Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Aftermarket" парктроник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Aftermarket" парктроник

    Аз си сложих тоя парктроник ама след дъжд качулка.След като си пукнах бронята отзад.Ама поне като смениха бронята ми боядисаха и сензорите в същия цвят и сега е всеедно ориджинал.

    Коментар


    • #17
      От: "Aftermarket" парктроник

      Малко късничко пиша, но сега видях - сега пиша... на старото ми Клио сложих като тоя от първите снимки....= много доволен...цената беше под 30 лв. работеше си идеално, наложиха се две подобрения - едното кондензатор който да “задържа“ малко ( парктроника да работи още две секунди след като изключа от скорост, и другото - ключ за принудително включване )

      Коментар


      • #18
        От: "Aftermarket" парктроник

        Завчера сложих такъв на транзита.За сега работи добре.
        18 лв.ми струваше
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: "Aftermarket" парктроник

          Я да питам,понеже транзита е товарен, огледалата лъжат яко,парктроника е задължителен,имам две питания

          Бронята отзад е метална и дебела ,минимум 2-3 ММ.

          Много често,почти постоянно ми сработва най левия датчик лъжливо.

          Всички кабели ,целия сноп минават близо до него.Изместил съм снопа максимално далеч ,но ефект почти няма,извадих наполовина датчика да стърчи и проблема се реши .


          Друг проблем е че напече ли задницата слънце ,всички датчици пищят ,даже е достатъчно да е жега,без пряко слънце.

          От две седмици,като се поохлади сезона ,няма проблем.

          Имам още един комплект и тоя левия съм го сменил с нов,никаква промяна.

          Изваден наполовина си работи без дерт.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: "Aftermarket" парктроник

            Днес легнах отзад ,установих че на единия сензор сърцевината е излезнала навън,натиснах с пръста и си застана на място,всичко заработи.

            Но най-левия,си го ползвам изваден на половина
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: "Aftermarket" парктроник

              Спомена че бронята е метална. Да не се опитва да подрънква и "просвирва" от вибрациите на датчиците и да ги заблуждава?
              Пробвай с да изолираш датчика от бронята с някаква еластична изолация между тях. Гума или нещо подобно.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: "Aftermarket" парктроник

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Спомена че бронята е метална. Да не се опитва да подрънква и "просвирва" от вибрациите на датчиците и да ги заблуждава?
                Пробвай с да изолираш датчика от бронята с някаква еластична изолация между тях. Гума или нещо подобно.
                Въпросния датчик е над ауспуха,но и при загасен мотор пак пищи.Датчиците лягат плътно ,не мърдат.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: "Aftermarket" парктроник

                  Датчикът на парктроника е вид акустичен излъчвател. Казано опростено, има корпус и подвижна част, която излъчва. Усилието което задвижва подвижната част се предава и на основата, а от нея би могло да се предаде на бронята. И тъй като тя е от тенеке, тя от своя страна може да вибрира и да припява на собствен глас или в тон с датчика, смущавайки работата му.
                  Затова пробвай да го изолираш от тенекето с някакъв материал който да поглъща някаква част от въпросните вибрации, за да не се предават от датчика на тенекето и обратно.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Aftermarket" парктроник

                    Не е по темата - камера тук се продава за 16 долара,ясно от къде идва,монитора вече как го намериш,кеф ти зазидана в емблемата на Тойота,кеф ти над задния номер,не пищи ма се вижда
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Aftermarket" парктроник

                      Влезна ми мухата да сложа парктроник но дисплея да е лепнат на стъклото над огледалото. Та в тоя ред на мисли, някой знае ли как се казва този и от къде може да се вземе.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191007_17301.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5822037
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Aftermarket" парктроник

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Влезна ми мухата да сложа парктроник но дисплея да е лепнат на стъклото над огледалото. Та в тоя ред на мисли, някой знае ли как се казва този и от къде може да се вземе.

                        [ATTACH=CONFIG]997555[/ATTACH]
                        На няколко коли вече виждам, дисплея да е монтиран някъде отзад. И се гледа както си си обърнат, а не да се въртиш ту напред, ту назад. Струва ми се логично.

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Aftermarket" парктроник

                          То в такъв случай ми трябва с два дисплея. Веднъж карам на огледала, друг път се обръщам назад.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Aftermarket" парктроник

                            Според мен дисплея трябва да е на нивото на огледалата за обратно виждане.(страничните)

                            При наличие на парктроник и 4 огледала за обратно виждане,не си правя труда да гледам другаде ,излишно ми е?
                            Назад не се обръщам никога.Завършил съм транспортно училище и съм почнал курса на 15 години,тогава инструкторите ни казваха ,ако те видя да се обърнеш назад ,си скъсан!
                            Последно редактирано от Roninn; 07-10-19, 22:45.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Aftermarket" парктроник

                              От както карам кола с две странични огледала, спрях да се обръщам, когато карам назад. Когато си бях монтирал Aftermarket парктроник, така наречения "дисплей" го бях монтирал отзад на тавана така че да се вижда в средното огледало и беше много удобно. Уви пенсионирах колата, а все още не съм монтирал парктроника в новата (2 години минаха) и затова говоря в минало време
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Aftermarket" парктроник

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Според мен дисплея трябва да е на нивото на огледалата за обратно виждане.(страничните)

                                При наличие на парктроник и 4 огледала за обратно виждане,не си правя труда да гледам другаде ,излишно ми е?
                                Назад не се обръщам никога.Завършил съм транспортно училище и съм почнал курса на 15 години,тогава инструкторите ни казваха ,ако те видя да се обърнеш назад ,си скъсан!
                                Не че нещо ама обемното виждане с двете очи обърнати назад не може да се сравни в плоския образ от двете странични огледала.
                                Разликата понякога е значителна и достига до детски живот.
                                Не ме питай откъде знам.


                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X