Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как за 4 дни тотал става нов внос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как за 4 дни тотал става нов внос

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Тоя пич от клипа доста интересно реже основни греди. Ми не ми е особено ясно, как аджеба после ги заварява вътрешните профили! Иначе на външен вид ОК. Мен лично не ме кефи да си взема подобна сгобка.
    Реже ги на стъпала и заварява вътрешните профили, а външните в последствие като капак. Това принципно, а в действителност какво е, никой не знае!

    Коментар


    • #17
      От: Как за 4 дни тотал става нов внос

      Тук застрахователите за много по малко щети пращат колата в икономически тотал . Миналата година един приятел си купи едно Пежо Партнер на което му беше смазана шофьорската врата ; прага и предния калник . Колонката която държи вратата беше подала около 20 мм навътре . За един ден без да се напрягаме върнахме всичко на мястото му и с части за няма и 200 лева пуснахме колата в движение .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Как за 4 дни тотал става нов внос

        Чак факир недостижим, просто добър тенекеджия.
        Работил съм малко(преди около 15 години) колкото да ги знам нещата отвътре (не да ги мога). Разкачват се частите по точковите заварки и после се заварява пак по тях. Каквото трябва и може се изправя, някои неща се изчукват. Трябва опит, добро око, добра ръка (тия хиляди удари с малкия чук и контрите са баш майсторлък), усет къде как и колко да се дръпне...И стават нещата.
        Добре направена кола, не се различава много и по качества и здравина от нова.
        Правихме тогава едно Рено Меган, ударено отстрани в стълб, смачкани врати, колонка, покрива до на 1/3... сменихме цялата задница на колата от такава от донор/морга. Навсякъде се боядиса и консервира качествено, стана по-добре от както е била. Но след два месеца дойдоха с полиция да разследват защо отпред и отзад(в нишата за резервната гува), номера на шасито е различен. Голям сервиз беше, имаше документация за донора, показаха им и местата където е съединена колата, и като цяло оправиха нещата. Но това далеч не им беше за първи или за последен път - показваха ми снимки и на други подобни ремонти преди да ги боядисат. Примерно Ягуара на стилист Капанов - половината зелен, другата половина винено червен
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X