Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окабеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окабеляване

    Здравейте,
    Известно време липсвах,а Феро беше на фейслифт.Ще пусна сравнителна фотосесия-преди и след ремонта.
    Но думата ми е за друго:
    Смених стойката на задния номер,че старата се разпадна.И сега -номера не свети,моторчето не хвърля вода,не работи електрическото заключване на задната врата,и стъклото грее когато си иска.Не е правено нищо друго освен изваждането на един куплунг и поставянето на друг-за светлините на номера.Тръгвам с пробна лампа по кабелите.Може би ще открия зацапани контакти/дай боже!/.Но ми дойде принципна мисъл:Ако реша да подменям кабелни снопове,дали може някъде да се намерят нови?В момента проучвам такъв въпрос в Китай.Някой да има по-близка идея?
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: Окабеляване

    Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
    Здравейте,
    Известно време липсвах,а Феро беше на фейслифт.Ще пусна сравнителна фотосесия-преди и след ремонта.
    Но думата ми е за друго:
    Смених стойката на задния номер,че старата се разпадна.И сега -номера не свети,моторчето не хвърля вода,не работи електрическото заключване на задната врата,и стъклото грее когато си иска.Не е правено нищо друго освен изваждането на един куплунг и поставянето на друг-за светлините на номера.Тръгвам с пробна лампа по кабелите.Може би ще открия зацапани контакти/дай боже!/.Но ми дойде принципна мисъл:Ако реша да подменям кабелни снопове,дали може някъде да се намерят нови?В момента проучвам такъв въпрос в Китай.Някой да има по-близка идея?
    Здравей,
    имах подобен проблем и се оказа -прекъснати кабели при сгъвката на кабелния сноп на задната врата.Решението- внимателно отваряне на броонята на кабелния сноп и проверка и възстановяване.
    Успех

    Коментар


    • #3
      От: Окабеляване

      Абсолютно вярно,но отворих фалшивите светлини в дясно и разкачих буксата на кабелите.Проблемът е,че при включване на различните консуматори и проверка с пробна лампа,ми "святка" само на чистачка и нагревател на стъклото/в приводящата част/.Кофти-и-и?Ще продължавам да търся...
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        От: Окабеляване

        Само за завършване на изявлението-намерих проблема.Седем качествено прерязани кабела/почти целия сноп/.Да ми е жив и здрав майстора!Ама нали е приятел...Нож,клещи,изолирбанд и т.н.Всичко работи на "6"!
        VENI-VIDI-VICI!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X