Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

    Добре бе ,толкова писаници и накрая нищо смислено .

    Коментар


    • #17
      От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

      Благодаря много ми помогнахте

      Коментар


      • #18
        Re: От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Не му трябва високо бюджетно изпълнение като ТТ то от форума.С елементарни начини може да се вдигне Ауди .Който не е кавал Ауди може да пише че е душегуб или ,че не е кола,а куатрото на сняг може да сложи много джипове у малкия си джеб,барабар всички субарута.Изпробвано,даже със стара 80тка куатро.
        С 3 отворени диференциала може в малкия си джоб да сложи само суби на лед с летни гуми. Не е лошо куадрото става си отвсякъде ама чак пък супер кола е смешно да се каже. Дизлаците не са върха както и окачването, ремонта може да е по скъп от колата. Скоростната кутия също е върха особенно като се счупи. Навремето гледах ауди и бмв - мойто майсторче ме посъветва за бмв че по лесно се свалял автомата. Карал съм служебно дизел, да много върви но на суби зимата може да му кара в коловозите.

        Коментар


        • #19
          От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

          Само бензин ,дизели не коментирам въобще,освен ако са от 3000 кубика нагоре и то за по тежки машини ,не и леки автомобили.За повдигане е най лесно с твърди подложки с оформено легло за пружините и вертикален фиксатор вътре в пружината -задължително.Всичко на заварка.Проверяват се ходовете на амортесьорите,то това си е по подразбиране.Зимата едно Легаси там където заседна на корем ,А 4 мина като на разходка ,черен път с коловози от сняг направени от джипове ,не твърд сняг ,бях с Фронтерата и гледах отстрани .Върте сума ти време докато не го изтеглиха с друго Легаси с въже 4-5 метра далече от по-дълбоките коловози.Аудито си е машина ,но бензин и ръчка ,само това признавам.Кутиите са им лесни за сваляне и ремонт ,не като Мерцедес и БМВ да ги събираш от задния капак нагоре към камбаната на менгеме,изчекнотия отвсякъде!За ръчки става въпрос!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            Re: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

            И танка като легне по корем мърдане няма. Е това е приказка, как да го повдигне все пак за това е темата.

            Коментар


            • #21
              От: Re: От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              С 3 отворени диференциала може в малкия си джоб да сложи само суби на лед с летни гуми. Не е лошо куадрото става си отвсякъде ама чак пък супер кола е смешно да се каже. Дизлаците не са върха както и окачването, ремонта може да е по скъп от колата. Скоростната кутия също е върха особенно като се счупи. Навремето гледах ауди и бмв - мойто майсторче ме посъветва за бмв че по лесно се свалял автомата. Карал съм служебно дизел, да много върви но на суби зимата може да му кара в коловозите.
              С носталгия си спомням за старата ми 80-тка. Имаше два "затворени" диференциала и в сняг и кал вървеше по- добре от НИВА и "УЖАСката" които имах. Просвета също беше по сериозен-24-26 сантиметра до купето.

              Коментар


              • #22
                Re: От: Re: От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                С носталгия си спомням за старата ми 80-тка. Имаше два "затворени" диференциала и в сняг и кал вървеше по- добре от НИВА и "УЖАСката" които имах. Просвета също беше по сериозен-24-26 сантиметра до купето.
                Автомобила никак не е лош. И на мен ми харесва. За мен обаче по доброто 4х4 е на суби, лошото е, че е ниско легасито. Аутбека е по висок и е по ОК.

                Коментар


                • #23
                  От: Re: От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                  Щo се отнася до корекциите за които пита колегата - може, но е безмислено -има "мутант" -Allroad ............

                  Коментар


                  • #24
                    От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Само бензин ,дизели не коментирам въобще,освен ако са от 3000 кубика нагоре и то за по тежки машини ,не и леки автомобили.За повдигане е най лесно с твърди подложки с оформено легло за пружините и вертикален фиксатор вътре в пружината -задължително.Всичко на заварка.Проверяват се ходовете на амортесьорите,то това си е по подразбиране.Зимата едно Легаси там където заседна на корем ,А 4 мина като на разходка ,черен път с коловози от сняг направени от джипове ,не твърд сняг ,бях с Фронтерата и гледах отстрани .Върте сума ти време докато не го изтеглиха с друго Легаси с въже 4-5 метра далече от по-дълбоките коловози.Аудито си е машина ,но бензин и ръчка ,само това признавам.Кутиите са им лесни за сваляне и ремонт ,не като Мерцедес и БМВ да ги събираш от задния капак нагоре към камбаната на менгеме,изчекнотия отвсякъде!За ръчки става въпрос!
                    Извън темата ,но колко бмвни ръчни кутии си ремонтирал колега щото аз такова нещо умряло съм виждал няколко пъти и то обикновено синхронизатор на втора от културно каране
                    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                      Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                      Извън темата ,но колко бмвни ръчни кутии си ремонтирал колега щото аз такова нещо умряло съм виждал няколко пъти и то обикновено синхронизатор на втора от културно каране
                      Хи хи, Коко знаеш ли го този виц:
                      От БМВ решили да сложат черни кутии в колите, и да прослушват какво се случва в последните секунди преди катастрофата.
                      От Швейцарско БМВ се чувало "АААА, остър завоооооойййй", от финландското-лед на пътяяяя", и т.н., а от българското-"глей ся кво пра'й на втора"...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                        11 ,синхронизатори ,муфи с вилки и вилки задна.На Мерц 7-8 ,едната беше за лагер та не се брой баш.На Форд ,на Ауди,на Рено и др.
                        Последно редактирано от faster; 02-09-17, 13:42.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                          здравейте, с извинение към колегата че му ползвам темата, искам и аз да попитам за повдигане на кола. Става въпрос за сузуки балено комби от тези старите. Не ходя в гората, но и аз си имам хоби- занимавам се с кар аудио. Готвя колата за състезание и се оказа че ще е необходимо подсилване на окачването, за да носи големия товар. Имам няколко опита със задни пружини от легаси, предни от голф, но резултат няма. Тези от голфа паснаха, но моите пружини бяха с подложки и при монтажа се оказа че голфовите вдигат толкова, колкото моите с подложките, така че ефект няма. Остава да пробвам с такива от пасат, казаха ми че са малко по-дълги и с подобна геометрия, но ще си покаже. Питането ми е за завода в Крън. В момента карам с голфовите и имам за мостра оригиналните и мисля да се опитам да си поръчам пружини, ако с тези от пасата не стане. Поръчка само на място ли се прави или има начин да се измисли нещо с куриер или пък по човек, все пак съм от Своге и е доста далече, но ако е необходимо да се ходи лично бих отишъл. Другото, което ме притеснява е има ли някакъв лимит на поръчката, тоест ще се навият ли да направят само две пружини. Последното, което ме интересува как стой въпроса с цената, ако има някой поръчвал оттам. По принцип ще звънна в понеделник до Крън, но ако може някой да ми разясни ситуацията с поръчка от завода, бих му бил много благодарен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1504417929831931978780.jpg
Прегледи:1
Размер:275.6 КБ
ID:5765592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1504418036088698528344.jpg
Прегледи:1
Размер:314.6 КБ
ID:5765594
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #29
                              От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                              Нещо става със снимките от тъпия телефон, а и аз съм технологичен инвалид. И за отпред имам подложки, просто няма време да ги монтирам.
                              Относно плюещите марката, всичко е въпрос на вкус. Аз лично, освен Ауди, друга марка не признавам.
                              Този рак, който карам в момента А4 В5 куатро 1.9tdi е с незнаен брой километри. Аз лично за две години съм му врътнал 60 000. Кара се само на пълна газ, правил съм си куп експерименти с турбина, дюзи, софтуер и какво ли още не, обикновено се слагат части от боклука. Който ме познава, знае че аз кола не пазя. Митове и легенди са това за окачването. Беше то време, когато струваше хиляда лева. Вече има комплекти за около триста лева с прилично качество. За сметка на това мен лично няма кола която да се държи по адекватно на пътя с висока скорост. А системата куатро е уникална. Доста прехвалени "4х4" съм засрамил с нея, ама то основно не е от автомобила, мисля.
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • #30
                                От: Повдигане на Ауди А6 възможно ли е ?

                                Те за това те става въпрос.Който не е тествал няколко модела куатро в различни условия,не би трябвало да чати.Много ме кефи Купе 90 и е лесно за вдигане.Тия коли не са джипове ,това е автомобил за пътя при супер гадни условия ,най-вече за зимата когато не са почистили .Повдигнат ,няма да удариш бордюр или камък в снега ,особено по нашенско.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X