около теб. Мерцедеса е за G11, а можеш да сложиш и G12+, но преди това го запали, и ако всичко е наред, промий охладителната система.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

              Ники , Иван е от Сливен.И моето мнение от снимката е , че са работили грамотно.
              Може пък и да е късметлия младежа и с другия майстор!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #37
                От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                Е Сливен да не е в пустинята ?! Се има нЕкъв читав антифриз по автомагазините.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                  От Ямбол съм, но ремонта го правих в Сливен, защото така ме посъветваха. Майстора ми е познат, затова ще оставя на него да се оправи с антифриза. Надявам се, че ще подходи внимателно.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                    С цялото ми уважение към сливенският ти майстор-познат, но това "по негова преценка" ми звучи като нашенски антифриз от 2лв/л, и не, че е много по-лош, ама си дал 500лв само за ремонт на главата, и да циганееш за 20-30лв разлика е глупаво.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                      Разбира се, че няма да е за 2 лева. Никой не е казал нещо такова. Мисля, че за момента темата е изчерпана, ако се сетя нещо друго, ще питам.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                        Здравейте, колеги!

                        Включвам се отново, защото преди 3 дни си взех колата от ремонта. За момента върви добре, двигателя вади приятен звук, маркучите не са надути и така нататък... Появи се един проблем обаче, който не мога да си обясня. Става дума за това, че десния прозорец не иска да слиза надолу, а уж не е правено нищо в тази част на колата...? Когато натисна бутончето надолу или нагоре, се чува един звук, сякаш механизма се опитва да слезе надолу, но нещо му пречи. Възможно ли е прозореца да е залепнал чак толкова, че да не може да слезе надолу? Колата беше в бокса около 45-50 дни. Днес тръгнах да махам кората, за да видя какво се случва - първо свалих панелчето до дръжката, след това пластмасовия панел на страничното огледало, след това развих малкото винтче по средата на вратата, където е зъба за заключване и накрая развих болта, който държи пластмасовата дръжка на вратата. Стигнах до кората, но успях да извадя само едно пинче и ме достраша да я напъвам повече. Трябва ли да се развива и пинчето за заключване? Пращам ви линк за клипче, ако искате погледнете за какво точно става дума. Може да се наложи да усилите малко.
                        Последно редактирано от FamousZ; 05-11-17, 20:25.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X