Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лагер на задна полуоска.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смяна на лагер на задна полуоска.

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Зависи и от материала, не от колата
    пп
    https://www.niva4x4.ru/t/IAAefEJdQ3O...REG7RZlH4dg6Iw
    Не пречи една оригинална да се пусне на квантометър.И ще се знае и материал и допуск.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      От: Смяна на лагер на задна полуоска.

      Доколкото пишеше в моите книги трябва да издаржи два тона за да изпусне /втулката/.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #33
        От: Смяна на лагер на задна полуоска.

        Изчакайте, faster да се включи и да ви обясни как се прави и на какви коли е сменял лагери едно време!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #34
          От: Смяна на лагер на задна полуоска.

          Смених лагера без особени затруднения ,проблем създаде ваденето на стария лагер от полуоската и трябваше да го режа и чупя. Натяга на втулката беше 0.1 mm след нагряването влезе на мястото си без проблем. Монтирах лагер FAG. Семеринга е руски оригинален черен БРТ с посока. Докато търсих частите попаднах на втулки по 4,80 лв. в един български сайт ,който е добре познат но няма да му казвам името, при положение че оригиналните са по 28 лв. може да си представите за какво качество става въпрос. Всъщност стоманата от която бяха изработени въпросните втулки менте приличаше на стоманата на оригиналните ,а и термична обработка имаше ,но не беше стругован на размер вътрешния диаметър след това.

          Коментар


          • #35
            От: Смяна на лагер на задна полуоска.

            Нищо сложно няма в изработката на такава втулка . Прави са на струг да няма и 5 минути . Тая втулка за 28 лева трябва да е от масивно злато с платинен пръстен
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Смяна на лагер на задна полуоска.

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Нищо сложно няма в изработката на такава втулка . Прави са на струг да няма и 5 минути . Тая втулка за 28 лева трябва да е от масивно злато с платинен пръстен
              Те тоя социализъм ни докара до тук. За обикновения човечец само материал + рязане =10лв. Транспорт и тн за да стане така :
              ,,....Исследование родного ВАЗовского кольца показало, что оно сделано не из Ст.3, а из стали 40Х + оно подкалено до твердости 27-30 HRC..."
              от тук
              https://www.niva4x4.ru/t/IAAefEJdQ3O...REG7RZlH4dg6Iw
              Че се капваше с електрожена е ясно, особено след революцията, когато всеки колхоз почна да прави подшипници и кво ли не.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #37
                От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                Изчакайте, faster да се включи и да ви обясни как се прави и на какви коли е сменял лагери едно време!
                На доста ,ма начина е сходен разликата е в лагери и втулки.Нагрявам с бренер или друга горелка ,както пишат колегите,разликата е във фиксирането на втулката върху лагера.Един нагрява и вкарва втулката,един държи тръба ,която да е по нейния размер и след пускането и като хлопне ,другия веднага вкарва тръбата отгоре през полуоската и я фиксира,защото ако хлопне точно и е нагрята повече ,демек хлабава може да отскочи доста нагоре и става кофти манипулация,не е проблем,но с тръба отгоре всичко е точно,малко изстине ли ,няма излизане ,само рязане и пак кофти щото повечето са комплект с лагера.Точковането със заварка не е задължително ,освен ако съмнителен произхода на комплекта.Трябва да се точкова симетрично ,никога с една,най-малко с две точки.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Те тоя социализъм ни докара до тук. За обикновения човечец само материал + рязане =10лв. Транспорт и тн за да стане така :
                  ,,....Исследование родного ВАЗовского кольца показало, что оно сделано не из Ст.3, а из стали 40Х + оно подкалено до твердости 27-30 HRC..."
                  от тук
                  https://www.niva4x4.ru/t/IAAefEJdQ3O...REG7RZlH4dg6Iw
                  Че се капваше с електрожена е ясно, особено след революцията, когато всеки колхоз почна да прави подшипници и кво ли не.
                  Не бъркай себестойността на изделието с цената в търговската мрежа . Такъв тип изделие се прави на програмна машина която хвърля днес хиляди бройки .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                    И масовото или серийно производство с изработката на единична бройка.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                      Беше във връзка с това 4,8 лв срещу 28
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...57#post3213257
                      Така беше с накладки Техстар, спирачни маркучи ATE и др
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #41
                        От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                        Преди 1000км. почна да ми шуми заден десен лагер на полуоската и профилактично смених и от двете страни всичко на следните цени за бройка - лагер 17.50лв, семеринг 5 лв. и стопорна втулка 6лв. Като купувах стопрната втулка изрично видях че 28лв. струват тези за колите с АБС понеже на втулката са нарязани зъбите и над нея е датчика на АБС.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:888888888888888888888811111111111.JPG
Прегледи:1
Размер:247.9 КБ
ID:5767786
                        Тойота Аурис-2017
                        Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                        Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                        Коментар


                        • #42
                          От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                          В НАР София втулката за ABS е по-скъпа но не запомних колко беше. А там където ми предложиха втулките по 4.80 лв. ми казаха ,че не продавали вече оригинални втулки по 28 лв. защото нямало кой да ги купи при положение че има по-евтини. Общо взето е така с руските автомобили, качествени резервни части се намират трудно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                            Дори и оригинални да са стопорните втулки ,аз бих предложил да се подсигури човек с две насрещни капки с СО2, че да не те изпревари колелото по пътя. И отваряйте лагерите, защото аз когато слагах моите, уж оригинални ,ама вътре нямаха грам грес ...махнах защитните капачки отсрани и съответно ги напълних и отново поставих капачките ....

                            Коментар


                            • #44
                              От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                              И аз така, две точкови заварки на стопорния пръстен, преди поставянето на лагерите хубаво натъпкване с грес, че нямаха почти нищо.
                              Тойота Аурис-2017
                              Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                              Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                              Коментар


                              • #45
                                От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                                Дори и на лагера FAG смених греста с уж по-хубава. Това защото тези лагери се водят машинни и се предполага ,че греста в тях не е много водоустойчива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X