Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втулки на фланци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Втулки на фланци

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Раде, стягането на джантата си има правила, ако ги оплескаш-ще тресе.

    На Франко, при всичката му първичност единственото тресене беше заради крива джанта, или кал по самата джанта. Разликата между централния отвор на джантата и главината е голяма, та за никакво центроване не може да става дума.
    Ако фланците са изработени както трябва-няма как да има тресене от нецентрована джанта.
    Виж, ако джантата е стегната накриво-ще тресе, та ще се кине.
    Кольо, Фрако не може да вдигне такава скорост, че да се усети разцентрована джанта. При разцентрована джанта разминаването е много, ама много малко и тресе само при висока скорост. Решение е плавно стягане един по един на болтовете или гайките. Гумаджиите стягат с пистолета и липсва плавното обиране, при което се получава минимално разцентроване.
    Крива гума се усеща при ниска скорост - обикновено под 50, крива джанта при малко по-висока ама пак под 100. Относително е тъй като се получава някакъв резонанс при тресенето. С една от другите коли които продадох за последните 5 месеца(общо 4) имах проблеми с криви гуми, тресеше на около 30 до 40, след това до 150 нямаше проблем. Повече от 150 не съм я карал, че е 63к.с. и не бях я качвал на магистрала с кривите гуми.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #17
      От: Втулки на фланци

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=198359
      Втулката ,,центрова" с болтове и гайки несъответстващи на джантите, но и с такава, точна майсторска втулка падат колела. Оправи тези неща и зарежи тия втулки. Навий ролка от касов апарат, ако толкова е зор. Къде беие баш темата?
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203728
      Последно редактирано от veskov; 30-08-17, 21:21.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Втулки на фланци

        Франко вървеше с 98 км/ч по асфалта. На връщане от финала на Нова Черна 2015. И не тресеше.

        Ма ти си гъзар и инжЕнер, кво ли да споря...

        Ситроените(съвременните) също нямат центроване по централен отвор, затова и в някои (доста) гумаджийници не могат да баласират ситроенски джанти.
        Ама ако ситроен тресе на асфалта-нали знаеш, че ще настане световен скандал?
        Отделно от това има и доста други марки коли които нямат централна втулка. Втулката има за цел да даде здравина и устойчивост на джантата спрямо главината, за да не се натоварват болтовете/шпилките на скъсване.
        Което, ако е взето предвид при конструирането на джанти и главини-не дава никакви проблеми.
        Макар, че здравината и немърдането се осигуряват от триенето между джантата и главината, но все пак...

        Търсете къде е заровено кучето на друго място.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Втулки на фланци

          Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
          Благодаря.
          Аз от техника не разбирам, но ми прави впечатление, че при повечето коли, които съм виждал джантата винаги ляга на някаква фабрично изведена и стърчаща на няколко мм от главината фаска или втулка, а не само на шпилките, не знам дали това значи нещо.
          Моля.
          Имай предвид, че тресенето може и да е от другаде. С фланците които не са никак малки се променят ъглите на окачването и от там може да идва проблема. На друга от колите които продадох тази година имаше този проблем. При 160 започваше да тресе, на 180 вече ставаше доста неприятно, на 190 ми се струва, че започваше да успокоява, над 190 съм я карал 1-2 пъти за кратко и нямах наблюдения. Предполагаше се, че е от някой тампон или кормилен накрайник, но така и не съм търсил проблема, едно, че рядко си позволявам да карам с над 160, другото е, че ми я блъснаха.

          П.П. Кольо, никой не спори. Не си се сблъсквал с проблема и го отричаш както винаги. А за ситроените без отвор - виждал съм един само и той си имаше централен отвор/втулка отзад, а отпред на лицевата страна просто беше затворена джантата - без капачка, та не е като да няма центриране на джантата.
          Последно редактирано от Иван Жоров; 30-08-17, 21:07.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #20
            От: Втулки на фланци

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            При луфт и или пълна липса на втулки тресе действително, и аз не вярвах, но тресе и то точно при по-високи скорости. При мен проблема се оправи без да сменям втулки - разхлаби гайките и ги стягай равномерно една по една, малко по малко. Може и да няма ефект, но може и да има, при мен имаше.
            При мен беше на лек автомобил фланец 8мм. и втулка в едно със луфт.
            Може да е смешен въпроса, ама аз да си питам: това равномерно стягане при вдигната гума ли се прави или при стъпила и под "напрежение" гума?

            Коментар


            • #21
              От: Втулки на фланци

              При вдигната.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Втулки на фланци

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Франко вървеше с 98 км/ч по асфалта. На връщане от финала на Нова Черна 2015. И не тресеше.
                Винаги когато нещо е тресло при мен (включая преди 5-6 дни, преди да ходя на баланс) се е получавало на скорост около 120, като под 100 е нямало и помен от него. И някъде на около 140 отново се закротваше и не тресеше. Обяснение защо така се получава на няколко автомобила (като изключим закротването на 140), нямащи нищо общо помежду си, нямам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Втулки на фланци

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Винаги когато нещо е тресло при мен (включая преди 5-6 дни, преди да ходя на баланс) се е получавало на скорост около 120, като под 100 е нямало и помен от него. И някъде на около 140 отново се закротваше и не тресеше. Обяснение защо така се получава на няколко автомобила (като изключим закротването на 140), нямащи нищо общо помежду си, нямам.
                  На настоящото и джип тресе от 75 до 90.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Втулки на фланци

                    То настоящото джип вдига ли над това?

                    Сега се сетих - общото между всичките е било независимото предно. И до там - малолитражка, немалолитражка с напълно независимо задно, фероза, терано, самара.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Втулки на фланци

                      Спарки, на мен ми е тресло и при 60...
                      На път за първото ми състезание-първата "Трявна".
                      По вътрешната повърхност на джантите имаше натрупана кал, която при градско каране(не повече от 40-50 км/ч) не се проявяваше, а при 60 вече се усещаше.
                      Ама карах с 80, за да не изостана от Петър Минчев, заедно пътувахме към Трявна...
                      И всичко в купето вибрираше. Не вибриране, а тресене, до степен лапето да хване с две ръце таблото, за да не подскача.
                      Хубаво, че чичо Петьо спра да зарежда и пие кафе на ОМВ Търговище, а аз използвах времето за да сваля джантите и да остържа калта от вътрешната им страна.
                      Калта беше от разходка отпреди месец-два, но при ниски скорости(градско каране) не се проявяваше.
                      И това при почти стокова витара.
                      А това дето го писах за 98 км/ч беше за вече силно модифицирания Франко.

                      Контрасти...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Втулки на фланци

                        Да де, но това прозрение и писание е почнато за някои преди Х10 г. Какво да прави млад мераклия? Негативният опит е полезен?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Втулки на фланци

                          Да приключа темата, след изработката и монтажа на втулките проблема се отстрани. И все пак остава малко съмнение за необходимост от смяна на предните дискове (един майстор ми каза, че имат малка пукнатина и неравности), които - може да се каже - са нови на година - две (имам предвид - фланците), ама нейсе, като ми "припари" пак, тогава ще ги сменям за сега е добре.
                          Приятна вечер на всички.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X