Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при покупка на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при покупка на джип

    След като от няколко месеца търсих да купя Mitsubishi Space Gear 4х4 и разбрах, че това търсене може да продължи вечно в избраната от мен комбинация, реших да мина на джип, пък било то и временно.

    С няколко думи за какво ще се ползва джипа, за да е по-лесно ориентирането: 95% за пътуване, почти никакво градско каране, бих казал 10тки хиляди колометри годишно. Ще има доста магистрали, но и предостатъчно черни планински пътища, гори, вероятно и пресичане на реки, доста каране в сняг. Искам да имам възможността да возя повече хора - сиреч търся нещо, което е 6+1. Смятам да сложа газова уредба и бих искал вариант, в който резервоарът е под купето, за да мога да използвам максимално мястото в интериора, било то за тези допълнителни 2 седалки в багажника или за багаж. Ставайки дума за багаж - много пътници и много багаж, ще трябва и нещо малко по-мощно.

    Главните ми изисквания са:
    Бензинов двигател
    Ръчни скорости
    6+1 места: по възможност 3тия ред да не е за деца, а да става и за възрастни
    Възможност за слагане на газова уредба под купето

    Моделите, които гледам след известно чудене са:
    - Mitsubishi Pajero II 3.0 V6 (или 3.5, но се намира малко трудно) - това, което ме привлича е Супер Селекта и задните седалки, които се спускат, а не се вадят отдолу. Разбрах, че може да се сложи газов резервоар под купето, но той идва на мястото на бензиновия, вярно ли е това?
    - Land Rover Discovery II 4.0 V8 - гледам, че има 2 разновидности на 3ти ред седалки, харесват ми тези които гледат напред. Тук ме привлича единствено факта, че поне изглежда по-удобно от Pajero-то на 3тия ред седалки. Нямам идея как стои въпросът с газова уредба под купето.
    - Nissan Terrano II 2.4 - май са му малко конете, но е по-нова кола и отново изглежда по-удобна. Сякаш има една идея повечко място - 3тия ред седалки може да се ползва, дори когато в багажника има газов резервоар.

    Гледах също и Nissan Patrol и Toyota Land Cruiser, но ми идват малко извън бюджета, който е около 10000лв.
    Предполагам, че има и други варианти?

    Интересува ме и като разход как се държат тези коли - изглежда, че Диско-то е най-лакомо, докато Тераното сякаш най-икономично?
    Всякакви съвети, препоръки, сравнения са добре дошли!

    Поздрави

  • #2
    Съвет при покупка на джип

    От изброените модели всички са с малки детски седалки на третия ред където ако седи висок възрастен си запушва ушите с коленете
    Ако са важни използваемите за големи седалки се минава или на бус 4х4 или на американски фулсайз СУВ.

    Диското е най лакомо но и най повървява, Тераното е умрел кон па и на газ па и със 7 човека вътре. Там се взима дизел 2.7 и е вечно.
    Разхода на подобни автомобили на газ е съпоставим като пари на дизеловите варианти - икономии няма да се направят от газта само дето имаш една система за чупене и ядове повече и една две бутилки някъде по колата.

    При Диското се намалява бензиновия за сметка на газова бутилка отдолу, аз обаче сложих и втора между най задните седалки щото е доста лакомо и преход от 170-200 км не ми стига.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 01-09-17, 07:23.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при покупка на джип

      За 10 бона такъв джип нЕма. По-добре търси бус. Има едни хюндаи 4х4. Погледни тях

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при покупка на джип

        Ако ще го ползваш за работа, по-добре бус. Двете седалки в багажника на джиповете са за наказани, и няма място за багаж, а и за големи преходи, тия отзад трябва да са мазохисти или да ги мразиш много.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при покупка на джип

          Освен за лично ползване, пътешестване, мисля да возя и туристи из планините. За това се интересувам толкова от повече седалки и техния комфорт.
          Специално за бусовете - това ми беше и първоначалната идея, но след като 4 месеца търсих Mitsubishi Space Gear, реших да взема нещо друго поне временно, защото хич не ме свърта.

          Гледах и корейската версия - Hyundai Starex. Някой да има опит с тези бусчета? Не ми харесва при тях факта, че 4х4то е на електроника. Освен това с тези 118 коня си представям как ще драпат с много хора и багаж... По магистрали дали въобще ще може да вдигне 140? Все пак ако имате впечатления от тях моля споделете, защото все още обмислям варианта. Даже има едно за продан в с. Мрамор.

          Другият вариант, който гледах е VW Multivan Syncro (или там 4motion според генерацията). Доколкото разбирам тази система не е точно фул-тайм 4х4? Освен това ми се струва малък клирънса.

          Като разходи на газ - чета 12-13/100 за Pajero на газ?

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при покупка на джип

            мда , тези изисквания са за Hyundai Starex , не са за джип.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при покупка на джип

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Двете седалки в багажника на джиповете са за наказани, и няма място за багаж, а и за големи преходи, тия отзад трябва да са мазохисти или да ги мразиш много.
              Малко се ИЗСИЛВАТЕ с лафовете -).
              3-тия ред например при Шевролет Каптива си е напълно функционален и за големи хора, за разлика от един Аутландър например! Има десетки ревюта в тубата - възрастни хора сядат отзад и се чувстват напълно комфортно, в това число го няма традиционното опиране с краката на предните седалки. Този автомобил попада в диапазона до 10 000лв.
              При новия Кодиак на Шкода, мястото на 3-тия ред също е ок, като се има впредвид че между първия и втория ред имаш "2 педи" и седалките могат да се регулират/ дърпат напред -без това да е за голяма сметка на комфорта.
              Почти същото е и с новото пежо 5008(там дори задните седалки супер лесно се разглобяват и махат когато не ти трябват)
              Решения има, не трябва да се пише само напосоки.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при покупка на джип

                Гранд Вояджър AWD ама са малко дъртички. Иначе место да искаш вътре. Дали може да се сложи газова бутилка под купето може да каже дядо Владо, че търкаля такова. Руснаците даже и ги тунинговат.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при покупка на джип

                  Първоначално публикуван от mgmchannel Преглед на мнение
                  Малко се ИЗСИЛВАТЕ с лафовете -).
                  3-тия ред например при Шевролет Каптива си е напълно функционален и за големи хора, за разлика от един Аутландър например! Има десетки ревюта в тубата - възрастни хора сядат отзад и се чувстват напълно комфортно, в това число го няма традиционното опиране с краката на предните седалки. Този автомобил попада в диапазона до 10 000лв.
                  При новия Кодиак на Шкода, мястото на 3-тия ред също е ок, като се има впредвид че между първия и втория ред имаш "2 педи" и седалките могат да се регулират/ дърпат напред -без това да е за голяма сметка на комфорта.
                  Почти същото е и с новото пежо 5008(там дори задните седалки супер лесно се разглобяват и махат когато не ти трябват)
                  Решения има, не трябва да се пише само напосоки.
                  Ако си пропуснал:

                  Първоначално публикуван от Simeon P Преглед на мнение
                  ...
                  Моделите, които гледам след известно чудене са:
                  - Mitsubishi Pajero II 3.0 V6 (или 3.5, но се намира малко трудно) - това, което ме привлича е Супер Селекта и задните седалки, които се спускат, а не се вадят отдолу. Разбрах, че може да се сложи газов резервоар под купето, но той идва на мястото на бензиновия, вярно ли е това?
                  - Land Rover Discovery II 4.0 V8 - гледам, че има 2 разновидности на 3ти ред седалки, харесват ми тези които гледат напред. Тук ме привлича единствено факта, че поне изглежда по-удобно от Pajero-то на 3тия ред седалки. Нямам идея как стои въпросът с газова уредба под купето.
                  - Nissan Terrano II 2.4 - май са му малко конете, но е по-нова кола и отново изглежда по-удобна. Сякаш има една идея повечко място - 3тия ред седалки може да се ползва, дори когато в багажника има газов резервоар.
                  ...
                  Не знам за теб, но на мен по багажници хич не ми е комфортно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при покупка на джип

                    Хюндая си е мицубиши, ама версията със 7 места е по-комфортна. И той мисля че е парт тайм с бавни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при покупка на джип

                      А на голям бензинов Галопър кво му е. На всичкото отгоре ще е доста по нов.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при покупка на джип

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Ако си пропуснал:
                        Ще те разочаровам, но нищо не съм пропуснал...
                        "Предполагам, че има и други варианти?"
                        Предложения автомобил(шевролет каптива) -отговаря и на характеристиките и на цената която е обявил(до 10 000лв)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при покупка на джип

                          Старекса гарантирано поддържа 130на магистрала/ но не за постоянно нали/.
                          Ползвал съм такъв няколко години - купен от Германия от представителство на Хюндай в Ансбах - беше върнат лизинг-подменен за нов модел.Беше на около 100хиляди - при мен изкара около 70хил само със нужните консумативи и обслужване.Каран бе предимно по магистрали , но и е влизал в нищото..Трябва да ти кажа, че багаж отзад няма да събереш кой знае колко ако качиш 8 души.Може да монтираш багажник допълнително!Има Чудесен клирънс и с едни качествени гуми за целта ще върши работа.Не щади пари при първоначалното купуване и го гледай внимателно - най вече за шумове в скоростите и за прегряване!
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при покупка на джип

                            1. Каптива не е джип, малка е и се строши като солета. За багажника няма смисъл да говорим
                            2. Шкодата и пежото незнам въобще защо ги намеси при положение че са в пъти над бюджета

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при покупка на джип

                              Благодаря за отговорите!

                              Опреледено съм отворен към всякакви предложения и не съм се фиксирал върху никой модел (което може би се превръща в проблем...)

                              Все пак за момента започвам да се връщам към варианта бус и понеже Mitsubishi-та няма - гледам Starex-ите. pe4en - с какъв двигател беше бусчето?

                              В крайна сметка мога да купя нещо краткосрочно докато си намеря по-подходящото возило и реших все пак да гледам и дизел. Дали ще имам сериозни проблеми с дизелов двигател зимата (цяла зима съм в планината и колата ще се използва в студ и сняг)?

                              В момента в София има няколко варианта за Starex - един бензинов 2.4 112к.с, внос от Швейцария, който е започнал да позагнива под калниците и май гори масло. Един 2.5 TDI 101к.с., пак от Швейцария, който не съм имал възможността да видя все още и един 2.5 CRDI 140к.с., внос от Италия, който огледах само външно и имаше само леки петънца ръжда. Последния сякаш звучи най-добре, би трябвало да може да поддържа добра скорост и да се справя добре с повечко пътници и багаж. Може ли да ми кажете нещо за тези двигатели?

                              Също така, ако има някой, който би помогнал малко с огледите, ще черпя. Истината е, че почти нищо не разбирам от коли, така че ще се радвам на всякаква помощ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X