Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

    Здравеяте приятели!
    Искам да споделя с Вас, че се разделихме със старата любов, а именно "BMW 650GS DACAR" от който съм очарован и в спомените ми останаха куп емоционални преживявания с него! Гледал съм го като дете!!!
    НО дойде момента на раздялата, която бе породена от няколко причини. Първо 2/3 ти от дългите ми преходи са със съпругата ми и пълни с багаж до пантите куфари! Силен е ако си сам, но все повече и повече започнах да усещам "Австриеца" че на моменти се задъхва и иска яко ръчкане за да покаже характера си ... почти на предела! На моменти дори ми беше жал да го измъчвам но знаете как е понякога, по добре мотоциклета да го отнесе, отколкото ... пасажерите. От безчет трипове в България все повече и повече започнах да се заглеждах в пътната карта на Европа! Везните се наклониха в търсене на по мощен мотоциклет от последната ни почивка в Гърция с не много изминати километри, но с палатка и какво ли още не в куфарите и спане на пет различни къмпинга. Та така, сдобих се с въпросния мотоциклет посочен в заглавието. Тук работата е съвсем друга имайки предвид това, че цилиндрите порастнаха с още един, кубатурата е задоволителна и не на последно място кончетата под седалката са достатъчно да се изстрелвам без да му мисля и когато аз преценя!
    От близо изминати 3000 км. мога да споделя, че машината е силна и в ниските и във високите обороти, особенно над 120 км/ч. тегли яко.
    Щастлив съм ... поварвайте ми.
    Поздрави и безаварийни километри на всички!
    п.п. лятото още не е свършило!
    Пазете се.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

    Ето и топкасите!
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

      Честита нова придобивка!
      Нека те заведе на мечтаните кътчета на света.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

        ай честито! голем "кон" е това! винаги съм му се радвал, когато го видя. сега вече имаш всичко-нов мотор с място за багаж и верен спътник. остава само да го язди/ш/те където искате и да споделяте само хубави неща.

        Коментар


        • #5
          От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

          Да ти е честит !
          Неосъществена моя мечта.
          Преди четири години ми изпадна изгодно много ново F800 и го взех, но не можах да му се порадвам, че ми се случиха некви неща и го разкарах.
          Капонорда и Елефанта ми харесват повече, и ако някой ден пак подкарам мотори ще си взема поне един от тях, или и двата.
          Да си го караш с кеф !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

            Честит и безаварийно. Много завои и нови емоции.

            Коментар


            • #7
              От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

              Честито, много километри и положителни емоции! Моторът изглежда много запазен, дано са му оправили "детските" болести и да нямаш никакви проблеми.
              Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

              Коментар


              • #8
                От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                Честито, много километри и положителни емоции! Моторът изглежда много запазен, дано са му оправили "детските" болести и да нямаш никакви проблеми.
                Ооо, дааа! Ето!
                1. Бързи връзки на бензинопроводите. Оригиналните са пластмасови и много лесно се чупят. А за всяко едно обслужване се сваля резервоара, съответно те се разкачат. Заменят се с металн

                2. Реле-регулаторът: Грее много, в един момент изгаря и стапя пластмасите отстрани. Реле-регулатор от Honda CBR 600RR 2006-2009 е директна замяна - еднакви по форма!

                3. Конекторите между алтернатора и реле-регулатора. Aprilia ползват калпави конектори, които с времето корозират от влагата, започват да греят и се стапят. Има няколко случая на запалили се в джижение Caponord-и поради тази причина. Сменят се или с влагоустойчиви конектори или се премахват и директно се запояват кабелите. Два конектора са - един веднага след релето и един между двата цилиндъра.

                4. Централната стойка. Мотоциклетът е тежък, а рамото на централната стойка е слабо, изкривява се с времето и вместо централната стойка да стъпва на двата рога, стъпва на рогчето от едната страна и рамото от другата. Паралелно с това, рамото не опира в гумения тампон, предвиден за това, и като резултат от другата страна стойката опира в изпускателната тръба. Вече подсилено.
                Поздрави.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                  И ойлер ... е това за мен лично е екстра!
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    И ойлер ... е това за мен лично е екстра!
                    Поздрави.
                    Хич не е екстра, а си е необходимост ако мотора се ползва за дълги разходки.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Хич не е екстра, а си е необходимост ако мотора се ползва за дълги разходки.
                      Прав си! Той за това зае мястото в гаража на "Дакара"...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                        Честито Стеф,не е лош новия мотор,но винаги можеш да се върнеш на правилната марка..
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                          Кефът марка няма..

                          А по темата- предният собственик на моята кобилка е монтирал една джаджа, която показва зарядката на акумулатора и на коя скорост си. За мен и двете са полезни, защото постоянно търся седма скорост, но това за зарядката е супер. Ако волтажът е под 12.2, въобще не се опитвам да я паля- не иска
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1400036.jpg
Прегледи:1
Размер:435.3 КБ
ID:5765542
                          Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                            Ето ги и моите допълнително монтирани джаджи!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6655.JPG
Прегледи:1
Размер:423.7 КБ
ID:5765612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6657.JPG
Прегледи:1
Размер:454.8 КБ
ID:5765613

                            Коментар


                            • #15
                              От: Носталгия по "BMW 650 GS" и нова радост с "APRILIA CAPONORD" ETV 1000

                              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                              Честито Стеф,не е лош новия мотор,но винаги можеш да се върнеш на правилната марка..
                              Настъпи ме по мазола, ама парата не стига за моята мечта ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X