Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

    Здравейте. Искам да попитам колеги със санта фе-та първа генерация на кал поднася ли им задницата?При мен дори на право като карам примерно в глинеста кал дори не дълбока не знам дали е от натрупването на кал по гумите и калниците,но ми хвърля задницата на моменти много нищо,че е изправен волана.При завиване също е трудно 1 път дори ми се случи с пълен десен почти да не завивам от какво може да е?Верно,че целите гуми бяха в кал+калниците,но ми е интересно при вас как е.Отзад пише,че съм с лсд диференциала ако въобще има някаква връзка.

  • #2
    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

    Да очакваш курсова устойчивост в кал е наивно с какъвто и да било автомобил. А ако караш само на задно е страшно.

    Коментар


    • #3
      От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

      Явно е имало лек наклон и ЛСД-то помага за такива пируети.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #4
        От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

        И да няма наклон, калта никога не е равномерна. А LSD ако работи определено помага за врътките.

        Коментар


        • #5
          От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          И да няма наклон, калта никога не е равномерна. А LSD ако работи определено помага за врътките.
          + одървена муфа.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

            Муфата точно в случая не. Ама най-вероятно и тя е одървена.

            Само не помня на сантасето муфата в диференциал ли живееше или просто задвижваше единия мост.

            Коментар


            • #7
              От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

              Какво ще рече одървена муфа?Аз по принцип за кал без коловози и подобни говоря примерно за глинест път между нивите,но след дъжд.Доста кал се трупа по гумите и калниците и много поднася на ляво и на дясно на уш прав участък може и да е нормално не знам.ЛСД-то съм го пробвал с ония тест където въртиш едната задна гума и уш работи.А иначе лек наклон нанякъде винаги си има то няма как да е равно там.

              Коментар


              • #8
                От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Муфата точно в случая не. Ама най-вероятно и тя е одървена.

                Само не помня на сантасето муфата в диференциал ли живееше или просто задвижваше единия мост.
                В диференциала. Ама е достатъчно да вдигнеш кое да е колело и да го врътнеш на ръка за да видиш дали е спечена. Като трябва скоростите да са на неутрална през това време. И щом има LSD отзад, по-добре за теста да е предно колело.

                А за поднасянето зависи най-вече от каква е калта и какви са гумите, плюс наклон, коловози, нееднородност на калта, твърди места под нея и пр.

                ПП: Лек наклон е достатъчен - боксуващите гуми не държат въобще напречно на въртенето си.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  В диференциала. Ама е достатъчно да вдигнеш кое да е колело и да го врътнеш на ръка за да видиш дали е спечена. Като трябва скоростите да са на неутрална през това време. И щом има LSD отзад, по-добре за теста да е предно колело.

                  А за поднасянето зависи най-вече от каква е калта и какви са гумите, плюс наклон, коловози, нееднородност на калта, твърди места под нея и пр.

                  ПП: Лек наклон е достатъчен - боксуващите гуми не държат въобще напречно на въртенето си.
                  Като го вдигнеш и врътнеш на ръка какво трябв да стане?Аз преди бях пробвал със 2 задни вдигнати и едното като го завъртиш и другото трябва да се върти в същата посока нещо такова беше. А иначе ако вдигна едно от предните с крика и дам газ колата тръгва,но не веднага отнема около 2 секунди има леко забавяне.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                    Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                    Като го вдигнеш и врътнеш на ръка какво трябв да стане?Аз преди бях пробвал със 2 задни вдигнати и едното като го завъртиш и другото трябва да се върти в същата посока нещо такова беше. А иначе ако вдигна едно от предните с крика и дам газ колата тръгва,но не веднага отнема около 2 секунди има леко забавяне.
                    Не ти е спекла муфата всичко ти е нормално.

                    За пързалянето ти обясних но пак. Когато колелата боксуват, не държат колата в напречно направление и тя се пързаля и по най-малкия страничен наклон. Като няма LSD, често едното колело боксува, а другото не, и небоксуващото държи малко повече в напречна посока от боксуващо такова, но общо бутат колата по-слабо.
                    Та не е до колата а до условия, гуми, каране...
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Не ти е спекла муфата всичко ти е нормално.
                      Та не е до колата а до условия, гуми, каране...
                      И до колата , ма ти го сигурно подозираш.Като си спомня каква става калта в полето..- добре си се държи този екземпляр.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        И до колата , ма ти го сигурно подозираш.Като си спомня каква става калта в полето..- добре си се държи този екземпляр.
                        Е, за думата се хвана... Имам предвид, че не му е счупена колата... Иначе каква е, що е, има некакви разлики - там разпределение на теглото, дължина и пр. Те за т'ва плюс даже и мотора, жигулата боксува преди Москвича, а той примерно преди Волгата...ма и ти тия работи си ги знаеш.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                          Ами горе-долу разбрах какво става явно е нормално.Иначе калта по черните пътища на полето някаква смеска между глина и нещо друго е май много се лепи после с водоструйката не пада и уш няма коловоз и видимо много кал пък колата се пързаля здраво затова ми направи впечатление, не боксува,а само се пързаля.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                            За такива калища си има тракторни гуми. И ще спре да се пързаля.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                              Къде трябва да пише това ЛСД ?
                              Иначе моето е 2.0 CRDI 113 к.с. D4EA 2001г. 4х4 с ръчни скорости не знам има ли ЛСД но знам че блокажа се задейства автоматично като забоксува джипа това го пробвах в кал иначе върви в калта и снега не с каквито гуми искам но върви засега иначе поднася се малко но малко по нормално каране трябва все пак не го водят офроуд модела.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X