Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бензинов двутактов генератор Bosch

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с бензинов двутактов генератор Bosch

    Работната намотка може да има повече от един извод. Къде в схемата е кондензаторът зависи от много неща.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с бензинов двутактов генератор Bosch

      Ами най ми е добре, когато всичко приключи благополучно! Днес успях да го досъбера и да пробвам функционалността му. Е, запали и дори произвежда ток 220, а дори и 12 и 24 V работят, или поне подават напрежение на изхода. Нямах възможност да му връзвам акумулатор, но предполагам, че ще зарежда. Значи проблемните звена бяха: Тотално смлян стартерен механизъм ; разбъзикан до неузнаваемост карбуратор, нарушена магистрала на охлаждащия въздух (възстановена по нашенски с ламаринка), повреден кабел от плочката до бубината - не знам как е работил до последно и дали въобще е работил така ; оригиналния кондензатор е дал фира и с него въобще не иска да генерира ток ; разменени двойки кабели на лампата и на кондензатора, които разгадахме тук, заедно с вас... Никак не е малко! И в крайна сметка ето резултата:

      Малко повечко му е дошло маслото, но нека като за начало, докато се събуди от дългия покой (повече от 10 год. по думите на предния собственик), а и бях го налял преди повече от месец и понеже резервоара не се затваряше напълно херметически, та бензина е поизветрял.
      Искам да изкажа благодарност на всички, които се включиха в темата и помогнаха да съживим стария ветеран! Благодаря ви!
      Ще се радвам, ако мога да бъда полезен с нещо на някой, стига д а имам възможност!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с бензинов двутактов генератор Bosch

        Браво!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X