Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парцел около София,но къде?

    Видно от заглавието,проучване за покупка на парцел около София за постоянно живеене.Изключват се "яката на Витоша",селата и кварталите в източната част,дефилето...остава южният склон на Стара планина-до Божурище.Идеята е постоянно живеене и пътуване до София за работа.Наличие на малко дете трябва да се вземе под внимание.Зная,че бюджета е определящ-да речем около 20000 евро за парцел,не по-малък от 400кв/м.
    Продължението на идеята е да се построи сглобяема къща около 100кв/м.Нека хора,които живеят в таква къща,или са много навътре,но пак казвам МНОГО НАВЪТРЕ В МАТЕРИЯТА да изказват мнение относно този тип къщи.Моля ви не искам мнения от типа: "едина жена каза"....
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    От: Парцел около София,но къде?

    Ми аз си взех в началото на вилната зона на Войняговци.
    Доволен съм, маршрутката и последната спирка на автобуса са ми на 600 метра.
    Хубав южен склон, хубава гледка към града и не на последно място разкошен въздух.
    Разбира се няма само хубави неща.....
    Безводно е и няма канализация.
    Целия склон на стара планина е такъв.
    Но със сондаж нещата се нареждат....
    Поздрави и успех с избора.
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • #3
      От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално това ми бяха фаворитите-Войнеговци,Локорско,Подгумер....
      Не разбрах ти там ли живееш постояно,всеки ден ли пътуваш до София и до коя част по-точно,публичния транспорт ли използваш?
      Доста въпроси има?
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: Парцел около София,но къде?

        Войняговци скоро не правиха ли канализация, или се бъркам?

        В зависимост от това колко е малко детето бих казал, че наличието на болница с общопрактикуващ лекар наблизо е доста важен детайл. В Нови Искър има, така че Войнеговци и Подгумер не са лош избор. Доброславци и Кътина?
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #5
          От: Парцел около София,но къде?

          На първо място бих поставил транспортната достъпност и близост до обичайните ти места в града (работа, учлище и т.н.)
          Виж и Кремиковци, Сеславци, Бухово. Също и селата около Елин Пелин и Горна Малина.
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #6
            От: Парцел около София,но къде?

            Детето е на 2г.Дано не се случва,но мисля,че ако се нуждае от лекар,ще отидем до педиатър в София
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #7
              От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              На първо място бих поставил транспортната достъпност и близост до обичайните ти места в града (работа, учлище и т.н.)
              Виж и Кремиковци, Сеславци, Бухово. Също и селата около Елин Пелин и Горна Малина.
              В началото съм написал,че не ме интересуват източните части- Елин Пелин и Горна Малина...
              На този етап точките за достъп в София са околовръстното и България и Горубляне-да аз гледам места точно на противоположната страна.....все още "претеглям" плюсове и минуси...
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #8
                От: Парцел около София,но къде?

                Имам място до Вакарел, което купих '95 с идеята за ежедневно и целогодишно ползване.
                Намира се м/у магистралата и старият път до антената, на 1.5км от вакарелската бензиностанцията, само асфалт, по който се минава и зимата при непочистен сняг.
                Гората е на 200-300м.
                Събота и неделя вакарелската маршрутка, която минава покрай мол "Сердика", идва до махалата и прави обратен пред мойто място.
                Под махалата имам спирка на влака в посока София.
                Ако се построи къща от вторият етаж се виждат София, Витоша, Стара планина, Лозенската планина, Рила, като мястото е в началото на Средна хора и на 6-7км от яз. Огняново по асфалтиран път през гората.
                До Орлов мост са 20-30мин. според карането, без значение по кой път се минава. По старият е по-пряко, но по магистралата се кара по-бързо.

                Мястото е от два парцела в регулация, с обща площ 1.3дка.

                Наскоро стигнах до извода, че не искам да имам нищо, и съответно ще махам и този ангажимент, въпреки че съм го търсил обикаляйки 3-4г. всички махали докато намеря точно това което да е подходящо за целогодишна употреба.
                Още не съм го пуснал за продажба, а и не съм му докарал търговски вид.
                Не ми се продава, че ми беше мечта още от преди '90-та да живея там, но в момента нито ми е възможно, нито искам ангажимент като къща.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-08-17, 10:53.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Имам място до Вакарел, което купих '95 с идеята за ежедневно и целогодишно ползване.
                  Намира се м/у магистралата и старият път до антената, на 1.5км от вакарелската бензиностанцията, само асфалт, по който се минава и зимата при непочистен сняг.
                  Гората е на 200-300м.
                  Събота и неделя вакарелската маршрутка, която минава покрай мол "Сердика", идва до махалата и прави обратен пред мойто място.
                  Под махалата имам спирка на влака в посока София.
                  Ако се построи къща от вторият етаж се виждат София, Витоша, Стара планина, Лозенската планина, Рила, като мястото е в началото на Средна хора и на 6-7км от яз. Огняново по асфалтиран път през гората.
                  До Орлов мост са 20-30мин. според карането, без значение по кой път се минава. По старият е по-пряко, но по магистралата се кара по-бързо.

                  Мястото е от два парцела в регулация, с обща площ 1.3дка.
                  Наскоро стигнах до извода, че не искам да имам нищо, и съответно ще махам и този ангажимент, въпреки че съм го търсил обикаляйки 3-4г. всички махали докато намеря точно това което да е подходящо за целогодишна употреба.
                  Още не съм го пуснал за продажба, а и не съм му докарал търговски вид.
                  Не ми се продава, че ми беше мечта още от преди '90-та да живея там, но в момента нито ми е възможно, нито искам ангажимент като къща.
                  Не ти се продава,но при неустоима оферта би се замислил-това ли искаш да кажеш с този пост???
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                    На този етап точките за достъп в София са
                    Всъщност е важно конкретно на теб да ти е удобно до където ходиш, но сигурно си с сетил, де
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                      Не ти се продава,но при неустоима оферта би се замислил-това ли искаш да кажеш с този пост???
                      Не ми се продава защото ми беше мечта за която доста съм се постарал да се случи, защото трябваше да отговаря на доста от описаните в поста условия, за да е удобно за целогодишна употреба.
                      Обаче обективни обстоятелства в моя живот ми промениха житейската концепция и реших да разкарам всичко което не ползвам, или няма да мога да ползвам скоро.

                      P.S. В цялата махала има хора със стандарт, които живеят целогодишно, и няма кьорав циганин. Пътят е от-до махалата и случайно никой не минава.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Парцел около София,но къде?

                        Географско положение,климат,замърсеност на въздуха и не на последно място цени на имотите,ме карат да се оглеждам именно в посочените райони,макар че на този етап хич не са близо до местата на който работим,напротив точно на противополжния край са
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Не ми се продава защото ми беше мечта за която доста съм се постарал да се случи, защото трябваше да отговаря на доста от описаните в поста условия, за да е удобно за целогодишна употреба.
                          Обаче обективни обстоятелства в моя живот ми промениха житейската концепция и реших да разкарам всичко което не ползвам, или няма да мога да ползвам скоро.
                          ОК успех,може би някой четящ темата може да ти отправи оферта-за мен на Вакарел е доста далеч от София,нищо чудно да размисля,но на този етап нещата се по този начин
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #14
                            От: Парцел около София,но къде?

                            Над Банкя или над Жабурище не?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                              На първо място бих поставил транспортната достъпност и близост до обичайните ти места в града (работа, учлище и т.н.)
                              Виж и Кремиковци, Сеславци, Бухово. Също и селата около Елин Пелин и Горна Малина.
                              Кремиковци и Бухово радиационният фон е такъв, че и промишлени сгради не би трябвало да има...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X