Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втулки на фланци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Втулки на фланци

    Здравейте колеги. Купих си фланци от Вромос 5Х114,3 на 60 за рав 4 първо поколение.
    Искам да им направя втулки, защото са от типа на т.нар. универсални. Та диаметъра на отвора на моите джанти е 60 мм, а този на фланците 82 мм. Молбата ми е ако има хора с идеи да дават идеи как да се направи втулката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20151030_102245.jpg
Прегледи:1
Размер:501.5 КБ
ID:6137238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20151030_102300.jpg
Прегледи:1
Размер:383.6 КБ
ID:6137239
    знам, че снимките не са много добри, ама това е подобно
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:480 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:6137240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:960 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:6137241
    само дето е без втулка.
    А ето ги и автентичните снимки на фланците:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flanetc.jpg
Прегледи:1
Размер:404.7 КБ
ID:6137242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flanetc_2.jpg
Прегледи:1
Размер:392.5 КБ
ID:6137243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flanetc_3.jpg
Прегледи:1
Размер:358.1 КБ
ID:6137244
    Проблема е, че стругаря каза, че ако не се направи някакъв ограничител на втулката, тя може да се движи аксиално по остта на главината, но при опита да направи такъв се сблъскваме, с прекалено големия диаматър, който е изтънил растоянието на фаските на гайките, то е всъщност 1.5 мм. Идеята беше там да се вземе една стружка, да се направи фаска и втулката да легне в нея. Ама няма място, прекалено силно е било желанието да се създаде фланец, който да може да се слага максимален брой коли.
    Не знам дали се изразих ясно и дали ме разбрахте, ама ако трябва ще дообяснявам.
    И въпреки, че в училище имах двойка по чертане, ето една окомерна схема, с която се опитвам да поясня проблема

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170830_0045251.jpg
Прегледи:1
Размер:186.7 КБ
ID:6137246


    Това в червеничкото е мястото, където трябва да се вземе стружката за фаската (извинете, ако не употребяват точния термин).
    Ама мястото, както се вижда е много малко и фаската ще прорежда борда около главата на гайката.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от bat_pesho; 30-08-17, 00:04. Причина: снимки

  • #2
    От: Втулки на фланци

    Ами да направи втулката да се монтира от вътрешната страна на фланеца, както всъщност е правилния начин!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Втулки на фланци

      И за кво ти е тоя втулка???
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Втулки на фланци

        Добър въпрос. И сега започва вечния спор, кое центрова джантата.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Втулки на фланци

          Такъв въпрос не стои.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Втулки на фланци

            Не стои, но все си спорят.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Втулки на фланци

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              И за кво ти е тоя втулка???
              От 90 км/ч нататък има леко тресене във волана. Балансирахме предните гуми, защото не бяха балансирани отдавна и тресенето намаля, но не изчезна. Освен това от 100 - 120 км/ч. като се натисне спирачка, волана тресе още по-силно, не супер силно, но доста дразнещо. Вчера махнахме фланците за проба и се видя, че не тресе, нито при натискане на спирачка, нито при скорост 100 км.ч. (последното повече си го мисля, защото трябваше да я пробвам и при по-висока скорост, ама нямаше време). Първо като установих тресенето при натискане на спирачка ми казаха криви дискове, ама сега като махнахме фланците, поне това е ясно че го няма със сигурност. Пък и фланците са нови TRW на 1-2 години, не че не е възможно да се изкривят, ама... ако мислите, че тресенето не е от фланците, давайте идеи. В началото като ги сложихме фланците не си спомням да ми е тресяло при 120 км.ч., още повече със сигурност не тресеше при натискане на спирачките
              Последно редактирано от bat_pesho; 30-08-17, 09:00. Причина: уточнение

              Коментар


              • #8
                От: Втулки на фланци

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                Ами да направи втулката да се монтира от вътрешната страна на фланеца, както всъщност е правилния начин!
                Това много не го разбрах, защото не съм технически грамотен. В момента идеята е, че втулката влиза във фланеца и на нея се надява джантата, ти какво имаш предвид под "вътрешната страна на фланеца"? Да го "играе" втулката втори междинен фланец ли?

                Коментар


                • #9
                  От: Втулки на фланци

                  Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                  От 90 км/ч нататък има леко тресене във волана. Балансирахме предните гуми, защото не бяха балансирани отдавна и тресенето намаля, но не изчезна. Освен това от 100 - 120 км/ч. като се натисне спирачка, волана тресе още по-силно, не супер силно, но доста дразнещо. Вчера махнахме фланците за проба и се видя, че не тресе, нито при натискане на спирачка, нито при скорост 100 км.ч. (последното повече си го мисля, защото трябваше да я пробвам и при по-висока скорост, ама нямаше време). Първо като установих тресенето при натискане на спирачка ми казаха криви дискове, ама сега като махнахме фланците, поне това е ясно че го няма със сигурност. Пък и фланците са нови TRW на 1-2 години, не че не е възможно да се изкривят, ама... ако мислите, че тресенето не е от фланците, давайте идеи. В началото като ги сложихме фланците не си спомням да ми е тресяло при 120 км.ч., още повече със сигурност не тресеше при натискане на спирачките
                  Има нещо нефелно, аз съм с гранд витара и тя няма нищо друго освен болтовете за центриране на колелата и нямам никакво тресене нито при движение , нито при спиране. Вярно, че фланците са само на около 2000 км. ама няма проблем с това да се ползват без допълнителни втулки, ако всичко друго си е ОК
                  Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                  Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                  Коментар


                  • #10
                    От: Втулки на фланци

                    При луфт и или пълна липса на втулки тресе действително, и аз не вярвах, но тресе и то точно при по-високи скорости. При мен проблема се оправи без да сменям втулки - разхлаби гайките и ги стягай равномерно една по една, малко по малко. Може и да няма ефект, но може и да има, при мен имаше.
                    При мен беше на лек автомобил фланец 8мм. и втулка в едно със луфт.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Втулки на фланци

                      Втулката не центрова нищо. Ако центроваше, джантата щеше да се вади със скоба.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Втулки на фланци

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Втулката не центрова нищо. Ако центроваше, джантата щеше да се вади със скоба.
                        Нямам намерение да споря. Изпитах го на собствен гръб. Когато няма какво да центрира джантата трябва внимателно стягане на гайките или болтовете. При ниска скорост не се усеща, но при над 100-120 определено се усеща и сякаш имаше резонанс на конкретна скорост около 120 при която се усещаше най-силно, нагоре изчистваше. Проблема се беше появи след сваляне на гуми.
                        След посещение при гумаджии които си разбират от работата и малко или много ме познават твърдо ми заявиха, че е от луфта на втулката, стегнаха внимателно гумите и повече не съм имал проблем докато не продадох колата, гумаджиите пари не ми взеха, но казаха да си оправя втулките за нямам проблеми, не съм им бил първа кола с този проблем.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Втулки на фланци

                          Раде, стягането на джантата си има правила, ако ги оплескаш-ще тресе.

                          На Франко, при всичката му първичност единственото тресене беше заради крива джанта, или кал по самата джанта. Разликата между централния отвор на джантата и главината е голяма, та за никакво центроване не може да става дума.
                          Ако фланците са изработени както трябва-няма как да има тресене от нецентрована джанта.
                          Виж, ако джантата е стегната накриво-ще тресе, та ще се кине.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Втулки на фланци

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            При луфт и или пълна липса на втулки тресе действително, и аз не вярвах, но тресе и то точно при по-високи скорости. При мен проблема се оправи без да сменям втулки - разхлаби гайките и ги стягай равномерно една по една, малко по малко. Може и да няма ефект, но може и да има, при мен имаше.
                            При мен беше на лек автомобил фланец 8мм. и втулка в едно със луфт.
                            Благодаря.
                            Аз от техника не разбирам, но ми прави впечатление, че при повечето коли, които съм виждал джантата винаги ляга на някаква фабрично изведена и стърчаща на няколко мм от главината фаска или втулка, а не само на шпилките, не знам дали това значи нещо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Втулки на фланци

                              Тя ляга, но не центрира по нея.
                              Отделно има амнайсе коли дето нямат таково. Примерно фв костенурка. Пък Ф. Порше не е прост форумен герой.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X