Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

    Условно са три вида.
    1.- 3.5 един блок достатъчно дебели стени зад ризите никакви проблеми. Колянов вал само за него.
    2.- 3.9,4.0,4.2 първите блокове които имат проблеми с ризите даже и падат
    3.- П38 блокове 4.0,4.6 има проблем на случаен принцип със спукване на блока зад ризата но ризата не мърда.


    Коментар


    • #32
      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

      Това за ризите на 4.0 и 4.6 го четох по чуждите форуми. Доста англичани се оплакваха от този проблем. Това беше и едната от причините, поради които се разколебах да търся бензинов двигател. Между другото имаше доста теми за подобни проблеми и затова не съм много сигурен дали е на случаен принцип. Възможно е и да се заблуждавам, тъй като масово по форумите се пише при проблем и това създава впечатление, че едва ли не всеки втори РР е със спукан блок.

      Коментар


      • #33
        От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

        Няма ли начин за "надуване" на 300TDI мотора?

        Примерно до към 160 мулета ?

        Или пък е безнадежден?
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #34
          От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

          Има начин ама няма смисъл. Иначе с много пари можеш да си направиш друг мотор.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #35
            От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            Различни са , 3.5 е с друг диаметър на буталата от 3.9
            Естествено, че буталата са различни. Те за това на големите им падат ризие. Все си мисля, че външно са еднакви. Ще се разправяме с адаша на тази тема.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

              По-новите блокове имат един "берт" в долния край на цилиндъра, който пречи на ризата да потъва надолул. Това обаче не пречи на блока да се пука.

              Коментар


              • #37
                От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                И двете машини не са за препоръчване като дизели.M51D25 на БМВ (мотора в ровера) е проблемен (загрява и пука глави),но е доста по читав от жабарския VM,в леките коли на БМВ - Е36,Е34 този мотор върви много,но на тежкия ровер май идва малко слаб.Ако се решиш за бензинов рейндж ровър или гранд-твоята машина е Гранд Чероки 5.2 V8.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #38
                  От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                  Или 5.9!Поне да върви като харчи,примерно...Ма разхода е около 30 градско и поне около 15 извън.
                  А ТДС мотора никога не е бил лош като мотор.Милионник е това му е проблема.И калпавата поддръжка.Това промиване на радиатори,това смяна на водни помпи,това изрядно виско кой ги гледа тия работи.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                    Тези дни имах малко време и реших първо да отметна автокъщите ( по- точно Горубляне ). С една дума- мъка. Имаше един РР, който изглеждаше добре на снимките в един известен сайт за автотърговия, но на живо нещата бяха доста по- различни. Дори и да успея да преживея тапицерията на тавана, която е "позакрепена" с габърчета ( не се шегувам ) и не дотам равномерната работа на двигателя, то HEVAC системата не работеше. По думите на продавача е дреболия, но разбира се при РР почти нищо не е отстранимо за "жълти стотинки". Търсенето продължава, вече от частни лица. Намислил съм да видя един РР в Пазарджик, който ми се струва е на колега от форума. Иначе ТДС двигателя не ме плаши, знам му и кътните зъби. Вкъщи още си търкаляме едно е39 ТДС, което вече е към 400 000 км. и честно казано ми се струва, че още доста ще измине без проблем ( чукам на дърво ).

                    Коментар


                    • #40
                      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                      Има форум, има внос щом тук нищо не хваща око.
                      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                        Първоначално публикуван от Николай Диянов Преглед на мнение
                        Тези дни имах малко време и реших първо да отметна автокъщите ( по- точно Горубляне ). С една дума- мъка. Имаше един РР, който изглеждаше добре на снимките в един известен сайт за автотърговия, но на живо нещата бяха доста по- различни. Дори и да успея да преживея тапицерията на тавана, която е "позакрепена" с габърчета ( не се шегувам ) и не дотам равномерната работа на двигателя, то HEVAC системата не работеше. По думите на продавача е дреболия, но разбира се при РР почти нищо не е отстранимо за "жълти стотинки". Търсенето продължава, вече от частни лица. Намислил съм да видя един РР в Пазарджик, който ми се струва е на колега от форума. Иначе ТДС двигателя не ме плаши, знам му и кътните зъби. Вкъщи още си търкаляме едно е39 ТДС, което вече е към 400 000 км. и честно казано ми се струва, че още доста ще измине без проблем ( чукам на дърво ).
                        Приготви се за дълго търсене с много обикаляне и много разочарования. Трудно се намира запазена джипка. Джамбазите лъжат много. Читавите бройки изчезват буквално за 1-2 дена от пускането на обявата. Така, че иска дебнене, парите в джоба и взимаш, като излезне читаво
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #42
                          От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                          Хахаха добре дошъл...
                          Във прав текст когато си търсех точно П38 в бг нямаше един който да беше на пазара и да ставаше за нещо а гледах и най-скъпият който беше по спомен към 12к.

                          Съвета ми е гледай навънка.
                          И ЗАБРАВИ ЗА ЕВТИН РЕМОНТ ПО ЕЛЕКТРИЧКАТА НА РЕЙНДЖА. HEVAка е евтин да.... 200 паунда за 3 моторчета
                          Тавана не е болка тъпото е когато някой е спестил 150лв за да го тапицира, това говори достатъчно. И пак ще ти кажа освен ако не си ентусиаст със познания и свободно време бягай от ВСЕКИ Р38 който е без доказана сервизна история на повече от 200к.км и е произведен преди 2000та година. Ако няма два ключа основни и два без дистанционно.... И те такива работи.

                          Въздушното окачване е евтино 4 възглавници 500лв. това за оригинални дънлоп. Компресора и клапанния блок за 150лв ще ги съживиш. Но помпата на спирачките.... не искаш да знаеш колко струва. Климатроник вече ти казах но не искаш да знаеш как се сменят. И БЕЦМ-ма много безпроблемен модул докато не корозират от влага някоя и друга букса.

                          Аааа и да стане картинката пълна това се чете САМО със специализирана Електроника за него и във не всяко ФотоМое са останали живи такива....

                          Надявам се че картинката ти е ясна. Като цяло много безпроблемно железа и малко по проблемна Електроника заради възрастта.
                          Всичко е добре документирано и описано но ставаш ентусиаст механик/електричар.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                            За въпросната помпа- има ли сигурен начин да се провери дали работи? За цената й съм горе долу запознат- категорично не ми се иска точно това да сменям. Не че електрическите проблеми са много лесни за разрешаване. Повечето РР, обявени за продан в България са на пружини ( което не ме притеснява особено, стига да е читаво преработено ). И разбира се гледам като я купувам на дисплея на климатика да не се появява символ с отворена книга

                            Коментар


                            • #44
                              От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                              АБС помпата е много много пари, проблема е главно в АБС аукмулатора (топката) 260лв с доставката, сега както паунда е 2лв ще е по малко, аз купувах на 2,40лв. Тества се като дадеш на контакт, изчакваш да спре да бръмчи АБС помпата и помпиш педала на спирачките, казват че на 8/9/10напомпване трябва да се включи помпата.

                              Ще обикаляш много за Р38, аз преди 6/7години обикалях 2 години за читав.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                                То проблема не е самата помпа, тя си е ОК, но когато акумулатора си замине тя почва да работи на всяко натискане. И индивида нищо не разбира докато не и съкрати живота около 10 пъти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X