Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    За твоето битуване аз бих се огледал за пикап дълга кабина с фабрична газ.Щото винаги е нужно когато си в къща особенно в планината.
    Джими става за жената и децата.....
    Абсолютно си прав, и аз си се оглеждам за пикап, но това е друга бира и едната тема нито се бие нито се припокрива с другата. Общо взето за семейна и служебна употреба ни трябват 3 леки и един товарен автомобил. 1. Сериозен джип, с който се спасявам през зимата като падне над 1 м сняг, с който си спасявам другите коли като закъсат някъде и с който пътувам с палатки и т.н. средно годишен пробег - 10-15 000 км, не се използва за ежедневен, освен когато някой от другите е в сервиза. Тук за сега патрула и 80-тката се разбират по между си, кой ще остане титуляр. Накрая може и двата да хванат пътя и да ги замени една Такома 2. Ежедневен автомобил, подходящ за дълги пътувания, често се налагат командировки навсякъде в България и по 1-2 пъти годишно някъде из Европа. Пробег 15-25 000 км. Ползва се често и за ежедневен автомобил, когато и двамата сме натоварени. Ваажно е да е комфортен за пътуване (всяко субару 1ва генерация или голф след 2ра е достатъчно комфортно за мен), да е икономично, да е здраво и е добре да е 4х4 защото иначе голяма част от годината няма да мога да го използвам ефективно. 3. Малка много икономична кола за ежедневно градско ползване - 35-40 000 км годишно. Пак трябва да е здрава и пак е желателно да е 4х4. Това е и единствения автомобил, който може евентуално да бъде нов (лизингов) и то само при условие, че ще направя голяма икономия от гориво спрямо сегашния разход на форестър / аутбек който е 12-15 газ, или окло 300-400 лв на месец.

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Вземай си 2 Дачии дъстър на лизинг за теб и жената и изхвърляи всичко освен патрула или койтотата, но не и двете.... Тоя двигател 1.5 ще гори точно толкова колкото 1.3 бензин на газ в пари. Градско...

    Единствения проблем е липсата на автоматик при дачията, но... 35k bgn
    2 няма как да взема, но да, Дъстъра е конкурент за позицията. Със сигурност 4-те врати са предимство и със сигурност ще е по-комфортен за пътуване. Т.е. отговаря на условията и за двете коли...обаче: 1. Разхода на дизел ще е еквивалентен на сегашния на газ на аутбека, което изключва възможността да оправдая лизинга с икономия на гориво. и 2. Не очаквам да издържи на натоварването - не че знам джимнито колко ще удържи, но конжепцията - малко, леко, просто и здраво (зависимо окачване) ми се струва най-вероятна да издаяни. Не ме разбирай погрешно, никой не кара като на рали, но просто при толкова много каране и при толкова лош път, просто не издържат колите. Атоса го потроших за месец и спрях да го карам, ясно ми беше, че не е правен за това, после потроших един форестър (още го карам, но съм забравил какво е колата да върви направо , но го отдавах на това, че беше доста уморен, още кати го взех. Последния експеримент беше с Аутбек 1ва генерация - взех го от приятел, в Безупречно стсояние на 140 000 км (наистина). 6-7 месеца и 30-35 000 км е е тотал колата, не профилактияно а по необходимост съм сменил: 3 от 4 лагера на главини, 3 от 4 амортисьора, 2 счупени пружини, кормилна рейка, всички възможни тампони и втулки, биалетки, 2 диска, 2 ремонта на спирачки заради калта - водачи, цилиндърчета, изкривени дискове, генерация, счупено предно стъкло БЕЗ удар - тръгна просто пукнатина от едната страна... Изобщо убихме ( и то да се има предвид, основно жена ми, която кара мног по-леко от мен) колата за нула време.... За дачията не знам - Димитър Илиев ми е комшия и кара непрекъснато рекламни дъстъри, и не ги пази повече от мен и казва, че няма никакви поражения - само че той ги кара от 0 до 20 000 и взима нов
    Последното което ми хрумва, освен Джимни и Дъстър е Нива
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      За мен пък другаде е грешката - 5 часа на ден шофиране, извън работното време .... не го разбирам честно.
      Но всеки от неговата си камбанария
      Не ме жали толкова Жевеем на прекрасно място, а и това голямо каране си е свързано основно с работа, която го изисква така или иначе. Просто на този етап нямам възможност да разделя служебните от личните автомобили и не се очертава скоро...
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

        Е Нива? Направо уаз вземи
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

          Нищо не ти е направил човека де.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            2 няма как да взема, но да, Дъстъра е конкурент за позицията. Със сигурност 4-те врати са предимство и със сигурност ще е по-комфортен за пътуване. Т.е. отговаря на условията и за двете коли...обаче: 1. Разхода на дизел ще е еквивалентен на сегашния на газ на аутбека, което изключва възможността да оправдая лизинга с икономия на гориво. и 2. Не очаквам да издържи на натоварването - не че знам джимнито колко ще удържи, но конжепцията - малко, леко, просто и здраво (зависимо окачване) ми се струва най-вероятна да издаяни. Не ме разбирай погрешно, никой не кара като на рали, но просто при толкова много каране и при толкова лош път, просто не издържат колите. Атоса го потроших за месец и спрях да го карам, ясно ми беше, че не е правен за това, после потроших един форестър (още го карам, но съм забравил какво е колата да върви направо , но го отдавах на това, че беше доста уморен, още кати го взех. Последния експеримент беше с Аутбек 1ва генерация - взех го от приятел, в Безупречно стсояние на 140 000 км (наистина). 6-7 месеца и 30-35 000 км е е тотал колата, не профилактияно а по необходимост съм сменил: 3 от 4 лагера на главини, 3 от 4 амортисьора, 2 счупени пружини, кормилна рейка, всички възможни тампони и втулки, биалетки, 2 диска, 2 ремонта на спирачки заради калта - водачи, цилиндърчета, изкривени дискове, генерация, счупено предно стъкло БЕЗ удар - тръгна просто пукнатина от едната страна... Изобщо убихме ( и то да се има предвид, основно жена ми, която кара мног по-леко от мен) колата за нула време.... За дачията не знам - Димитър Илиев ми е комшия и кара непрекъснато рекламни дъстъри, и не ги пази повече от мен и казва, че няма никакви поражения - само че той ги кара от 0 до 20 000 и взима нов
            Последното което ми хрумва, освен Джимни и Дъстър е Нива
            Идеален си за нова кола. Имаш гаранция. Вземай едно Сандеро с фабрична газ, хем по-евтино и отмятай при хубаво време километрите. Като ти трябва 4х4 си имаш достатъчно. Ще спестиш основно от ремонти и доста от газ. Тъкмо ще разкажеш колко са здрави Дачиите.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              ... Вземай едно Сандеро ....
              Мммм.... не.
              Оспамихме темата с моите километри, никой не казва има ли физически местенце за 40 л. бутилка някъде около новото джимни, освен на мястото на задните седалки. Иначе ще чакам 4-вратото
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                То че място ще се намери е ясно, махаш бензиновия и готово. Проблема ще ти е гаранцията...
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                  Да, за старото джимни едни поляци продават заготовка - конструкция с малък бенз. резервоар и място за монтаж на бутилка.



                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    ..... Средния ежедневен пробег се движи между 70 и 250 км....
                    няма да смятам за 300 дни(не 36и десет) щото при тая мисъл ми се допи още една ракия.
                    Айс - свалям ти шапка.
                    Ти трябва да се пласираш за тест пилот за издържливост на моделите в някой Автогигант (по-престижен ) .
                    Мазохизма ти ми стана интересен - по твои думи : две субарута се редуват да ти правят проблеми... и както съм ЧУВАЛ ремонтите им не са като на "НИВА" .(плюс патрул и тлк...)
                    Търсиш "семейна" кола , да изтърсваш наследниците по местообитанието им през деня и после да си ги върнеш в кошарата, двама възрастни които въртят бизнес и карат напред назад и после обратно .
                    И накрая да се набиеш със "Джимни" ?

                    Това трябва да си го караш сам и то за екшън. За това бих си го купил. Със забележки.
                    Пък за какво са измислили квадрициклите?!?

                    Лошото е , че максимум са за двама ( в повечето случаи) , кофти ще е със наследниците .

                    По-нагоре имаше разумни предложения .

                    Коментар


                    • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      ... при тая мисъл ми се допи още една ракия.
                      .
                      Наздраве!
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                        Ай сега някой смел модератор да почисти 2 страници.

                        Коментар


                        • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          Айс - свалям ти шапка.
                          .
                          Който и да мете - мнението ми е следното - от Джимни - семейна кола не става.

                          Коментар


                          • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                            Ето тук на едно интересно ревю попаднах:
                            https://www.youtube.com/watch?v=ugSjOit2TMM

                            Интересно ми стана че казаха че от 2H към 4H може да се превключва при скорост до 100 км/ч и че няма никакви блокажи а вместо това е с traction control.

                            Това означава ли че 4H е отворен среден диференциал / full time?

                            Коментар


                            • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                              Първоначално публикуван от Arntor Преглед на мнение
                              Ето тук на едно интересно ревю попаднах:
                              https://www.youtube.com/watch?v=ugSjOit2TMM

                              Интересно ми стана че казаха че от 2H към 4H може да се превключва при скорост до 100 км/ч и че няма никакви блокажи а вместо това е с traction control.

                              Това означава ли че 4H е отворен среден диференциал / full time?
                              Точно обратното означава!!! На всички коли с постоянно зацепени предни главини и парт тайм без централен диференциал може да се включва 4х4 в движение. Друг е въпроса за какво ти е 4х4 при 100 км/ч

                              Коментар


                              • От: Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Точно обратното означава!!! На всички коли с постоянно зацепени предни главини и парт тайм без централен диференциал може да се включва 4х4 в движение. Друг е въпроса за какво ти е 4х4 при 100 км/ч
                                всичко е точно така . полезна функция особено когато се редуват лед/сняг и мокър асфалт . ама по такъв терен 100 км май са много . но като екстра, като го има е полезно. така е при старите модели на сузуки витара .
                                899180483

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X